ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
УНИКНУТИ Б БІДИ ВІД ВОДИ
25.02.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 23(21064) / Тираж: 8525

Весна до нас прийде з повінню. За прогнозами фахівців, максимальний її підйом ймовірний у Біляївському районі, в результаті чого можуть бути затоплені споруди та автошляхи на великій території. Нині під загрозою затоплення вже опинилися кілька десятків приватних жител у містах Южному та в Іллічівську. Для ліквідації можливих наслідків паводку задіяні пожежно-рятувальні підрозділи МНС цих міст.

Щоб велика вода (яка, навіть попри свою сезонну згубну силу, так потрібна для наших посушливих степів) не принесла й великої біди, ситуацію з організацією та проведенням протипаводкових заходів узяв під свій контроль Київ. Держекоінспекція нашої області працює в посиленому режимі й контролює ситуацію на підтоплених територіях. Особлива увага приділяється проведенню належних робіт у місцях розміщення відходів і захоронень пестицидів.

На боротьбу з можливими наслідками стихії Одещина завчасно попросила від Кабміну 10 мільйонів гривень. Про це голова ОДА Микола Сердюк розповів під час брифінгу, який передував щотижневій апаратній нараді. За його словами, ситуація нині перебуває під контролем, і серйозних загроз не простежується. Однак мусимо бути готовими до весняних несподіванок, а відтак завчасно провели відповідні наради з представниками 40 структурних підрозділів, перевірили стан дамб, таке інше.

Під час брифінгу торкнулися ще одного питання, пов'язаного з водою. Голова ОДА розповів про свій недавній виступ на засіданні Генеральної асамблеї єврорегіонів у Парижі, в якому йшлося про якість питної води в річці Дунай. За словами Миколи Дмитровича, проблема забруднення дунайської води є сьогодні надзвичайно гострою, адже 11 країн, територією яких простяглася ріка, часто використовують її як вигрібну яму, зливаючи в блакитні потоки нечистоти й відходи промислового виробництва. Все це русло несе до нас, і ми цю воду, нехай і після очищення, вимушені пити. Свій сорокахвилинний виступ на такому поважному зібранні посадовець вважає важливим, оскільки, сказав, ми просто зобов'язані брати участь у подібних заходах, щоб «нас чули й до нас прислухалися».

Наступна тема, яку порушили під час брифінгу, —хліб. Тільки в лютому ціни на хліб і хлібобулочні вироби в Одесі підскочили в середньому від З до 10 відсотків. Голова ОДА з цього приводу зазначив: ми маємо достатньо зерна, щоб не підвищувати цін на хліб, при цьому слід знати, що є економічна необхідність і є звичайна спекуляція, яку треба зупиняти. Поки ж триватиме зміна влади, споживач, за словами посадовця, ризикує залишитися без державного захисту. Щоб цього не сталося на Одещині, Микола Сердюк доручив своїм заступникам щодень здійснювати моніторинг цінової ситуації на продукти харчування в нашій області (як у магазинах, так і на ринках) і доповідати йому для вжиття відповідних заходів, скерованих на захист споживача.

Під час брифінгу не оминули й можливої зміни влади в області. Микола Сердюк запевнив, що залишиться працювати тут, навіть якщо новообраний Президент України й не довірить займати посаду голови облдержадміністрації. Йому вже пропонували перебратися до столиці, однак Микола Дмитрович цього не зробить, оскільки твердо вирішив осісти на Одещині.

Головним питанням, винесеним на розгляд засідання апаратної наради, були підсумки роботи Одеського обласного центру зайнятості впродовж 2009 року, про які поінформувала його директор Ірина Муравіна.

Станом на 22 лютого в нашій області, сказала вона, зареєстровано 17 тисяч осіб, які шукають постійної роботи. Рівень безробіття не перевищує 2 відсотків, що є чи не найнижчим показником по Україні. Доповідачка акцентувала увагу на тому, що минулого року кількість робочих місць на Одещині скоротилася майже на третину, при цьому найбільше скорочень відбулося в промисловій та транспортній галузях, Водночас ми продовжуємо відчувати великий дефіцит вчителів і медиків.

Без роботи жити тяжко. Особливо незахищеним категоріям громадян, яким на безгрошів'ї часто доводиться перебиватися з хліба на воду. Обласною службою зайнятості, сказала з цього приводу Ірина Муравіна, створювалися й створюються умови для реалізації права таких людей на працю, в тому числі й через бронювання робочих місць, яких на 2009 рік було «притримано» 1069. У 2009-му на обліку в службі зайнятості перебувало 9,4 тисячі осіб зазначеної категорії. З них 51,2 відсотка — перед-пенсійного віку, 26,5 відсотка—жінки з малолітніми дітьми або дітьми-інвалідами, 21,3 відсотка — молоді люди з правом надання першого робочого місця. Торік 2,2 тисячі осіб цієї категорії були працевлаштовані, в тому числі 435 — на заброньовані робочі місця.

Минулого року послугами центрів зайнятості Одещини скористалися майже тисяча інвалідів, що на 18 відсотків більше, ніж у 2008-му. Отримали постійне місце роботи за сприянням служби зайнятості 209 осіб, працювали на оплачуваних громадських роботах 60 інвалідів, навчалися за направленням центрів зайнятості 29 інвалідів, четверо з яких — за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів. Люди з обмеженими фізичними можливостями вчилися на діловодів, бухгалтерів, операторів комп'ютерного набору, кравців, молодших медичних сестер...

Нинішнього року, сказала Ірина Муравіна, Одеський обласний центр зайнятості продовжує роботу щодо надання комплексу соціальних послуг клієнтам служби зайнятості, особливу увагу приділяючи молоді та особам, які потребують додаткових гарантій щодо працевлаштування. Шлях до вирішення питань з працевлаштування незайнятих громадян і забезпечення роботодавців кваліфікованою робочою силою вбачається, насамперед, у тісній співпраці з органами влади та місцевого самоврядування, роботодавцями і соціальними партнерами.

Про стан виконання окремих і протокольних доручень голови обласної державної адміністрації та його заступників, скерованих на реалізацію актів Президента та Кабінету Міністрів за підсумками 2009 року учасникам засідання доповіла завідувачка сектору контролю апарату облдержадміністрації Влада Корнаєва.

Виконуюча обов'язки голови Кодимської райдержадміністрації Антоніна Москалюк доповіла учасникам засідання про стан соціально-економічного та культурного розвитку тамтешньої громади і про те, як у районі організовано роботу зі зверненнями громадян.

Автор: Яна СТАСІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту