ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Культурный аспект
Презентація альманаху «Одеські зигзаги»
22:45 / 30.08.2021

27 серпня в Одеській національній науковій бібліотеці відбулась презентація збірки «Одеські зигзаги» та зустріч з авторами, твори яких увійшли до видання: Сергія Брайка, Рити Колобової, Івана Рябухіна, Юрія Работіна та інших.

Ольга Миколаївна Бельницька – заступник генерального директора ОННБ з бібліотечної роботи, заслужений працівник культури України, привітала присутніх з випуском чергових «Зигзагів» і зауважила, що нині презентовані «Одеськи зигзаги» стануть чудовим подарунком читачам ОННБ до Дня міста, тому що «тут – проза, поезія, пісні, розповіді про Одесу і одеситів, про час, у який ми живемо. Тут є все, що властиве одеському стилю: цікаве і кумедне, тонкі і точні спостереження, іронічні сценки і, звичайно, неповторна «одеська» мова».

Сергій Брайко – публіцист, поет, член Національної спілки журналістів України, упорядник презентованого видання та інших випусків збірок серії «Зигзаги», поділився цікавими несподіванками, що сталися під час роботи над виданням, та прочитав декілька власних творів.

Про творчі плани щодо подальших випусків «Зигзагів» та роботу Благодійного фонду «АVЕ» розповіла його голова Рита Колобова – почесний працівник культури України, член Національної спілки журналістів України. Вона передала від Благодійного фонду «АVЕ» примірники альманаху «Одеські зигзаги» та інші книжки до фондів ОННБ та інших бібліотек м. Одеси.

Володимир Островський – краєзнавець, мистецтвознавець, арт-критик, старший науковий працівник Одеського музею західного і східного мистецтва ретельно проаналізував твори, представлені в «Одеських зигзагах» та закликав літераторів частіше звертатись до класиків вітчизняної літератури у пошуках «одвічних нових форм». На завершення своєї доповіді він із захопленням прочитав декілька віршів Тараса Шевченка.

Людмила Берещук
Людмила Берещук

Прикрасою творчої зустрічі став виступ митців: Людмили Берещук – співачки, лауреата Міжнародного Грінівського фестивалю «Червоні вітрила», та майстрів авторської пісні Віолетти Лашкул і Сергія Никитченка (арт-проєкт Благодійного фонду «AVE» ).

Про збереження культури й неповторного колориту Одеси йшлося у слові Світлани Крижевської, відомої мисткині, старшого викладача кафедри образотворчого мистецтва Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського, члена Національної спілки художників України.

У літературній частині зустрічі звучали поетичні та прозові твори, представлені в альманасі «Одеські зигзаги», у виконанні авторів: Івана Рябухіна, Світлани Коновал-Чечко, Тетяни Крупник, Катерини Лещенко, Наталі Лук’яненко, Андрія Рюрікова та інших.

Тамара Кухарук, завідувач відділу соціокультурної діяльності.

Музичне вітання від майстрів бардівської пісні Віолетти Лашкул та Сергія Никитченка.
Музичне вітання від майстрів бардівської пісні Віолетти Лашкул та Сергія Никитченка.


© 2005—2022 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2022 S&A design team / 0.010
Перейти на полную версию сайта