ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
СВЯТКОВА РОБОЧА СЕСІЯ
28.01.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 11(21052) / Тираж: 8525

Депутатів, що поспішали на сесію Одеської міської ради у День Соборності України, зустрічали невеликі групи мітингувальників, які представляли різні ринки міста, з вимогами прискорити прийняття правил торгівлі. А юнацтво та діти з громадської організації «Молода «Просвіта» роздавали вітальні листівки, в яких говорилося: «Цей день, як пам'ять про те, що сила нашої держави — у єдності».

Відкриваючи засідання, міський голова Едуард Гурвіц наголосив, що ця сесія — незвичайна, а святкова, підкресливши: саме єдності не вистачає нашому народові, і День Соборності якраз нагадує про це всім політичним силам.

Втім, незважаючи на святковий день, сесія була цілком робочою. Начальник департаменту фінансів міськради Світлана Бедрега ознайомила зі звітом про виконання бюджету за 9 місяців минулого року, який схвалили без обговорення. Звісно, депутати не обминули увагою проблем з виплатою зарплат. Як запевнила Світлана Бедрега, вчителям, медикам, працівникам всіх закладів соціально-культурної сфери заробіток за грудень вже виплачено, і почалися виплати за січень. Щодо боргів перед комунальними підприємствами, то, за словами доповідачки, в грудні на їх погашення було спрямовано десь 15 мільйонів гривень, решту ж суми врахують під час формування цьогорічного бюджету.

Внести сум'яття у роботу сесії намагався Олексій Гончаренко, який порушив питання про дострокову відставку міського голови. Едуард Гурвіц поставив цю пропозицію на голосування. Однодумців Олексія Гончаренка виявилося четверо, 27 депутатів висловилися «проти», а 61 обранець не голосував.

Цілу хвилю дебатів викликало питання про створення в Одесі громадської колегії з питань захисту суспільної моралі. З інформацією про діяльність таких органів виступив київський гість

— голова Національної експертної комісії захисту суспільної моралі Василь Костицький. Він зазначив, що в Україні зростає кількість злочинів на релігійному та національному ґрунті, що, за його даними, близько ЗО відсотків дітей віком від 11 до 15 років вживають алкоголь, а 40 відсотків готові до порушення закону. До речі, відзначив Василь Костецький, Одеса — перше місто в Україні, яке погодилося винести питання про створення такої колегії на засідання міської ради,, що Свідчить про високу моральність одеситів. Втім, багато хто з присутніх у залі по-іншому оцінюють цю ініціативу, вбачаючи у ній мало не загрозу запровадження цензури. І хоч Василь Костицький запевняв, що колегія не видаватиме якихось заборон, а розглядатиме вже готовий продукт і вестиме публічне обговорення, щоб створити суспільний заслін порнографії, наркоманії, алкоголізму, фашизму тощо, проект створення моральної колегії не підтримали, відправивши на доопрацювання. До цього питання планують повернутися на наступній сесії міськради.

А от Програму підтримки малого підприємництва в Одесі на 2010

— 2011 роки депутати схвалили. Як очікується, її реалізація повинна створити сприятливі умови для розвитку малого бізнесу і за рахунок цього покращити показники зайнятості населення, а також активізувати інноваційні процеси в економіці міста. Програмні гроші (а щороку з міської казни планується виділяти 200 тисяч гривень) витрачатимуться на проведення навчань для підприємців, на допомогу в опрацюванні бізнес-проектів, на перепідготовку бізнесменів-початківців.

Затвердили і цільову Програму надання соціальних послуг та інших видів допомоги незахищеним верствам населення, фінансування якої складає 157 мільйонів гривень.

Депутати підтримали надання пільг з оплати податків Академії ювелірного мистецтва, яка взамін зобов'язалася безкоштовно навчати ювелірній справі дітей з багатодітних родин. Пільги з оподаткування були також надані готелю «Центральний», у якому зазвичай тимчасово проживають відселені з аварійних будинків городяни.

На сесії ухвалили рішення щодо продажу заводу «Стальканат» земельної ділянки, на якій він розташований. Досі цю ділянку площею 9,4 гектара підприємство орендувало у міста. Як і раніше, територія використовуватиметься для експлуатації та обслуговування виробничих приміщень.

Під час засідання розглянули й питання щодо передачі в довгострокову оренду території Дюківського саду TOB «Катюша», якій належать приміщення площею понад 4 тисячі метрів, що знаходяться на території парку. Як зазначали депутати, парк нині у жалюгідному стані. Дехто пропонував передати його «Міськзелентресту», щоб привести у належний вигляд. Більшістю голосів Дюківський сад був переданий в оренду «Катюші», яка зобов'язалася платити щороку в міську казну 3,2 мільйона гривень. Нагадаю, що на вересневій сесії міськради депутати дали дозвіл на опрацювання містобудівного обґрунтування торговельно-розважального центру на території Дюківського саду.

Як стало відомо під час засідання, до міськради звернувся головний санітарний лікар України Олександр Біловол з проханням передати приміщення обласної CEC з комунальної власності у власність держави. За словами голови комісії з комунальної власності Олексія Косьміна, приміщення CEC — це понад 4,5 тисячі квадратних метрів площ, і вони насправді потребують державної підтримки, хоча місто не може віддати їх безкоштовно. Це питання розглянула профільна комісія, яка запропонувала обміняти будівлі обласної CEC на державні об'єкти, які використовуються містом, йдеться, зокрема про поліклініку № 21.

В рамках розгляду наступного питання депутати проголосували за відчуження на користь нинішнього орендаря TOB «Міськпреса» цілісного майнового комплексу комунального підприємства «Одесміськпреса».

Щодо нових Правил торгівлі на ринках, то з ініціативи міського голови це питання зняли з порядку денного. Едуард Гурвіц, зокрема, назначив, що у грудні минулого року були прийняті новий закон і нова урядова постанова, які внесли зміни у нормативи, що регулювали сферу торгівлі. Тому запропонований міський проект потребує адаптації до цих державних документів. За словами міського голови, Правила торгівлі на ринках розроблялися для того, щоб створити передумови для нормальної торгівлі, щоб селяни мали можливість продавати власну продукцію, щоб ті, хто торгує, могли захистити себе від таких ситуацій, яка була, наприклад, на ринку «Північний». У нових правилах захищені інтереси власників, а втручання влади передбачається мінімальне. Щоб ці правила були прийняті відкрито і .гласно, проводитимуться додаткові слухання та обговорення. Громадська думка ще не визріла, підприємці не до кінця зрозуміли вигідність нововведень для себе.

Більшістю голосів була затверджена програма підтримки інформаційної сфери на 2010 рік, хоча проти неї, зокрема проти фінансової підтримки газети «Одесский вестник», виступив Олексій Гончаренко, який запропонував спрямувати кошти, що йдуть на видання газети, на ремонт ліфтів.

Міський голова, коментуючи пропозицію Олексія Гончаренка, зазначив, що починаючи з 2005 року кількість непрацюючих ліфтів у місті скоротилася у 10 разів. У 2010-му буде прийнята і почне діяти програма реконструкції ліфтів. Проблема, за словами Едуарда Гурвіца, залишається гострою, оскільки у цьому році для великої кількості ліфтів закінчується термін експлуатації.

Спілкуючись з журналістами, Едуард Гурвіц зазначив, що, як тільки дозволять погодні умови, в Одесі розпочнеться ремонт доріг. Різка зміна температур призвела до того, що деякі міські дороги потребують термінового ремонту. Міськвиконком уже вклав відповідні угоди, і бригади готові приступити до робіт, тільки-но дозволить погода.

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту