Минулого тижня в Одеському літературному музеї відбулася презентація нового видання – «Михайло Жук. «Білим і чорним хотів би я бути».
Михайло Жук – один з перших українських художників-модерністів, драматург, перекладач, творчість якого була на довгі роки незаслужено забута. В експозиції літературного музею творчість Жука представлена досить багатогранно. Його окремі твори, статті, присвячені його творчості постійно публікуються у науковій збірці «Дім князя Гагаріна».
І ось вперше після дев'яносторічної перерви в Одесі побачить світ книга митця, присвячена його 135-річчю – видання вибраних творів митця, якому за життя так і не судилося побачити омріяну книгу.
Імена, завдяки яким вдалося повернути творчу спадщину Михайла Жука – це відомий колекціонер-краєзнавець Сергій Лущик, що ретельно збирав та зберігав раритетні матеріали та меценат Сергій Гриневецький, який допоміг придбати архів письменника до фондів музею.
Символічно, що презентація книги відбулася саме у День рідної мови – 21 лютого.
Розповідь укладача збірки наукового співробітника музею. Олени Яворської ніби занурила усіх присутніх до копіткого і неповторного творчого процесу її створення. А ще на презентації виступали відомі краєзнавці, науковці, колекціонери, художники, журналісти, – всі ті, хто вболіває за українську спадщину Одеського краю та докладає чималих зусиль до її збереження.
Онука письменника Наталія Жук розповіла про чудових правнуків, в яких сьогодні продовжується життя митця. А завершилася зустріч яскравим творчим акордом – у виконанні Олени Вишневської та Микити Волкова пролунали чудові українські пісні на вірші і музику митців, портрети яких малював Михайло Жук.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |