![]() |
|
![]() |
![]() |
Перше у цьому році засідання міськвиконкому почалося з того, що керівники усіх райадміністрацій Одеси доповіли про готовність виборчих дільниць до проведення президентських виборів. Місто, нагадаємо, поділене на чотири виборчі округи, загалом утворено 353 виборчі дільниці, з яких 314 — звичайні, 39 — спеціальні.
Голови окружних виборчих комісій розповіли про те, що у всіх районах перевірені й готові до друку списки Державного реєстру виборців, повністю підготовлене матеріально-технічне забезпечення виборчих дільниць, основне й аварійне освітлення. Водночас, зазначали доповідачі, одесити не надто активно уточнюють свої дані у реєстрі, а це може призвести до того, що вони не зможуть реалізувати своє конституційне право голосу на виборах. Найбільша кількість помилок пов'язана з неправильним перекладом прізвищ з російської на українську мову. Про ще одну проблему говорили керівники райадміністрацій — з кожним роком дедалі важче підбирати місця для розташування дільниць, особливо у Приморському районі. Приміщення продаються, змінюють цільове призначення, тож доводиться домовлятися з новими власниками, які не завжди погоджуються добровільно надавати площі для організації виборчого процесу.
Далі на засіданні виконкому слово мала начальник управління з питань взаємодії з органами СОН міської ради Ірина Яроцька. Вона розповіла про хід виконання Програми розвитку органів самоорганізації населення в Одесі на 2008 — 2011 роки, яка, за словами доповідачки, реалізовується задовільно. З нею не погодився голова Жевахівського мікрорайону Андрій Сидоренко, який зазначив, що програма не виконується, управління за ці роки допустило численні порушення й помилки, зокрема в питаннях бухгалтерії та в кадрових призначеннях. Тамара Музика, керівник Чубаївського СОНу, порушила питання несвоєчасного вивезення сміття у приватному секторі міста. Вона звинуватила компанію «Союз» у високих тарифах та невідповідності ціни якості.
Едуард Гурвіц, підсумовуючи, зазначив, що всі управління та райадміністрації міста повинні надавати СОНам підтримку, а секретар міської ради Олександр Прокопенко наголосив, що раз на місяць проводитиме прийом керівників усіх СОНів.
Спілкуючись з журналістами, Едуард Гурвіц зазначив, що незабаром буде вирішена проблема зі сміттям: цими днями до міста надходять нові контейнери найвідоміших у цій сфері компаній, прибувають сучасні автомобілі-сміттєвози 2009 року випуску і завдяки цьому робота з вивезення сміття буде істотно поліпшена. Щодо компанії «Союз», яка, за словами мера, шантажувала місто та використовувала сміттєзбиральну техніку з політичною метою, то контракт з нею продовжений не буде. Вивезенням сміття займатимуться дві інші компанії—«Одескомун-транс» та «РАФ-плюс». Як зазначалося, «Союз» допускав також грубі порушенні при експлуатації сміттєзвалища,
там використовувалася рабська праця, створено небезпечну екологічну ситуацію. Усі порушення, пообіцяв міський голова, розслідують компетентні органи і винні будуть суворо покарані відповідно до українського законодавства.
Едуард Гурвіц також прояснив ситуацію, яка склалася нещодавно на вулиці Чорноморського козацтва під час затяжної зливи, коли вперше за багато років на територію міста хлинула морська вода. Для допомоги людям, що проживають на Пересипу, були задіяні підрозділи МНС, міські служби. Головна причина підтоплення цього району в тому, зазначив міський голова, що не працює система відведення води на території заводу «Одессільмаш» (колишній «ЗОР»), який займає 62 гектари і давно перебуває у приватних руках. Проблему встановлено, написані приписи для виконання власникам підприємства щодо відновлення системи відведення води, і міська влада контролює це питання. Інша справа — ситуація в районі вулиці Приморської, де для вирішення проблеми потрібно провести масштабні роботи, які будуть заплановані й виконані найближчим часом, запевнив міський голова.
Та повернімося до перебігу засідання міськвиконкому. Начальник управління архітектури та містобудування Борис Бровін доповів про винесення на розгляд міськради проекту рішення про затвердження містобудівного обґрунтування розміщення спортивно-оздоровчого комплексу в районі 8-ї станції Великого Фонтану (вулиця Новоберегова, 94).
Директор департаменту праці та соціальної політики Олена Китайська розповіла про Міську цільову програму надання соціальних послуг та інших видів допомоги неза-хищеним верствам населення Одеси на 2010 рік, яку також запропонують депутатам міськради на затвердження. На реалізацію цієї програми передбачається виділити 157 мільйонів гривень. Це кошти — на підтримку ветеранів, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, членів сімей міліціонерів, які загинули при виконанні службових обов'язків, інших громадян. У рамках програми передбачається надати адресну допомогу не менш як 35 тисячам осіб. Олена Китайська додала, що цього року на прохання ветеранських організацій планується відновити допомогу ветеранам продуктами харчування — щокварталу їм видаватимуть пайки на суму 100 гривень.
А ще, як зазначив на засіданні Едуард Гурвіц, відтепер ветерани отримуватимуть допомогу не лише до Дня Перемоги, а й до Дня визволення Одеси. Люди, сказав він, які своє життя віддали країні, зробили для неї надзвичайно багато, сьогодні, на жаль, погано забезпечені. Щоб подбати про них, у 2010-му з міського бюджету планується виділити 14 мільйонів гривень. Якщо таку пропозицію підтримають депутати, то цього року, як і минулого, видатки Одеси на ці цілі будуть найвищими у країні.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |