![]() |
|
![]() |
![]() |
У четвер відбулося чергове засідання виконавчого комітету Одеської міської ради. Як не дивно, на площі перед мерією було спокійно — традиційного пікету чомусь не було.
У ході засідання депутати прийняли рішення виділити понад 650 тисяч гривень на програму зайнятості населення на 2010 — 2011 роки. Як повідомила директор департаменту праці й соціальної політики міськради Олена Китайська, це дозволить створити нові підприємства з робочими місцями та розширити сферу діяльності вже існуючих. Вона уточнила: на заходи щодо зменшення впливу світової кризи на безробіття цього року необхідно виділити 350 тисяч, а у 2011 -му— 311 тисяч гривень. А ще Олена Петрівна зазначила, що підвищення кваліфікації працівників підприємств, передбачене новою програмою, дозволить протягом двох років забезпечити роботою близько 17 тисяч людей. Крім того, за її словами, програмою передбачений контроль за дотриманням закону про оплату праці й збереження соціальних гарантій, регулювання ринку праці й підвищення зайнятості молоді.
Директор департаменту фінансів міськради Світлана Бедрега повідомила, що криза позначилася на темпах економічного росту й на показниках виконання бюджету. У 2009 році значно зменшилися надходження до міської казни. Дохідна частина склала 1 млрд 997 млн грн. 3 них у загальний фонд бюджету надійшло 1 млрд 629 млн грн, з яких 966 млн грн — делеговані доходи. Річний план бюджету Одеси за місцевими податками і зборами був виконаний на 79%. Основний вид платежу, за яким не досягнуто планового показника, — збір за паркування. «Якщо порівнювати з 2008 роком, то надходження від паркувань збільшилися на 1 млн грн. Але це не привід для самозаспокоєння. Необхідно вживати всіх заходів для збільшення цього виду надходжень», — наголосила доповідач.
Витрати міського бюджету торік склали 2 млрд 68 млн грн. Основну їх частину становили видатки на соціальну сферу. «На 43 цільові програми було виділено понад 150 мільйонів гривень, усього за минулий рік допомогу отримали 100 тисяч осіб», — підкреслила Світлана Бедрега і додала, що, незважаючи на обмеженість фінансових ресурсів порівняно з 2008-м, витрати на галузі соціально-культурної сфери збільшилися майже на 19%. Вона також зазначила, що зарплата працівникам бюджетних організацій виплачувалася торік вчасно. За її словами, крім обов'язкових виплат бюджетникам, за рахунок коштів загального фонду здійснювалися муніципальні виплати на загальну суму майже 8 млн грн. Загальна ж кількість тих, хто отримав такі виплати, складає майже 7 тисяч осіб.
Начальник муніципального бюро естетики міського середовища Сніжана Іовчева повідомила, що 16 рекламних компаній Одеси об'єдналися, щоб розробити типи й схему розміщення елементів міського дизайну на Фонтанській дорозі — від 4-ї станції Великого Фонтану до вулиці Львівської. Цей проект допоможе впорядкувати розміщення реклами, забезпечити підприємців роботою й збереже вулицю від перенасиченості рекламними конструкціями. Планується встановити на Фонтанській дорозі 19 зупинкових комплексів. П'ять з них уже встановлені. Мер Едуард Гурвіц наголосив, що такі ініціативи місто буде підтримувати. «Треба впорядковувати рекламне поле», — наголосив він.
Як повідомив начальник управління архітектури й містобудування Борис Бровін, керівництво Одеського державного екологічного університету хоче знести двоповерховий будинок колишньої бібліотеки на вулиці Львівській, 15, і спорудити на цьому місці студентський гуртожиток. Ректор навчального закладу, у свою чергу, розповів, що гуртожиток університету необхідний, а бібліотека вже давно перенесена в новий корпус. Однак деякі депутати висловили сумнів, що нова будівля справді стане гуртожитком, а не житловим домом, і зажадали надати управлінню ескізний проект, який підтвердить призначення цієї будівлі під гуртожиток.
Депутат міськради, керівник фонду «Південна столиця» Вячеслав Крук звернувся до мера з проханням дати доручення управлінню освіти запровадити в школах курс «Одесазнавство». За його словами, сьогодні фонд закінчив збір підписів за впровадження такого предмета, усього зібрано понад 30 тисяч підписів. Депутат відзначив, що за 12 років навчання в школі на історію міста діти мають лише 4 години. Як уточнила начальник муніципального управління освіти Наталя Савельева, мова про 4 години історії Одеси йде лише в загальному курсі історії. Крім нього, учням читають курси «Краєзнавство» й «Ми одесити», у рамках яких також вивчається історія Одеси. Втім, підкреслила, що пропозицію депутата вважає гарною ідеєю. За словами Вячеслава Крука, вже розроблено методичний посібник, що включає в себе ілюстративно-довідковий матеріал для вчителів 9-х класів, які викладатимуть цей предмет. Існує посібник наразі лише в електронному вигляді. Едуард Гурвіц на все це відреагував словами: «Будемо впроваджувати». Він підкреслив, що вивчення історії міста — корисна справа.
На засіданні виконкому схвалили рішення продати синові віце-адмірала Гаврила Жукова квартиру на вулиці Академіка Сахарова, 40/1, за 1 гривню. Едуард Гурвіц зазначив, що воєначальник був видатною особистістю і його син, людина вже літнього віку, заслуговує на окреме житло.
Члени виконкому ухвалили також рішення зменшити оплату послуг водопостачання й водовідведення для благодійного фонду «Медичний центр «Надія, добро і благополуччя». Тепер фонд платитиме за тарифами не як організація (більше 16 гривень за кубічний метр), а як звичайний споживач. На виконання «закону про тишу» члени виконкому заборонили клубу «Карамель», розташованому на Десантному бульварі, працювати цілодобово.
Йшлося на засіданні і про таку гостру для Одеси проблему, як утилізація відходів. Виконком дав згоду на створення конкурсної комісії з відбору інвестора будівництва сміттєпереробного заводу. Очолять комісію керівники постійних комісій з екології Вячеслав Крук та, житлово-комунального господарства Андрій Любов. За словами заступника начальника управління ЖКГ Олександра Козловського, від інвесторів надходять багато пропозицій щодо будівництва підприємства такого профілю. Про строки реалізації задуманого сьогодні говорити зарано. Після оголошення конкурсу на будівництво заводу претенденти повинні подати великий пакет документів. Підчас брифінгу Едуард Гурвіц зазначив: «Це дорога справа, але дужа важлива для міста». Поява такого заводу допоможе вирішити цілу низку екологічних, енергетичних та інших проблем.
Чи не найактуальніша тема для одеситів—стан доріг. Над відновленням дорожнього покриття, яке сильно постраждало від сніжної і холодної зими, зараз працюють 18 ремонтних бригад. «Сьогодні ще важко налагодити високі темпи цих робіт через погоду, але щойно вона стабілізується, робота піде активніше», — запевнив мер і висловив сподівання, що до літа проблема одеських доріг буде вирішена повністю. А ще, пообіцяв він, подбають і про пляжі, з яких за зиму позмивало пісок.
Як повідомив Едуард Гурвіц, Генеральний план розвитку Одеси готовий і буде винесений на розгляд сесії. «Проект Генплану довго обговорювався. Думки городян в основному враховані», — сказав він. Що ж до Статуту міста, за словами Едуарда Йосиповича, розробники постійно вносять у нього зміни і досі не передали його міській владі на розгляд. «Я вважаю, що Статут міста повинен бути не просто широко обговорений, а детально обговорений, тому що це буде головний документ для Одеси, і думки городян мають бути враховані обов'язково», — підсумував міський голова.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |