ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ДУНАЙСЬКА ДЕКЛАРАЦІЯ
20.02.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 21-22(21062-21063) / Тираж: 8525

Міністри водного господарства країн Дунайського басейну (Австрія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чеська Республіка, Німеччина, Угорщина, Чорногорія, Республіка Молдова, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія та Україна) і Європейська комісія на засіданні, яке відбулося 16 лютого у Відні, затвердили «Дунайську декларацію».

«Ми спільно використовуємо води Дунаю, тому й відповідальність є спільною, —зазначив президент Міжнародної комісії із захисту ріки Дунай Мітя Бріцелі (саме ця організація й зініціювала зустріч). — Ми зустрілися тут для того, щоб забезпечити екологічно збалансоване управління ресурсами басейну ріки».

План управління водними ресурсами басейну Дунаю передбачає конкретні заходи, які мають бути реалізовані до 2015 року з метою покращення екологічної ситуації ріки та її приток: зменшення забруднення з боку поселень і сільського господарства, подолання негативних наслідків антропогенних змін, використання мийних засобів, що не містять фосфату, та відновлення водно-болотних угідь. Цей план відповідає основним вимогам Водної рамкової директиви ЄС. «Угода про узгоджені дії щодо покращення стану води в найбільшому міжнародному річковому басейні світу є визначним досягненням», — зазначає виконавчий секретар Міжнародної комісії із захисту ріки Дунай Філіп Веллер.

Учасники засідання прийняли також план протиповеневої діяльності 17 суббасейнів Дунаю. Цей документ був розроблений у рамках протиповеневої програми дій Міжнародної комісії із захисту ріки Дунай та містить сотні конкретних заходів, що передбачають, зокрема, відновлення водно-болотних угідь, покращення стану дамб та системи попередження і прогнозування. Заплановане впроваджуватимуть придунайські країни з метою захисту населення від повеней та зменшення шкідливих наслідків, наприклад таких, що були спричинені масовими повенями в 2002, 2005 та 2006 роках. «Наш успіх буде оцінений за результатами, досягнутими для 80 мільйонів людей, які називають Дунайський басейн своєю домівкою, — зазначив Мітя Бріцелі. —Дунай і його притоки, такі як Сава і Тиса, є «дорогами життя» для людини і природи. Заходи щодо захисту визначені, далі — їх спільна реалізація».

м. Відень (Австрія).

Автор: Наташа КРІСТЛ, прес-коисультант Міжнародної комісії із захисту Дунаю.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.011
Перейти на повну версію сайту