ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЄВРОПЕЙСЬКА СТРАТЕГІЯ ДУНАЮ
11.02.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 17(21058) / Тираж: 8525

Дунай — друга за довжиною (після Волги) ріка в Європі, яка протікає територією десяти держав, її басейн охоплює 14 європейських країн — від Німеччини і до України. На її берегах розташовані такі великі міста, як Відень, Белград, Будапешт, Братислава, Регенсбург та інші, розвинене судноплавство. Із струмка у горах Шварцвальду Дунай величезним гирлом розливається на території Румунії та Одеської області, впадаючи у Чорне море. Саме на території Одещини маємо Дунайський біосферний заповідник, що охороняється державою. Звичайно, ріка завдовжки понад 2800 кілометрів потребує спільної політики всіх країн, розташованих на її берегах. Нещодавно у німецькому місті Ульм відбулися консультації щодо формування Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону. Ця ініціатива ЄС має намір допомогти реалізувати економічний потенціал найдовшої європейської річки, а також поліпшити стан довкілля всередині та навколо всього регіону. У конференції беруть участь представники національних урядів, органів місцевого самоврядування, бізнесу, неурядові організації та науковці, які мають можливість обмінятися своїм баченням початкового плану дій.

Пріоритетні напрямки стратегії розвитку ріки такі: покращення сполучень та системи зв'язку у Дунайському регіоні; захист довкілля, збереження водних ресурсів та запобігання природним катастрофам; зміцнення соціально-економічного, людського та інституційного розвитку. Країни, що беруть участь у цьому проекті, об'єднають зусилля задля вирішення нагальних потреб, зокрема для поліпшення транспортних та енергетичних зв'язків і зниження ризику повеней. Використання потенціалу Дунайського регіону має дати відповідь на спільні виклики. Конференція, сподіваються її організатори, допоможе перейти від слів до дій, щоб віднайти шлях, який принесе конкретні результати.

Стратегія використовуватиме новий макрорегіональний підхід, який не потребує ухвалення нових законів або заснування нових інституцій, а радше наголошує на тіснішому контакті між різними ланками та координуванні роботи всіх учасників проекту. Ця стратегія не потребує і виділення окремих коштів — потрібно лише освоїти 95 мільярдів євро, виділених на 2007 — 2013 роки для регіональної кооперації, націленої на розв'язання локальних проблем. Заплановано також низку інших заходів, які відбуватимуться в Угорщині, Австрії, Словаччині, Болгарії та Румунії, після чого Європейська комісія запропонує план дій та систему управління цим проектом.

Запровадження Європейської стратегії щодо Дунайського регіону сприятиме зміцненню інтеграції та подоланню розколу, економічної і соціальної нерівності, а також недоліків у інфраструктурі. У втіленні цього проекту братимуть участь Австрія, Болгарія, Чехія, Угорщина, Німеччина, Румунія, Словаччина, Словенія, Хорватія, Македонія, Чорногорія, Сербія, Боснія і Герцеговина, а також Молдова та Україна.

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту