ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Культурний аспект
ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКИ В’ЯЧЕСЛАВА КУШНІРА «СТОРІНКАМИ ГАЗЕТ І ФЕЙСБУКА. КРАЄЗНАВСТВО. ПУБЛІЦИСТИКА. РЕФЛЕКСІЇ».
10:50 / 17.11.2023

22 листопада 2023 року Одеська національна наукова бібліотека презентує нову книжку доктора історичних наук, професора, декана факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, голови правління Одеської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заслуженого працівника освіти України В’ячеслава Григоровича Кушніра «СТОРІНКАМИ ГАЗЕТ І ФЕЙСБУКА. КРАЄЗНАВСТВО. ПУБЛІЦИСТИКА. РЕФЛЕКСІЇ».

Презентована книжка побачила світ завдяки натхненній співпраці В’ячеслава Кушніра з Одеською національною науковою бібліотекою. Це вже традиційна форма підготовки подібних збірників, які практикує наукова бібліотека спільно зі своїми партнерами — науковцями, освітянами, мистецтвознавцями, і які користуються високим попитом серед наукової спільноти та широкого загалу читачів. Це видання, на переконання генерального директора ОННБ, заслуженого працівника культури України Ірини Бірюкової, стало для фахової команди Одеської національної наукової бібліотеки особливо цінним з огляду на відповідність завданням та у контексті краєзнавчої роботи книгозбірні, та викличним і актуальним видавничим проєктом у такий непростий час повномасштабної російської агресії, адже краєзнавство сприяє пізнанню історії, формуванню національно свідомого громадянина, справжнього патріота незалежної України.

Це ілюстроване видання перенесе вас до благодатно-заповідної Кодимщини, де буденність тісно переплетена з фольклором. Ви опинитесь на етнофестивалі зі старовинними піснями-забавами та тутешньою смакотою, чи на традиційному весіллі, де сільські віртуози грають запальні мелодії предків, а ключовою особою дійства є нанашка — таємнича персона з дохристиянським походженням. Нап’єтесь води з сакральної криниці на чумацькому шляху,

пізнаєте магію традиційного шитва та розмаїття орнаментики автентичного одягу мешканців Південно-Східного Поділля, помилуєтеся мальованими сюжетами на стінах хат і автобусних зупинок, що додають довкіллю українського духу… А ще побуваєте на румунському боці Дунаю, де почуєте легенди 700-літнього караорманського дуба, що пам’ятає перших задунайських козаків, дізнаєтеся більше про те, як шанують традиції дідів-прадідів українці Північної Добруджі.

Нове видання є вагомим внеском у популяризацію краєзнавчих та народознавчих досліджень, якими В’ячеслав Кушнір почав займатися ще в часи свого студентства і які продовжує впродовж понад 40 років як науковець. Здебільшого це матеріали про маловивчені сторінки історії та культури Одещини, про українців Північної Добруджі, співпрацю з науковцями Румунії та авторські оцінки сучасних суспільних подій. Автор книжки основною метою репрезентованих матеріалів визначає «пізнання історії і культури свого краю, усвідомлення важливості матеріальної й духовної спадщини як складової національної культури, основи української ідентичності. Це ще й мотивація до активізації пошукової роботи місцевих краєзнавців».


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту