ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
11.03.2010 / Газета: Одесские известия / № 26(4008) / Тираж: 23655

Одеса

ПОЧІМ НИНІ ХЛІБЕЦЬ?

Відповідно до останнього моніторингу Державної комісії щодо контролю за цінами, ціни на хліб в області перебувають на рівні середніх та нижче середніх по Україні.

Зокрема, регіон за цінами на хліб з борошна пшеничного 1-го ґатунку (3,51 грн) посідає 15-те місце із 27 регіонів. Ця ціна нижча за середньоукраїнські показники на 0,03 грн. За цінами на хліб з борошна пшеничного вищого ґатунку в нас 17-те місце (4,27 грн), що збігається із середньою ціною по Україні. За цінами на хліб з житньо-пшеничного борошна Одеська область перебуває на 14-му місці (3,48 грн).

Утримати ціни на середньому та нижче за середній рівні вдалося, зокрема, завдяки виробництву хліба таким великим підприємством, як «Одеський коровай». Воно забезпечує увесь регіон, що не дозволяє іншим виробникам підвищувати ціни на свою продукцію.

ЗАСЛУЖЕНА НАГОРОДА «ОДЕСАКАБЕЛЮ»

У рамках 45-го засідання Економічної ради СНД, яке пройшло у Москві, відбулася церемонія нагородження лауреатів і дипломантів премії Співдружності Незалежних Держав 2009 року за досягнення у сфері якості продукції та послуг.

Серед них нагороду отримало підприємство «Одесакабель». Про це повідомив виконавчий секретар СНД Сергій Лебедєв.

Окрім заводу з України, нагороду отримали також «Кавказький консервний завод» із Азербайджану, комбінат «Арарат» з Вірменії, «Гомсільмаш» із Білорусі, «Актюбрентген» із Казахстану, «Нижньокамськнафтохім» із Росії та низка інших.

ВАТ «Одесакабель» вважається в Україні одним з найбільш рентабельних і перспективних у галузі. За обсягами виробництва та якістю телефонного і волокно-оптичного кабелю Одеський кабельний завод лідирує на ринках країн СНД. Він є провідним виробником ВОК і LAN-кабелю в Україні.

ЧЕРГОВЕ ВИЗНАННЯ ФРАНЦІЄЮ

Повний цикл виробництва, який дозволяє контролювати якість на усіх етапах, а також використання інноваційних технологій принесли торговельній марці Шустов – ЗАТ «Одеський коньячний завод» визнання та заслужену перемогу на батьківщині коньяків і вин – у Франції. Нашим землякам вручили Золотий приз за якість у галузі виробництва високоякісного натурального продукту.

Це вже третя паризька нагорода компанії за якість та натуральність. Нагородження європейських фірм, зокрема й одеської, відбулося у Парижі. Нагадаємо, що ще у 1900 році на дегустаційному конкурсі у тому ж Парижі ОКЗ одержав право іменувати свою продукцію «коньяком». Крім того, завод спеціалізується у виготовленні та випуску тихих і шампанських вин, репрезентованих брендом «Французький бульвар». А веде він свою історію із 1863 року.

ГОЛОВНЕ ЗАВДАННЯ – ЯКІСНА ОСВІТА

В Одесі підписано Меморандум про реалізацію багатьох спільних проектів в освітній сфері із російським «Державним університетом – Вищою школою економіки».

Крім цього, відбулася зустріч Одеського міського голови Едуарда Гурвіца із делегацією вузу, яку очолював науковий керівник університету професор Євгеній Ясін.

Сторони обговорили, насамперед, можливість реалізації спільних починань в освітній сфері. З метою практичної реалізації намічених двосторонніх проектів буде створено робочу групу з питань співпраці.

– Наше головне завдання – сприяти розвитку якісної освіти в Одесі та просування одеської молоді на вищі рівні кваліфікації. Насамперед, ми маємо намір провести багатопрофільну олімпіаду учнів із правом вступу до Вищої школи економіки. Цей захід пройде повністю за наш рахунок у травні цього року, – відзначив Є. Ясін.

Ну а сам меморандум закріплює прагнення сторін розвивати добросусідські відносини між Україною та Російською Федерацією, Москвою і Одесою, реалізуючи цілу низку спільних проектів в освітній сфері.

ВПЕРШЕ У КРАЇНІ

Проект «Безпечна школа» репрезентований в Одеській гімназії № 7. Аналогічні контрольно-пропускні системи будуть впроваджені в усіх міських школах.

У презентації взяли участь міський голова Едуард Гурвіц, його перший заступник Анатолій Ворохаєв, керівництво Суворовської районної адміністрації, депутати Одеської міської ради.

Контрольно-пропускна система доступу, що пройшла апробацію, разом із «Тривожною кнопкою» становлять подвійний бар’єр безпеки, оскільки фіксують кожну спробу несанкціонованого проникнення на територію навчального закладу. «Тривожна кнопка» забезпечує своєчасне прибуття групи охорони у випадку, якщо попередження порушникові пропускного режиму виявилося недостатньо.

Електронна система безпеки дозволяє також контролювати відвідуваність школи учнями та працівниками, звільнивши адміністрацію від облікової роботи та визволивши додатковий час для підвищення якості навчального процесу.

Батьки в будь-яку мить зможуть взяти роздруківку про відвідування школи їхніми дітьми або ж одержати ці дані на спеціалізованому сайті у мережі інтернет.

У результаті реалізації даного проекту Одеса стане першим містом в Україні, де на високому технологічному рівні буде комплексно розв’язано проблему безпеки дітей під час навчального процесу.

Мер Одеси особисто ознайомився із можливостями впровадженої за його ініціативою контрольно-пропускної системи.

Директор українського представництва корпорації Intel Security Inc. вручив Едуарду Гурвіцу гарантійний лист із зобов’язанням передати у дар усім школам міста сучасні оптичні турнікети та безкоштовне їхнє встановлення.

Під час презентації мер Одеси підкреслив, що безпека дітей, спокій батьків, стабільність навчального процесу – це ті вкрай чутливі точки громадського життя, де необхідна не просто миттєва, а навіть попереджувальна реакція на будь-яку загрозу.

ГУМОРИНА МАЄ МІСЦЕ БУТИ

Відповідаючи на запитання кореспондента «Комсомольської правди» щодо звертання митрополита про скасування Гуморини, опублікованого на офіційному сайті Одеської єпархії, Едуард Гурвіц сказав:

– Ми з великою повагою ставимося до думки митрополита Агафангела, з яким нас пов’язують багато років плідної співпраці. Нам зрозумілі і причини його стурбованості, викликаної збігом за термінами світського та релігійного свят. Проте запропоноване скасування традиційної для Одеси Гуморини не уявляється можливим. І не лише тому, що проведено величезну організаційну роботу, до якої було залучено тисячі людей, десятки відомих артистів, діячів культури та мистецтва. Але й тому, що це свято, за усіх властивих йому недоліків, давно стало однієї з візитних карток міста.

Припустимо на хвилину неможливе – свято скасували. Чи означає це, що першого квітня на одеських вулицях запанує благоговійна тиша? Звичайно, ні. Десятки тисяч людей, як рік, п’ять і десять років тому однаково вийдуть на вулиці. Ось тільки що вони будуть там робити, якщо усі святкові заходи, концерти та організовані гуляння раптом зникнуть, – і уявити нескладно.

Реалії сучасного суспільства такі, що не можна відкинувши елементарну терпимість протиставити світські та релігійні традиції без шкоди для атмосфери громадянського миру і злагоди. Інша справа, що кожен свідомий одесит та гість нашого міста і у цей, і в будь-який інший день зобов’язаний поважати почуття віруючих людей і не виходити за рамки поведінки, прийнятної у цивілізованому суспільстві.

Ізмаїл

ГРАНАТА ПІД БАНКОМ

Як повідомив начальник Ізмаїльського управління МНС полковник Сергій Павлухін, перед самим Міжнародним жіночим днем ледве не одержали «подарунок» працівники філії ВАТ «Ощадбанк України», більша частина яких – жінки.

Восьмирічна дитина знайшла поруч із будівлею гранату РГД-5. Погравшись з нею, принесла її постовому. Знахідку упакували в бронежилет і занесли до підвалу будівлі банку.

Як з’ясувалося пізніше, граната, радіус ураження якої досягає 20 метрів, виявилася бойовою. Лише випадковість врятувала від біди дитину, будівлю банку та людей, які працюють у ньому: у гранаті був пошкоджений запал. Прибулі з Одеси фахівці під керівництвом начальника піротехнічної служби обласного управління МНС майора Романа Ткача вивезли та ліквідували її на околицях Ізмаїла.

До речі, за словами Сергія Павлухіна, за минулий рік до Ізмаїльського управління МНС чотири рази надходило повідомлення щодо виявлення вибухових предметів. Тричі йшлося про одиничні предмети, зокрема часів Великої Вітчизняної війни. А в одному із випадків завдяки інформації змогли вчасно знешкодити кілька десятків бойових гранат, зданих до металобрухту.

– Ми вдячні нашим славним рятувальникам, які не допустили біду, забезпечили безпеку як людей, так і майна нашої установи, – сказала керуюча Ізмаїльською філією «Ощадбанку» Віра Малюта. – Спасибі за це!

Як повідомив начальник міськвідділу міліції Ізмаїла, тривають відповідні слідчо-оперативні заходи для з’ясування причин появи в одному із людних місць міста дуже небезпечної знахідки.

Білгород-Дністровський

ЧЕРЕЗ БРАК ГРОШЕЙ

На останній сесії міськради затверджено чергову Програму попередження та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, розраховану до кінця 2012 року.

При підбитті підсумків виконання аналогічної програми на 2007-2009 роки відзначено, що не вдалося реалізувати масштабні заходи, через брак коштів. Це, зокрема, недобудовані дамба у дитячому протитуберкульозному санаторії «Затока» та два резервуари на водопровідних підйомах у місті.

На території Білгорода-Дністровського та селищ Затока і Сергіївка зберігається високий рівень техногенної та природної небезпеки. Якщо за період із 2002 по 2006 рік за надзвичайних обставин загинуло 54 особи, то лише за 2007, 2008 та 9 місяців 2009 року число подібних випадків досягло 51. Якщо збиток від пожеж із 2002 по 2006 рік склав 2,3 млн грн, то лише за 9 місяців 2009 року – 2,4 млн грн. При цьому, як відзначено, на даній території чисельність НС соціального характеру, таких як анонімне мінування та знаходження застарілих боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни, не зменшується.

Болград

ВАКЦИНАЦІЯ ЗНИЗИЛА РИЗИКИ

Торік у районі було вакциновано понад 25 тисяч собак і котів.

Цю інформацію озвучив на недавній апаратній нараді начальник управління ветеринарної медицини К. Чумаков, доповідаючи про профілактику сказу в населених пунктах району.

Керівник також зазначив, що спеціалісти державної ветеринарної служби постійно провадять контроль у населених пунктах, здійснюють щеплення тварин проти сказу. Протягом минулого року в районі зареєстровано 83 випадки укусів людей собаками, що на 40 випадків менше, ніж у 2008 році (120 випадків).

Ананьївський район

ВІДПРАЦЬОВАНО СПІЛЬНІ ДІЇ

З метою забезпечення готовності органів управління району, сил і засобів до оперативного реагування при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій на території району, проведено навчання комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Детально йшлося, зокрема, про координацію діяльності органів виконавчої влади, служб цивільного захисту, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, підприємств, організацій та установ при ліквідації надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути під час проходження льодоходу, повені та затоплень. А під час практичного тренування відпрацьовувалась взаємодія комісій різних рівнів, органів управління ЦЗ та визначався їхній рівень готовності до дій з ліквідації наслідків стихії.

Кодимський район

ВРЕГУЛЬОВУВАЛИ ЗЕМЕЛЬНІ ПРОБЛЕМИ

На комісії з інвентаризації земель та перевірки використання незапитаних паїв на території району знову обговорювалися наболілі питання.

Підбивши підсумки оренди незапитаних паїв та сплати сільськими радами орендної плати, було порушено проблему щодо подовження договору оренди незапитаних паїв на 2010 рік. Комісія звернула увагу орендарів на виконання взятих на себе зобов’язань з участі у соціальних районних проектах. Також говорилося про тривідсоткову сплату за використання земельної частки (паю) незапитаних паїв і наголошувалося, що окрім неї, орендарі повинні включити в договори і соціальний пакет (надання послуг населенню).

Саратський район

ЗАТВЕРДИЛИ СОЦІАЛЬНІ ПРОГРАМИ, А ТАКОЖ – СИМВОЛІКУ

Підсумки виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району у 2009 році заслухані та затверджені на засіданні 31-ї сесії райради.

Під час її роботи під керівництвом заступника голови райради Алли Саламатіної затверджено символіку району – герб та прапор.

Також ухвалено низку програм, серед яких – «Милосердя у дії», що дозволяє надавати фінансову підтримку громадським організаціям, а також програма соціального захисту ветеранів, розрахована на 2010-2011 роки, та інші. Крім того, внесено зміни до раніше ухваленої програми «Вчитель», що дозволяють виділяти із райбюджету кошти на зарплату випускникам середніх та вищих навчальних закладів, що йдуть на роботу, і оплачувати молодим фахівцям наймані квартири.

На сесії розглянуто депутатські запити, які стосуються роботи комунального підприємства «Сарата» та розподілу коштів із обласного бюджету на упорядкування доріг після снігових заметів.

Автор: Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, С. КОМІСАРЕНКО, А. МИХАЙЛЕНКО, Є. МАСЛОВ, Т. ГУРІЧЕВА, Ю. ФЕДОРЧУК, А. БОНДАРЕВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту