ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ГОЛОСУВАЛИ ВДОМА
19.01.2010 / Газета: Одесские известия / № 5(3987) / Тираж: 23655

Підгрунтям для «широкомасштабних фальсифікацій» було названо європейськими спостерігачами напередодні виборів Президента України голосування вдома без медичної довідки. За даними Центрвиборчкому, голосувати вдома у день виборів в Україні вирішили понад мільйон виборців.

З 50 303 виборців за Державним електронним реєстром Білгород-Дністровської територіальної громади бажання обирати Президента вдома на 15 січня виявили 533 особи. При цьому, як роз’яснив начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Білгород-Дністровської міськради Тетяна Вахмяніна, щодо жодної з поданих заяв сумнівів не виникло. Буквально всі, хто звернувся, справді не могли за станом здоров’я прибути на виборчі дільниці для голосування. Причому, у порівнянні із Саратським і Татарбунарським районами, у Білгороді-Дністровському відзначено найменше число виборців, які звернулися із проханням проголосувати вдома. Аналогічна цифра в деяких інших районах області виявилася більшою у 3-4 рази.

Однак і в останню до дня виборів добу до деяких дільничних виборчих комісій Білгород-Дністровської громади далі надходили заяви із проханням про надання права проголосувати вдома. Переважно, як відзначали ті, хто звернувся, це було пов’язано з погіршенням самопочуття через негоду, котра стрімко змінилася перед неділею.

– Наше завдання, – сказав Степан Златов, голова виборчої комісії дільниці № 5, – провести без порушень вибори. Усього до списків для голосування на цій дільниці спочатку внесено 1625 виборців. До числа 27, які традиційно голосували вдома, у нинішні вибори, відповідно до заяв, що надійшли, додалося ще 10. Для цього на виїзді працювали 3 члени комісії від різних кандидатів. Один відповідав за списки, другий – за бюлетені, третій – за виборчу урну.

Процедура голосування вдома від звичайної практично не відрізняється. У виборця вимагають паспорт і звіряють дані зі списком. Після підтвердження права на голосування видають бюлетень і пропонують вийти до другої кімнати для дотримання таємниці голосування. Однак на практиці ця частина процедури іноді виявляється складнішою: багато літніх виборців мають такий слабкий зір, що самостійно не можуть поставити позначку проти прізвища обраного ними кандидата. Тоді члени комісії пропонують вдатися до допомоги родичів або сусідів.

Серед тих, хто подав заяви і вперше голосували вдома на зазначеній виборчій дільниці, були Олександр Красников, Генріетта Романович та інші.

– Вдома голосую вперше, – сказала Генріетта Петрівна Романович, – півроку тому впала і серйозно пошкодила стегно. Зараз боюся ходити по ожеледі, дуже слизько. Спасибі, що приїхали, і я змогла проголосувати.

Одного з виборців, заявлених для голосування, вдома не виявилося. Напередодні «швидка допомога» відвезла літнього чоловіка до обласної лікарні. Призначений для нього бюлетень було повернуто до виборчої комісії. Деякі виборці на різних виборчих дільницях уже безпосередньо в день виборів просили дозволити голосування вдома. Однак всім, хто спізнився подати заяву до 20.00 суботи, в цьому було відмовлено. Виправити ситуацію зможе лише додаткова подача заяви для участі у голосуванні вдома у другому турі виборів, які намічені на 7 лютого.

Автор: Тетяна ГУРІЧЕВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту