ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЕКОНОМІКА: НАДІЯ НА ОДУЖАННЯ
20.02.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 21-22(21062-21063) / Тираж: 8525

Подальше дорожчання продуктів — такою була основна тема обговорення під час «гарячої телефонної лінії» за участю начальника головного управління економіки облдержадміністрації Олега МУРАТОВА.

«Зростання цін на продукти найближчим часом буде незначним, — запевнив Олег Муратов. — Виробники просто будуть змушені враховувати фінансові можливості людей, які останнім часом істотно погіршилися. Ще один фактор, який стримуватиме зростання цін, — конкурентна спроможність української продукції. На продовольчому ринку існує здорова конкуренція, на щастя, монополістів тут нема. Втім, можливі незначні сезонні підвищення цін, переважно на овочі та фрукти. Якщо енергоносії не дорожчатимуть, якщо інфляція не буде надто стрімкою, можна очікувати стабільності на ринку продуктів харчування».

Щодо цін на цукор, то Олег Муратов вкотре нагадав: це біржовий продукт і попит на нього у світі сьогодні в багато разів перевищує пропозицію. У середньому по області він коштує, за словами чиновника, 9,5 гривні за кілограм, і навряд чи після недавнього пониження ціни дорожчатиме. Економічно обґрунтованою вартістю цього продукту Олег Михайлович називає 8 — 9 гривень за кілограм. Зниження ціни на цукор слід очікувати не раніше, ніж буде зібрано новий врожай цукрового буряку, тобто у жовтні — листопаді.

«Стабільним залишиться й ринок нерухомості,—зазначив Олег Муратов. — Подальшого падіння цін на квартири не очікується, оскільки їх вартість сьогодні у місті економічно обґрунтована. Будівельна галузь пережила за минулі два роки відчутний спад виробництва, але ситуація, хоч і повільно, почала вирівнюватися».

Олег Михайлович повідомив також, що на сесії обласної ради, яка відбудеться 24 лютого, розглядатиметься програма розвитку північних районів Одещини, підготовлена головним управлінням економіки. Необхідність створення такої програми зумовлена низьким рівнем розвитку північних районів області порівняно з південними та центральними. На реалізацію програми, якою передбачається розвиток сільського господарства, інфраструктури, екології та соціальної сфери, за підрахунками економістів, необхідно 550 мільйонів гривень. Левову частку цих вкладень — 80 відсотків — має взяти на себе держава, 15 відсотків — обласна рада і 5 відсотків — місцеві ради. Програма, розрахована на 6 років, має бути схвалена облрадою ще до прийняття державного бюджету, тоді у ньому будуть враховані видатки на її втілення. Як наголосив Олег Муратов, підхід цього разу до реалізації задуманого буде дуже конкретним: замовниками виступатимуть саме райони, міста та села, а не обласне управління, і йтиметься про точно визначені об'єкти та строки виконання робіт.

За словами головного економіста Одещини, цього року в області очікується зростання промислового виробництва на 4 — 5 відсотків. Про таку тенденцію свідчать показники січня. У перший місяць 2010-го зростання складає 13 відсотків порівняно з січнем минулого року, а в харчовій промисловості маємо «плюс» 25 відсотків. Удвічі збільшилася продуктивність «Стальканату», значно зросли показники виробництва на Одеському припортовому заводі. На минулорічному рівні залишились темпи у нафтопереробній галузі, незначне зростання — близько 1 відсотка — спостерігається у сільському господарстві. «Це вселяє надію на відродження економіки, — зазначив Олег Муратов».

Щоправда, маємо й відчутний «мінус» — 30 відсотків — у сфері автоперевезень, але цей показник зумовлений незвичайними погодними умовами, яких давно не спостерігалося на Одещині.

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту