ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
НАЙПЕРША УВАГА ЗАХИСНИМ
05.03.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 26(21067) / Тираж: 8525

Нинішня зима піднесла нам чимало «сюрпризів». Проте головний з них попереду — стрімке танення снігів у верхів'ях рік, що може обернутися великою небезпекою і в нашому південному регіоні. Ось що з цього приводу повідомляють з Одеського облводгоспу.

Підготовка до весняного пропуску криги та надмірних водних потоків розпочалася ще торік проведенням інвентаризації стану гідротехнічних споруд. У результаті перевірки виявлено значну кількість безгосподарних об'єктів. Здебільшого у північних районах. У восьми з них — Балтському, Великомихайлівському, Іванівському, Колимському, Красноокнянському, Савранському, Фрунзівському та Ширяївському — є 553 гідроспоруди, що не мають власників. Майже така ж кількість — у незадовільному технічному стані (близько третини загальної кількості).

Рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації, прийнятим ЗО листопада минулого року, районним підрозділам було доручено визначити власників кожної гідротехнічної споруди та розглянути це питання на засіданнях аналогічних комісій. Зараз фахівці облводгоспу й підвідомчих управлінь обстежують технічний стан споруд, включених до паспорту ризику другої і третьої груп, з метою запобігання можливій гідродинамічній небезпеці.

Відповідно до плану основних заходів щодо готовності цивільного захисту області наприкінці лютого були проведені тренування комісій з надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути під час проходження криги, повеней та паводків. Активну участь у цьому взяли й підрозділи облводгоспу. В результаті було відпрацьовано координацію дій всіх підвідомчих підрозділів, уточнено порядок взаємодії єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру на місцевому рівні з визначенням відповідальних осіб, порядку, регламенту зв'язку, інформування й оповіщення населення.

Для проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідації руйнувань, пошкоджень об'єктів інженерної інфраструктури, водогосподарсько-меліоративного комплексу згідно з. відомчими нормами облводгосп провів відповідні розрахунки потреби матеріалів аварійного запасу. їх знадобиться на суму близько двох мільйонів гривень. Поки що фактична наявність матеріалів аварійного запасу не перевищує 114 тисяч гривень. Вишукуються джерела для повноцінного фінансування.

Останнім часом у зв'язку з формуванням катастрофічно високих паводків щорічно виникає загроза створення надзвичайної ситуації на українській ділянці ріки Дунай — від Рені до Вилкового. Надто критичним був пропуск води у 2006 році, коли під загрозою затоплення опинилися тисячі гектарів сільгоспугідь, населені пункти, порти, автотраси, об'єкти промислової та соціальної інфраструктури. Не допустити цього тепер повинні протипаводкові захисні споруди, до складу яких входить 215 кілометрів захисних дамб та 13 шлюзів-регуляторів. Втім, побудовані майже півстоліття тому, вони мало відповідають основному призначенню. За висновками фахівців, це може призвести до непередбачуваних наслідків. Обстеження технічного стану захисних споруд на річці Дунай чотирирічної давності засвідчило, що на відрізку понад 80 кілометрів відмітки гребенів дамб не відповідають розрахунковим рівням води, 18 кілометрів мають недостатню висоту, 28 кілометрів дамб перебувають в аварійному стані.

Зважаючи на складну гідрометеорологічну ситуацію, особливу увагу слід приділити басейну річки Дністер. Для убезпечення територій, сільгоспугідь, виробничих об'єктів від некерованої води необхідно збудувати захисні дамби уздовж Турунчука поблизу міста Біляївки та села Яськи. Загалом для вирішення першочергових протипаводкових заходів на Дністрі і Дунаї у межах нашої області потрібно близько 18 мільйонів гривень. Нині ініціюється виділення цих коштів з Державного бюджету.

Керівництво Одеського облводгоспу звертається до водокористувачів, усіх жителів області з проханням повідомляти про можливість виникнення небезпечних ситуацій на водних об'єктах за телефонами: (048)766-90-87, (048)766-91-02, на сайт www.watermd.od.ua (розділ «Звернення громадян») або на електронну пошту vodhoz@ukr.net

Автор: Вероніка СКЛЯРЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту