ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЗВІТУЮ БЕЗ СОРОМУ
13.01.2010 / Газета: Наддністрянська правда / № 2(5053) / Тираж: 3195

З чого має починатися звіт депутата перед виборцями?

Перш за все, хоча б з короткого огляду ситуації, що склалася в країні. А вона мабуть найскладніша з початку 90-х років, коли тільки відбувалося становлення України як незалежної держави. І причина не тільки в економічній кризі, що вдарила по кишені кожного громадянина. Переконаний, що цей удар не був би таким болючим, якби керівники країни зуміли об'єднати зусилля і випрацювати єдину стратегію боротьби з кризою. Цього не сталося. Адже у нас всі знаходяться в опозиції до всіх: Прем'єр-міністр — до Президента, Президент — до Верховної Ради, парламентська опозиція — до Уряду.

Блок Литвина йшов на вибори 2007 року з конкретною програмою змін. Ми вказували на те, що вибори до парламенту та місцевих рад за закритими партійними списками ведуть до руйнації країни. З влади йдуть професіонали, а їх місця посідають партійні призначенці. Блок Литвина провів до Верховної Ради 20 депутатів. Цього, звісно, замало, щоб змінити ситуацію, але достатньо, щоб намагатися відстояти свою позицію.

За період роботи Верховної Ради мною особисто або у співпраці з колегами підготовлено більше ЗО законопроектів та проектів постанов Верховної Ради, основою яких була передвиборча програма Блоку Литвина. Вони стосувалися різних сфер -забезпечення громадян доступним житлом, соціального захисту військовослужбовців, збереження історичних пам'яток Одеської області, наповнення бюджетів сільських, селищних та міських рад.

Був, зокрема, підготовлений законопроект, який передбачав зміну системи виборів, створення умов, за яких виборці не обирали б «кота у мішку», а голосували б за конкретну людину — представника партії.

Наша політична сила послідовно виступає проти втягування України у військово-політичні блоки і отримання нею статусу ней тральної держави. Мною підготовлені зміни до Закону «Про основи національної безпеки», які передбачають відмову від членства в НАТО і розвиток взаємовигідних відносин з усіма країнами. На розгляд Верховної Ради винесено проект заяви «Без'ядерному статусу України — реальні гарантії!»

Ми йшли на вибори з конкретною пропозицією — надати статус державних службовців вчителям, лікарям, працівникам культурних установ. Але ті фракції, які сьогодні так активно видають з себе захисників народу, відмовилися голосувати за даний законопроект.

Одним з ключових досягнень Блоку Литвина в парламенті є те, що ми не допустили руйнування парламентаризму. Як відомо, і президент, і деякі політичні сили дуже хотіли довести ситуацію до розпуску Верховної Ради, щоб потім спробувати взяти під свій контроль і Уряд, і парламент. Саме компромісне рішення щодо підвищення соціальних стандартів, запропоноване народними депутатами від Блоку Литвина, дозволило припинити протистояння в стінах Верховної Ради. Більш того, ухвалене рішення дозволить підвищити рівень соціального захисту громадян у період кризи без суттєвого дефіциту бюджету.

В цілому Блоком Литвина по переважній більшості пунктів передвиборчої програми (87 %) були підготовлені законопроекти, 15 законів прийнято в цілому і введено в дію, 11 законів прийнято в першому читанні.

Отже, сьогодні, як представник Блоку Литвина, я можу звітувати без сорому. Переконаний, що нам вдасться максимально реалізувати свою передвиборчу програму. Головне, щоб у черговий раз на чергових виборах не програв народ.

Автор: Сергій ГРИНЕВЕЦЬКИЙ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту