![]() |
|
![]() |
![]() |
Скільки вдасться зібрати податкових гривень — на такі гроші й доведеться жити бюджетній сфері. Суми зборів та платежів — це відкрита інформація, яку охоче обнародують органи місцевої податкової служби. Саме про підсумки роботи податківців регіону впродовж 2009 року йшлося на прес-конференції, яку провів голова ДПА в Одеській області Анатолій СТРАШНИЙ (на знімку).
Як поінформував Анатолій Андрійович, протягом січня — грудня 2009-го органи очолюваної ним служби забезпечили збір платежів до зведеного бюджету області на суму 7 млрд 176 млн грн. Порівняно з попереднім роком надходження зросли на 388 млн грн, або на 5,7 відсотка. До загального фонду Державного бюджету надійшло 3 млрд 854 млн грн. Планові завдання Міністерства фінансів виконані на 115 відсотків. Додатково до вищеназваного бюджету Одещина переказала 505 млн грн. Порівнянно з 2008 роком суттєво збільшилися збори з податку на додану вартість, у частині відрахувань від прибутку (доходу) господарських підприємств, які вилучаються до бюджету, а також від акцизного збору із ввезених до нас товарів. Упродовж підзвітного часу, сказав Анатолій Страшний, до місцевих бюджетів надійшло 2 млрд 890 млн грн, що на 110 млн грн більше завдання, встановленого ДПА України.
Анатолій Андрійович зазначив, що більше половини (67,2 відсотка) надходжень від загальної суми податків по області було забезпечено 177 великими платниками, серед яких найбільше дали Одеська залізниця, Одеський морський торговельний порт, Іллічівський морський торговельний порт, морський торговельний порт «Південний».
Як уточнив при цьому посадовець, упродовж усього року робота податківців області була скерована, найперше, на покращення адміністрування податків, руйнування схем мінімізації податкових зобов'язань, підвищення податкової віддачі тощо. Результатом ефективних контрольно-перевірочних заходів було попереджено безпідставне відшкодування ПДВ на суму 582 млн грн, а це на 190 млн грн більше, ніж у 2008-му.
Непогано спрацювали й фахівці податкової міліції. Так, упродовж підзвітного часу підрозділи цієї служби в результаті оперативно-розшукових та профілактичних заходів забезпечили надходження 87,7 млн грн до Державного бюджету, попередили 108 фактів незаконного відшкодування податку на додану вартість на загальну суму 154 млн грн, припинили злодійську роботу 10 конвертаційних центрів, 42 фіктивних фірм, ЗО підпільних цехів.
Анатолій Страшний акцентував увагу на тому, що податкова служба області постійно працює над
проблемою зменшення податкового .боргу. Протягом 2009-го його загальна сума (без обліку боргу банкрутів) до зведеного бюджету зменшилася на 62,6 млн грн (або на ЗО відсотків) і станом на 1 січня 2010 року склала 318,5 млн грн.
Під час перс-конференції керівник служби окреслив і пріоритетні напрями роботи ДПА в Одеській області на нинішній рік. Першочергова увага буде приділена роботі з підприємствами-«мінімізаторами» щодо підвищення податкової віддачі, виявленню Причин збитковості підприємств, руйнуванню схем ухилення від оподаткування, ліквідації «фіктивних» підприємств, погашенню податкового боргу.
Користуючись присутністю журналістів, податківці просили нагадати громадянам, щоб не забули задекларувати свої доходи, отримані в минулому році. Кампанія з декларування доходів триває.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |