ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
13.03.2010 / Газета: Одесские известия / № 27(4009) / Тираж: 23655

Одеса

З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА

11 березня голова Одеської обласної державної адміністрації Микола Сердюк взяв участь в урочистих заходах з нагоди Дня землевпорядника.

– Це – професійне свято тих, хто бере участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері регулювання земельних відносин, здійсненні контролю за використанням та охороною земель, розвитку ринку земель, організації та веденні земельного кадастру, землеустрою та моніторингу земель. Від вашої наполегливості та сумлінного виконання обов’язків залежить успіх галузевої реформи. Цей крок покликаний відновити історичну справедливість – повернути землю тим, хто її обробляє, – зазначив голова облдержадміністрації.

Сьогодні Одещина має найвищі показники в Україні з надходження коштів до Державного бюджету від продажу земель.

– Кінцева мета земельної реформи полягає у тому, щоб жодна ділянка не залишилась без власника, була належним чином оформленою і зареєстрованою. Кожна земельна ділянка має бути підконтрольною і працювати на суспільство, на державу. І вся ця робота нині лягає на плечі землевпорядників. Впевнений, що ви впораєтесь із завданнями, які перед вами ставить керівництво держави, та внесете свою вагому частку в справу економічного відродження України, – підкреслив Микола Сердюк.

У рамках урочистостей пройшла церемонія нагородження кращих працівників земельної сфери.

ОБЕРЕЖНО, ПОБУТОВИЙ ГАЗ!

За два зимові місяці на Одещині у семи районах та обласному центрі зафіксовані випадки отруєння чадним газом. Серед них – ледве чи не десяток зі смертельним результатом.

Ці сумні події і стали приводом для проведення на базі ВАТ «Одесагаз» за ініціативою теруправління Держміськпромнагляду по Одеській області засідання за участю інженерів усіх експлуатаційних управлінь газового господарства регіону. Питанням номер один порядку денного було обговорення проблеми зростання числа нещасних випадків при використанні газу у побуті.

Зокрема, начальник теруправління Держміськпромнагляду Михайло Логвінов запропонував фахівцям ВАТ «Одесагаз» провести позапланову інвентаризацію газового устаткування із метою виявлення фактів його встановлення з порушеннями вимог чинних нормативних актів. Промовці на засіданні звертали увагу і на необхідність якіснішого проведення планово-технічного обслуговування устаткування фахівцями газових управлінь.

Учасники наради рекомендували експлуатаційникам провести позапланову інвентаризацію встановленого газового устаткування з метою виявлення проточних водонагрівачів із відведенням продуктів згорання у приміщення, а також самовільно встановлених приладів.

ЧЕКАЮТЬ НА ЗАХОДЖЕННЯ 74 ЛАЙНЕРІВ

Саме стільки іноземних суден дали заявки на відвідування Одеського морського вокзалу цього року. Цією новиною під час Координаційної ради з питань розвитку туризму та рекреації при Одеському міському голові поділився начальник морвокзалу Микола Маковецький.

Він підкреслив, що кількість таких суднозаходів із 2000 року постійно зростала.

– У 2000 році було всього 32 іноземних відвідування, а у 2008 році – 75. Але минулого року ця цифра впала до 58. Цього року Одесу відвідає 74 іноземних судна. Із цієї кількості 27 лайнерів вміщують понад тисячу пасажирів, довжиною понад 200 метри, – повідомив начальник морвокзалу.

За його словами, Одесу знову відвідає судно «Королева Вікторія» довжиною 294 метри, що заходило у вересні 2008 року.

РИБІ І ВЗИМКУ НЕМАЄ СПОКОЮ

За два перших місяці поточного року інспекторами державного басейнового управління «Західно-Чорноморська держрибоохорона» виявлено близько тисячі порушень природоохоронного законодавства. Кожне п'яте з них є грубим, тобто пов'язане із незаконним застосуванням промислових або заборонених знарядь лову, повідомляє провідний спеціаліст відомства Алла Єрмакова.

Під час рейдів, проведених органами рибоохорони разом із працівниками МВС та ветеринарної служби, на ринках і в інших місцях торгівлі водними живими ресурсами виявлено також понад двісті порушень, пов'язаних із недотриманням громадянами та юридичними особами порядку придбання та реалізації продукції. При цьому у порушників вилучено понад 2 тонн водних живих ресурсів, які реалізовувалися без наявності у продавців документів, що підтверджують законність їхнього придбання, та сертифікатів якості на реалізований товар. Усього ж за два місяці поточного року вилучено понад 3 тонни водних живих ресурсів та понад 535 одиниць незаконно застосовуваних та заборонених знарядь лову.

За виявленими фактами зловживань до порушників пред'явлено 87 позовів про відшкодування збитку, завданого рибному господарству України, на загальну суму майже 40 тисяч гривень.

МАЦА – «ХЛІБ СВОБОДИ»

Одразу по завершенню одного великого релігійного свята – Пуриму, Одеська єврейська громада розпочала підготовку до іншого, не менш значимого – Песаху.

Як повідомив головний рабин Одеси і Півдня України Авраам Вольф, громада вже закупила майже 20 тонн пасхальної маци – прісного хліба, виготовленого з борошна на воді. За стародавніми переказами, євреї, які так прагли свободи, отримавши веління Бога йти з Єгипту, навіть не стали чекати світанку, коли мала зійти опара, і вирушили пустелею у пошуках вільної землі. У мандрах вони харчувалися хлібом, виготовленим з борошна, замішаного на воді, тобто мацою. Відтоді, у дні святкування Песаху (цього року – з 30-го березня по 6 квітня), віра забороняє їм вживати продукт бродіння п’яти злаків (пшениці, ячменю, полби та інших культур).

І ЕРУДИЦІЯ, І ПОЧУТТЯ ГУМОРУ, І ВМІННЯ ТАНЦЮВАТИ…

Перший конкурс щодо визначення кращого студента навчального закладу проведено в Одеському коледжі зв’язку та інформатизації національної академії зв’язку імені О. Попова.

Юнаки – претенденти, які репрезентували різні курси та відділення, демонстрували перед вщерть заповненим залом свою ерудицію, інтелігентність, галантність, почуття гумору, вміння танцювати та інші якості і здібності.

В результаті цікавої, напруженої кількагодинної боротьби абсолютним переможцем було названо 4-курсника Зорислава Продівуса.

Кращими у номінаціях стали Андрій Мерецький («Мужність»), Роман Овчаров («Почуття гумору»), Олексій Васенькін («Інтелект»), Геннадій Попов («Галантність»), Микита Петров («Рух і пластика»).

Шоу так сподобалося студентам, викладачам та батькам, що було ухвалено колегіальне рішення зробити його традиційним.

Ананьїв

ЗНОВУ НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ – ОЧИСНІ СПОРУДИ

Про завершення реконструкції очисних споруд міста йшлося на нещодавній нараді, яка проходила під головуванням заступника начальника Головного управління капітального будівництва обласної державної адміністрації В. Попова. У її роботі також взяли участь керівники Ананьївської міськради, Ананьївського ВУЖКГ, представник підрядної організації і спеціалісти управління регіонального розвитку, життєзабезпечення, будівництва та з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації.

Фахівці проектно-дослідного інституту «Укрпівдендіпроводгосп», якими було розроблено другу частину проектно-кошторисної документації, подали її на розгляд для подальшого фінансування робіт щодо реконструкції очисних споруд. Правда, в ній було виявлено багато недоліків, зокрема стосовно енергопостачання об’єкта. В результаті Ананьївській міській раді рекомендовано терміново отримати технічні умови на під’єднання електромережі, а інституту – відкоригувати проектну документацію.

Савранський район

ПОВІНЬ НЕ ЗАГРОЖУЄ

Значна кількість опадів нинішньої зими викликає занепокоєння жителів району щодо весняної повені. Чи є загроза підтоплення в долині річки Південний Буг?

Як розповів завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій та мобілізаційної роботи райдержадміністрації Володимир Гончарук, на водосховищах, розташованих у верхній течії Південного Бугу, спущено воду до мінімального рівня. А це означає, що після скресання криги тала вода стече в них і не затопить великі території поза межами русла річки.

Хоча не виключена можливість підтоплення городів, котрі розташовані в прибережних смугах. Зокрема це стосується жителів сіл Осички, Вільшанки, Дубинового та частини Саврані.

Можливе незначне підняття рівня води і в ставках, розташованих на території деяких сіл району.

Татарбунарський район

РОЗРАХОВУЮТЬ НА ВЛАСНІ СИЛИ

Торік у розвиток економіки району вкладено 28,7 млн грн капітальних інвестицій.

Найвагомішу частку з них (72,5% загального обсягу) складають інвестиції в придбання машин і обладнання, насадження нових виноградників.

На капітальний ремонт об’єктів соціальної сфери та доріг використано 22,3% загального обсягу капітальних витрат. Найбільшу частку (54,7%, або 15,7 млн грн) вклали власних коштів місцеві суб’єкти господарювання. Частки капіталовкладень державного та місцевих бюджетів склали відповідно 17,8% (5,1 млн грн) та 22,3% (6,4 млн грн).

Кошти населення, які спрямовані на житлове та дачне будівництво – 1,5 млн грн, або 5,2% від загального обсягу.

Великомихайлівський район

ПЕРЕВИКОНАЛИ ДОХІДНУ ЧАСТИНУ

За два місяці поточного року бюджет району щодо загального фонду з власних доходів виконано на 120,4 відсотка.

Перевиконання власних надходжень забезпечено з таких джерел: податок з доходів фізичних осіб виконано на 108,8%, плата за землю – на 171,3 %, за видачу патента – на 108,2 %, фіксований сільгоспподаток виконано на 189,6 %, єдиний податок – на 104,3%.

Щодо місцевих податків і зборів виконання складає 221,6%.

Ренійський район

РАЗОМ ЗІ СНІГОМ ЗІЙШОВ АСФАЛЬТ

Минулого року на ремонт та утримання доріг у районі було витрачено понад 5,3 млн грн.

За словами начальника відділу економіки райдержадміністрації Тетяни Насирової, із обласного бюджету на капітальний ремонт доріг комунальної власності було спрямовано понад 2,5 млн грн. З них місто Рені одержало 1,1 млн, а сім сіл району – 1,4 млн грн, тобто у середньому по 200 тис. грн. Крім цього, із державного бюджету Ренійському райавтодору профінансовано 2,7 млн грн, що на 23% більше, ніж у 2008 році. Ці гроші також були спрямовані на поточний ремонт та експлуатаційне утримання автодоріг.

Однак минула як ніколи, сніжна, зима знову принесла проблеми. Як гірко жартують водії маршруток, після потепління «разом зі снігом зійшов асфальт», особливо на трасі, що пов'язує райцентр із Одесою.

Котовськ

ФОРМУЄТЬСЯ ФОНД ІСТОРІЇ РАЙОНУ

Ще до недавнього часу у районному архіві зберігалися тридцять томів церковно-парафіяльних книг 1875 – 1916 років, що містять вичерпні дані про місця та дати народження громадян таких населених пунктів, як Гидерим, Гонората, Липецьке, Розалівка, Новоселівка, повідомляє начальник архівного відділу Ольга Войтенко.

На сьогодні ці документи передано до Одеського обласного архіву, де, до речі, зберігаються метричні книги різних термінів давності міст Одеси та Миколаєва, населених пунктів Аккерманської, Олександрійської, Ананьївської, Тираспольської та інших колишніх губерній.

А тим часом Котовський архівний відділ розпочав роботу щодо формування фонду з історії району. Зокрема, створюється розділ під назвою «Колекція документів», де накопичуються дані про відомих людей краю. Серед них одним з перших значиться ім’я Героя Соціалістичної Праці Івана Федоровича Осипенка. Іван Федорович з дружиною Марією Григорівною прожили разом у мирі та злагоді 70 років, створивши багатодітну, працелюбну і дружну сім’ю. Документи про цю родину, що мають у своєму розпорядженні архівісти, навчають життєлюбству, людяності, цілеспрямованості.

Балтський район

ДБАЮЧИ ПРО РОЗВИТОК ТУРИЗМУ

Балта багата своєю історією. Ось чому з ініціативи райдержадміністрації вирішено зробити місто цікавим для туристів, яким було б що подивитись і послухати.

Для цього затверджено цільову програму, один з пунктів котрої передбачає повернення вулицям їх початкових назв.

Вже сьогодні з’явились вулиці Велика Купецька, Бульварна, Миколаївська, Олександрійський проспект.

Крім того, готується база даних цілющих джерел району, розроблено паспорти історичних будівель Свято-Успенського собору і костелу св. Станіслава.

Кодимський район

СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ

Як уже повідомлялося, підбито підсумки обласного конкурсу «Учитель року-2010».

Одним з його переможців став викладач вищої категорії, математик Лабушненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Володимир Васильович Мурашко. Він посів III місце у своїй номінації і нагороджений Дипломом управління освіти та наукової діяльності облдержадміністрації і цінними подарунками.

Автор: В. КОЗЮРА, А. СТАНЧЕВ, Є. НИЗОВ, А. МИХАЙЛЕНКО, Ю. ФЕДОРЧУК, Л. ПІВТОРАК, А. БОНДАРЕВА, А. СТЕПАНОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту