![]() |
|
![]() |
![]() |
Рік тому лави Українського товариства мисливців і рибалок нараховували 280900 членів, з яких 232800 – мисливці та 48100 – рибалки. Рішеннями облрад, організаціям, які входять до Товариства , було надано у користування 33,3 млн га мисливських угідь, зокрема лісових угідь – 3,4 млн га, полів та лугів – 28,1 млн га, водно-болотних угідь – 1,3 млн га та ін.
Ця всеукраїнська статистика виглядає оптимістично лише на папері. Справа у тому, що шикарні мисливські угіддя українські нувориші усіма правдами та неправдами намагаються зосередити у власних руках. Прикладів земельного дерибану при заступництві деяких державних чиновників – хоч греблю гати. Багатьма з них вже займається прокуратура. Але деякі випадки рейдерського захоплення землі, вже узаконені судовими рішеннями, залишаються лише сумною констатацією фактів.
Білгород-Дністровська міськрарада УТМР включає 34 первинних мисливських колективи і нараховує на початок року 1135 членів, серед яких 1025 мисливців. 13 березня ця громадська організація готується провести вибори нового голови на районній конференції. Після виборів нинішній голова Михайло Бархударьян – ентузіаст і патріот Товариства, який зробив вагомий внесок у зміцнення його інфраструктури та економічного становища, перебуваючи протягом 12 років на цій посаді, готовий передати естафетну паличку знову обраному керівникові. Але залишати лави Товариства не має наміру. У минулому військовослужбовець, нині підполковник запасу Михайло Бархударьян займається полюванням близько півстоліття.
– На обраного голову очікують два масштабних завдання, – розповідає Михайло Леонідович, – це чергове перезакріплення територій мисливських угідь відповідно до законів України, а також продовження повсякденної боротьби із браконьєрством. При цьому головна складність першої проблеми полягає у тому, що із 124 тисяч га районних земель 95% розпайовані, а постійні користувачі та власники орендованих земельних ділянок змінюються майже щодня. Підкреслю, що цю, досить трудомістку та копітку, роботу доведеться проводити максимально швидко за часом і ефективно за остаточним результатом. Оскільки без цього втрачається сенс існування мисливського господарства.
Соціально-економічна ситуація в державі продиктувала нові стосунки з державними та особливо із уповноваженими органами в сфері ведення мисливського господарства. Скандальними, а часом і резонансними, стають випадки, коли багаті мисливські угіддя стають вигідними для вузької групи користувачів. При цьому для інших мисливців району шлях у такі угіддя заборонено. Відправлятися далеко за прикладом не доводиться. Розкішні мисливські угіддя, розташовані в селі Червона Коса, ідеальні для перебування диких птахів і тварин. Безумовно, настільки багаті можливості набагато привабливіше використовувати лише у своїх особистих інтересах, як це й вирішило для себе ЗАТ «Красный рыбак». Шляхом судових рішень доступ на територію ставкового комплексу виявився для інших забороненим. Відтепер на воротах красується напис: «Частная собственность! Охота и рыбалка запрещены!»
Про те, що у середовищі мисливців з’явилася особлива «знать», так звані вільні стрілки, які винищують незалежно від сезону усе живе на втіху або для власної наживи, говорять усе частіше. При цьому для багатьох з них дотримання термінів сезону полювання відсутнє повністю. І, насамперед, для тих, хто промишляє звіра у закритій зоні на приватній території.
Лише в Одесі первинні мисливські організації нараховують близько 4 тисяч мисливців. У 2009 році в Білгород-Дністровському районі було затримано 25 чоловік. З них 17 притягнуто до відповідальності за завданий збиток та порушення правил полювання. При цьому відзначені випадки користування вогнепальною зброєю без дозвільних документів. В лице знають у Білгород-Дністровському УТМР багатьох порушників, які систематично полюють із застосуванням заборонених прийомів.
Неодноразово єгері у мисливських угіддях району затримували п’ятдесятирічного одесита Олександра Т. Останнє полювання на фазана вночі з-під фари у відтворювальній ділянці обійшлася йому у 1680 гривень штрафу та позбавлення права полювання на три роки. Іншого одесита Віктора Л. оштрафовано на 2180 гривень за полювання із плавзасобу на пернату дичину. Не полюбляють у Білгород-Дністровському УТМР і своїх членів мисливського колективу. І якщо, як кажуть, у сім’ї не обходиться без виродка, то у випадку грубих порушень колегу по цеху не лише «били» гривнею, але й позбавляли його можливості полювати терміном на три роки.
При цьому основний склад членів Білгород-Дністровського УТМР – мисливці сумлінні. Їм, як справжнім господарям угідь, завжди відомо, скільки є зайвих хижаків та шкідників, кого й куди з мисливців можна допустити в угіддя. І якщо чисельність звіра падає, відстріл на нього тимчасово припиняється.
За даними на 2009 рік у Білгород-Дністровському районі нараховувалося 3769 особин зайця, 1436 фазанів, 4949 куріпок, 99 лис, 37 кабанів, 86 козуль. Минулого року мисливці «взяли» вовчицю, яка, найімовірніше, заблукала з Молдови. Її опудало буде виготовлено та виставлено до дати районної звітно-виборної конференції УТМР.
– Якщо говорити про можливості розвитку Білгород-Дністровської міськрайорганізації УТМР, – розповів її діючий голова Михайло Бархударьян, – то при об’єднанні 70 га мисливських угідь Білгород-Дністровського району та 270 га Саратського лісгоспу, можна говорити про серйозне відтворення копитного звіра, зокрема, кабана. Причому відтворення дикого кабана, у якого зберігається 75% потомства та продуктивність утричі вища за інших представників фауни нашої місцевості, є найбільш перспективним.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |