![]() |
|
![]() |
![]() |
Перший віце-прем'єр-міністр України Олександр Турчинов провів селекторну нараду з головами облдержадміністрацій, керівництвом Києва та АР Крим, на якій обговорювалися дії центральних та місцевих органів влади у випадку затоплень під час весняної повені.
Олександр Турчинов закликав усіх виконувати затверджений урядом план протидії повені. Згадуючи весну 2008 року, він зазначив, що багатьох проблем можна було б уникнути, якби своєчасно розчистили русла річок, не забили канали водо-відведення, подбали про належну роботу міських каналізацій, про ремонт дамб. За всі ці питання відповідають місцеві органи влади. А ще вони мають контролювати санітарно-епідеміологічну ситуацію в окремих підтоплених населених пунктах, вирішувати проблеми, які там з'являються. Віце-прем'єр доручив Міністерству з питань ЖКГ, МНС та Держводгоспу протягом двох тижнів провести всі необхідні перевірки щодо готовності до зустрічі великої води.
— Краще не допустити згубної дії стихії, ніж витрачати мільярди для боротьби з її наслідками. Влада на місцях повинна працювати так, щоб мінімізувати проблеми, які нас можуть очікувати. Від ефективних дій як центральних органів виконавчої влади, так і місцевої залежить спокійна, стабільна ситуація в нашій країні, — підкреслив Олександр Турчинов.
Міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко зазначив, що стічні каналізації очищені менше ніж на 10 відсотків в 11 областях України, в тому числі в Одеській. Він наголосив, що каналізації потрібно терміново підготувати до весняної повені і зробити це треба негайно, поки ще є час.
Міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра зазначив, що для організації взаємодії центральних та місцевих органів влади на випадок повені у МНС створений штаб, який працюватиме в цілодобовому режимі. До екстрених дій готові понад 21 тисяча рятувальників та близько 650 одиниць техніки, в тому числі плавзасоби, сформовані 27 піротехнічних груп (в усіх регіонах), які вже ліквідовують крижані затори на річках. Володимир Шандра наголосив, що місцеві органи виконавчої влади повинні забезпечити сталу роботу насосних станцій, ліквідувати захаращення дренажних систем та водовідвідних каналів, розчистити від сміття русла, укріпити береги річок, захисних дамб та гідротехнічних споруд.
Начальник Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда заявив під час наради, що до активізації весняних процесів, пов'язаних з таненням снігів, слід готуватися орієнтовно в третій декаді березня. Головною умовою формування найвищих рівнів води буде погода в період інтенсивного сніготанення, наявність опадів, які можуть ускладнити ситуацію. За його словами, з середини грудня до середини лютого на території України випало від 2 до 2,5 норми опадів, що суттєво впливає на прогноз рівня весняного водопілля. Микола Кульбіда зазначив, що на даний момент у деяких регіонах уже зійшов сніг, тож маємо підйом рівня води практично на всіх річках України. Він різної інтенсивності і поки що не становить великої загрози, але значні затоплення заплавних територій відбуваються уже. За словами керівника Гідрометцентру, найбільшого ускладнення ситуації слід чекати на річках басейнів Прип'яті і Західного Бугу, а також на Сіверському Дінці, Інгулі, Інгульці, на українській ділянці Дунаю.
Синоптик також зауважив, що в разі інтенсивного сніготанення на територіях, де залишається високий сніговий покрив, можуть формуватися значні стоки і накопичення води в низинах. Зокрема, необхідно бути готовим до часткового підтоплення річковими водами таких міст, як Луцьк, Любешів, Черво-ноград, Буськ, Чорнобиль, Чернігів, Рівне, Кіровоград, Ізюм, Лисичанськ, Куп'янськ, Кобиляки, Чортків, Ізмаїл тощо.
У свою чергу заступник голови Одеської облдержадміністрації Петро Хлицов зазначив, що підвищення рівня ґрунтових вод призвело до підтоплення трьох населених пунктів Одещини. Йдеться лише про підтоплення присадибних ділянок, а не житлових будинків у селах Олександрівка Комінтернівського району, Дачне Біляївського та у місті Вилкове. Критичний для області рівень води очікується, за даними Петра Хлицова, аж наприкінці квітня. Тож у місцевої влади є час, щоб підготуватися до повені. Існують нагальні проблеми з дамбою на річці Дунай, оскільки резервний запас ґрунту для її ремонту не поповнювався з 2006 року.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |