![]() |
|
![]() |
![]() |
Про присвоєння звання «Почесний громадянин Одеської області» Митрополиту Одеському та Ізмаїльському Агафангелу (Саввіну Олексію Михайловичу)
Відповідно до рішення обласної ради від 11 вересня 2009 року № 907-V «Про обласну відзнаку – звання «Почесний громадянин Одеської області», враховуючи рішення погоджувальної ради від 17 лютого 2010 року № 57/2 «Про розгляд кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин Одеської області», обласна рада
ВИРІШИЛА:
За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у відродження істинної духовності українського народу, плідну роботу щодо гуманізації суспільства, виховання високих громадянських ідеалів у душах, збереження духовного спадку і пам’яток історії та культури, широку благодійну, подвижницьку та активну громадську діяльність присвоїти звання «Почесний громадянин Одеської області» Митрополиту Одеському та Ізмаїльському Агафангелу (Саввіну Олексію Михайловичу), керуючому Одеською єпархією.
Голова обласної ради М. СКОРИК
24 лютого 2010 року № 1031-V
Про присвоєння звання
«Почесний громадянин Одеської області»
Літваку Борису Давидовичу
Відповідно до рішення обласної ради від 11 вересня 2009 року № 907-V «Про обласну відзнаку – звання «Почесний громадянин Одеської області», враховуючи рішення погоджувальної ради від 17 лютого 2010 року № 57/2 «Про розгляд кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин Одеської області», обласна рада
ВИРІШИЛА:
За багаторічну сумлінну працю, видатні організаторські здібності, вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної фізичної культури та спорту і виховання підростаючого покоління, плідну благодійну та громадську діяльність, створення діючого на безоплатній основі Центру медичної та психологічної реабілітації дітей-інвалідів, активну громадянську позицію присвоїти звання «Почесний громадянин Одеської області» Літваку Борису Давидовичу – директору спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи Олімпійського резерву № 2 м. Одеси, президенту Одеського обласного благодійного фонду реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє».
Голова обласної ради М. СКОРИК
24 лютого 2010 року № 1032-V
Про звернення до Президента України щодо скасування указів Президента України від 12 жовтня 2007 року № 965/2007
«Про присвоєння Р. Шухевичу звання Герой України» та від 20 січня 2010 року № 46/2010 «Про присвоєння
С. Бандері звання Герой України»
Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою запобігання фактам викривлення історії та героїзації колабораціоністів фашизму в Україні, обласна рада
ВИРІШИЛА:
1. Схвалити текст звернення Одеської обласної ради до Президента України щодо скасування указів Президента України від 12 жовтня 2007 року № 965/2007 «Про присвоєння Р. Шухевичу звання Герой України» та від 20 січня 2010 року № 46/2010 «Про присвоєння С. Бандері звання Герой України» (додається).
2. Надіслати звернення Президенту України.
3. Опублікувати звернення в газеті «Одеські вісті».
Голова обласної ради М. СКОРИК
24 лютого 2010 року № 1033-V
Додаток до рішення обласної ради від 24 лютого 2010 року № 1033-V
Депутати Одеської обласної ради – органу місцевого самоврядування, який відповідно до Конституції та законів України представляє спільні інтереси територіальних громад області, виражають глибоку стурбованість численними та наполегливими спробами деяких політичних сил переписати справжню історію України.
20 січня 2010 року Президент України Віктор Ющенко видав Указ № 46/2010 «Про присвоєння С.Бандері звання Герой України», яким «за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву у боротьбі за незалежну Українську державу» Бандері Степану Андрійовичу – провідникові Організації українських націоналістів – присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена Держави.
Як і у випадку присвоєння звання Герой України Роману Шухевичу відповідно до Указу Президента України від 12 жовтня 2007 року № 965/2007, Указ Президента України Віктора Ющенка щодо присвоєння Степану Бандері звання Герой України грубо порушує норми чинного законодавства України. Адже відповідно до вимог Закону України «Про державні нагороди України» та Статуту звання Герой України, затвердженого Указом Президента України від 2 грудня 2002 року № 1114/2002 «Про звання Герой України», представленим до звання Герой України може бути тільки громадянин України.
Інститут громадянства в Україні був запроваджений у 1991 році з прийняттям Закону України «Про громадянство України», відтак, Роман Шухевич та Степан Бандера ніколи не були громадянами України. Більш того, у 1945 році Степан Бандера іммігрував на захід, щоб не потрапити під суд на батьківщині, навіть публічно відмовився від того, що він українець, і назвався поляком. Враховуючи зазначені обставини, депутати обласної ради переконані, що відповідно до вимог чинного законодавства України про нагороди відсутні правові підстави для присвоєння зазначеним історичним особам звання Герой України.
Окрім відсутності правового підґрунтя для прийняття зазначених указів, вшанування на державному рівні таких «історичних осіб» може послужити причиною виникнення масштабного конфлікту всередині країни, переважна більшість громадян якої однозначно визначають Степана Бандеру як зрадника своєї батьківщини.
Ми заявляємо, що присвоєння звання Героя України Степанові Бандері в День Соборності (об’єднання) України – це наруга над пам’яттю жертв нашого багатонаціонального народу, полеглих у Великій Вітчизняній війні та у повоєнний час, мешканців Білорусі та Чехословаччини, які загинули під час каральних операцій на вказаних територіях, над подвигом мільйонів ветеранів запеклої боротьби з фашизмом у всьому світі. Ми вважаємо, що неможливо зараховувати до одного ряду з бойовими солдатами і офіцерами та учасниками антифашистського підпілля ідеологів катування та вбивства сотень тисяч безвинних жертв, яких зараз називають «учасниками визвольного руху за незалежність України».
Вкрай негативне ставлення до факту присвоєння найвищих нагород України пособникам фашизму вже висловлено у Польщі, Словаччині, Російській Федерації, чисельними правозахисниками у всьому світі.
Зважаючи на правову безпідставність видання зазначених указів Президента України, враховуючи історичні обставини, депутати обласної ради вимагають скасувати укази Президента України від 12 жовтня 2007 року № 965/2007 «Про присвоєння Р. Шухевичу звання Герой України» та від 20 січня 2010 року № 46/2010 «Про присвоєння С. Бандері звання Герой України»
Про звернення до Президента України щодо внесення змін до Указу Президента України від 28 січня 2010 року № 75/2010 «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті»
Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою запобігання фактам викривлення історії, знецінення подвигу учасників Великої Вітчизняної війни та героїзації колабораціоністів фашизму в Україні, обласна рада
ВИРІШИЛА:
1. Схвалити текст звернення Одеської обласної ради до Президента України щодо внесення змін до Указу Президента України від 28 січня 2010 року № 75/2010 «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті» (додається).
2. Надіслати звернення Президенту України.
3. Опублікувати звернення в газеті «Одеські вісті».
Голова обласної ради М. СКОРИК
24 лютого 2010 року № 1034-V
Додаток до рішення обласної ради від 24 лютого 2010 року № 1034-V
Звернення до Президента України щодо внесення змін до Указу Президента України від 28 січня 2010 року № 75/2010 «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті»
Депутати Одеської обласної ради – органу місцевого самоврядування, який відповідно до Конституції та законів України представляє спільні інтереси територіальних громад області, виражають глибоку стурбованість численними та наполегливими спробами деяких політичних сил переписати справжню історію України.
28 січня 2010 року Президент України Віктор Ющенко видав Указ № 75/2010 «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті», в якому на підставі результатів проведених наукових досліджень і з метою відновлення історичної справедливості та правдивої історії українського визвольного руху XX століття постановив визнати учасниками боротьби за незалежність України у XX столітті осіб, які брали участь у політичній, партизанській, підпільній, збройній боротьбі за незалежність України.
Слід відзначити, що боротьба за незалежність України продовжувалася багато століть, увібрала численні значущі події та яскраві особистості, але, на жаль, не була успішною. У минулому столітті були здійснені більш успішні кроки щодо відстоювання української національної ідеї та створення незалежної української держави, чому також сприяли і зовнішні суспільно-політичні умови.
Ми наголошуємо на тому, що серед учасників визвольного руху було досить багато достойних постатей, які навіть через десятиліття користуються любов’ю та пошаною сучасних громадян України. Але викликає занепокоєння той факт, що вищеназваним Указом до героїв боротьби за незалежність були прирівняні і такі військові формування, організації та рухи, серед яких Організація народної оборони «Карпатська Січ», Організація українських націоналістів, Українська повстанська армія, Українська головна визвольна рада.
Ми вважаємо, що у висновках наукових досліджень не було враховано також науково доведені факти співробітництва керівників цих військових формувань, організацій та рухів (серед них Роман Шухевич та Степан Бандера) з фашистськими загарбниками та участі цих формувань у знищенні місцевого мирного населення західної України, мешканців Білорусі та Чехословаччини, які загинули під час каральних операцій на вказаних територіях.
Ми стверджуємо, що видання Указу Президента України № 75/2010 «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті» може послужити причиною виникнення масштабного конфлікту всередині країни, переважна більшість громадян якої однозначно визначають Організацію народної оборони «Карпатська Січ», Організацію українських націоналістів, Українську повстанську армію, Українську головну визвольну раду як зрадників та посібників фашизму.
Ми заявляємо, що ідеї боротьби за незалежність, які визнаються усією світовою спільнотою, неможливо поєднати із ідеологією катування та вбивства сотень тисяч безвинних жертв та називати її «визвольним рухом за незалежність України».
Вкрай негативне ставлення до факту вшанування посібників фашизму вже висловлено у Польщі, Словаччині, Російській Федерації, численними правозахисниками у всьому світі.
Беручи до уваги вищевикладене, депутати Одеської обласної ради вимагають внести зміни до Указу Президента України від 28 січня 2010 року № 75/2010 «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті» та виключити з нього такі військові формування, організації та рухи, як Організація народної оборони «Карпатська Січ», Організація українських націоналістів, Українська повстанська армія, Українська головна визвольна рада.
Про створення вищих навчальних комунальних закладів
Відповідно до пункту 20 частини 1, частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про вищу освіту», рішень Одеської обласної ради від 29 лютого 2008 року № 441-V «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо надання статусу юридичних осіб училищам Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського» та від 22 вересня 2006 року № 73-V «Про майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, управління яким здійснює обласна рада», на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2009 року № 1449-р «Про реорганізацію Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського» та з метою приведення правового статусу Одеського педагогічного коледжу, Балтського та Білгород-Дністровського педагогічних училищ.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |