ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
У ШТАТНОМУ РЕЖИМІ
19.01.2010 / Газета: Одесские известия / № 5(3987) / Тираж: 23655

Найдавніша на Таїровському житловому масиві загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 55 за три з половиною десятиріччя свого існування багаторазово використовувалася під час виборчих кампаній для розміщення у її приміщеннях виборчих дільниць. То ж рідною вона є, вважайте, не лише для її випускників, але й для багатьох жителів мікрорайону, які приходять сюди, щоб реалізувати своє громадянське право на вибір представників до органів місцевого самоврядування, до парламенту країни, на посади міського голови та Президента держави.

Виходячи з цього, у педагогічного колективу (незважаючи на зміну поколінь) сформувалася традиція у наданні посильної допомоги щодо організації роботи дільничних виборчих комісій (зазвичай їх тут розміщують дві). Завжди, смію стверджувати подібне із власного досвіду голосування, цей процес тут проходить організовано, у просторих, світлих, теплих приміщеннях спортивної зали та холів, де досить вільно почувають себе і виборці, і члени комісій, і спостерігачі. Словом, усі, хто причетний до виборів.

І цього разу, прийшовши до школи на свою 57-му дільницю 135-го територіального виборчого округу Київського району Одеси, звернув увагу на відсутність будь-якої метушливості, плутанини, ажіотажності у поганому розумінні. Проголосувавши, без зусиль знаходжу робочий стіл, де розмістилися голова комісії Алла Тузовська, її заступник та секретар. Алла Олексіївна охоче розповідає:

– У нас 29 членів комісії. Вони усі вчасно прибули на дільницю і приступили до виконання покладених на них обов’язків. В комісії приблизно по 2 представники від кожного кандидата у Президенти. Виборців на нашій дільниці 2156. Активність середня, без особливих напливів. До речі, дуже зручна для тих, хто працює на видачі бюлетенів, оскільки надається можливість здійснювати процес без метушні, без поспіху. Вдома будуть голосувати 23 особи. Переважно – це старенькі, хворі люди, яким від 80 до 90 років, і їм фізично дуже складно добиратися до дільниці. Цифра цього контингенту не більша й не менша, ніж на попередніх виборах. Десь у межах відсотка від загальної кількості виборців. Завчасно або вони самі, або їхні родичі написали і принесли заяви про голосування вдома.

Складнощі?.. Дуже багато помилок в уточнених списках виборців. Дуже багато! Тобто, настільки багато, що ми, голова виборчої комісії, мій заступник та секретар, змушені постійно, як належить за Законом про вибори, вносити уточнюючі зміни. Це трохи ускладнює роботу, але не гальмує її.

Єдине, чим нас не забезпечили на передстартовій, так би мовити, стадії – це транспортом для перевезення урн. Тобто, ми повинні були привезти їх за свій рахунок, що й зробили. В усьому іншому комісія усім забезпечена: технічними працівниками, діловодами, привезли бюлетені, виділили транспорт для голосування вдома.

Зі спостерігачами, а їх 9 чоловік, ми працюємо у постійному контакті; обмінюємося думками, уважно вислуховуємо їхні зауваження, одразу усуваємо помилки технічного характеру. За їхнім бажанням вони мають право бути присутніми при підрахунку голосів. Тобто, працюємо, як кажуть, «у штатному режимі...».

– За що голосували, якщо не секрет? – запитав, вийшовши зі школи, у чоловіка середнього віку (Олександра, як потім він відрекомендувався, водія за професією). – Саме не за кого, а за що?

– Якщо коротко – за порядок.

– У чому?

– В усьому: у думках, діях, внутрішній та зовнішній політиці, господарських справах нового Глави держави...

Автор: Віктор КОЗЮРА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту