![]() |
|
![]() |
![]() |
ШАНОВНІ ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКИ ОДЕЩИНИ!
Прийміть найщиріші вітання з вашим професійним святом.
Кожної весни, коли природа відновлюється та наповнюється новими силами, ми віддаємо шану й повагу вашій відповідальній праці.
Саме ви активно працюєте над розвитком ринку земель, що є важливим джерелом наповнення місцевих і Державного бюджетів. Зусиллями фахівців вашої служби підготовлено підґрунтя для розмежування в регіоні земель державної та комунальної власності, продовжується робота з грошової оцінки земель, встановлення територіальних меж населених пунктів.
Сьогодні від вашої праці залежить економічне зростання країни, добробут і благополуччя кожного громадянина.
Висловлюю вам слова подяки за наполегливість та ініціативу, нелегку і копітку роботу, що сприяє реалізації державної політики в розвитку земельних правовідносин, за безмежне терпіння і витримку в стосунках з людьми.
Від щирого серця бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, добра, впевненості у завтрашньому дні, благополуччя та нових професійних здобутків у вашій благородній справі та в ім’я розвитку і зміцнення Української держави!
Голова Одеської обласної ради
М. СКОРИК
ШАНОВНІ ПРАЦІВНИКИ ТА ВЕТЕРАНИ ЗЕМЛЕВПОРЯДНОЇ СЛУЖБИ ОДЕЩИНИ!
Від щирого серця вітаю вас з професійним святом – Днем землевпорядника!
Земля – це наше найбільше національне багатство, безцінний скарб, який ми покликані охороняти, відтворювати, берегти і розумно ним розпоряджатися.
Впевнений у тому, що землевпорядна служба області з честю упорається з тими завданнями, які перед нею ставить керівництво держави, внесе свою вагому частку в справу економічного зростання України.
Бажаю нових творчих успіхів, щастя, міцного здоров’я, любові й пошани, успіхів у роботі, весняного настрою, добра й благополуччя вам і вашим родинам.
З повагою,
начальник Головного управління
Держкомзему в Одеській області
І. ЛИСЕНКО
СХЕМИ ЗЕМЛЕУСТРОЮ – КРОК ДО ПОРЯДКУ
Протягом минулого року Головному управлінню Держкомзему в Одеській області, поряд з виконанням основних завдань, вдалося завершити проведення нормативної грошової оцінки земель усіх населених пунктів регіону.
Доречно сказати, що з цією метою було виділено з обласного бюджету 1 мільйон 824 тисячі гривень. При цьому кошти, виділені на проведення нормативної грошової оцінки земель, маючи багатократну окупність протягом одного року, призводять до суттєвого зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів від плати за землю. А це є одним з найважливіших та найстабільніших джерел формування дохідних частин обласного та місцевих бюджетів.
Крім того, минулого року Головне управління для складання схем землеустрою районів і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель у повному обсязі освоїло 5 мільйонів 194 тисячі гривень, виділених Одеською обласною радою у межах реалізації «Регіональної програми використання коштів на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь і охорони земель в Одеській області на 2007 – 2010 роки».
Враховуючи відсутність як районних схем планування розвитку територій, так і в цілому генерального плану розвитку всієї області, проведення вказаних робіт було ключовим для нас. Передусім це дасть змогу сільським, селищним, районним радам та Одеській обласній раді здійснювати планування розвитку відповідних територій. Тому що якраз схеми землеустрою, по-перше, дають змогу визначити перспективу щодо використання та охорони земель для підготовки обґрунтованих пропозицій у галузі земельних відносин, організації раціонального використання та охорони земель, перерозподілу земель з урахуванням потреби сільського, лісового та водного господарств, розвитку населених пунктів, територій оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення, природно-заповідного фонду тощо. По-друге, вони стають перешкодою для безсистемного виділення земельних ділянок під будь-яке цільове призначення чи зміни цільового призначення земель.
Таким чином, у новому 2010 році усі райони Одещини отримали схеми землеустрою, а населені пункти – оновлену нормативну грошову оцінку земель, яка відповідає економічним реаліям сьогодення.
Хотів би також підкреслити, що виконанню цих завдань передували налагодження конструктивної співпраці з усіма гілками влади та консолідована щоденна робота землевпорядної служби області. Не менш важливим є й те, що для виконання зазначених землевпорядних та землеоцінних робіт нам вдалося максимально залучити державні підприємства – регіональну філію ДП «Центр державного земельного кадастру» та Одеський інститут землеустрою.
Сподіваюсь, що 2010 рік, поряд з видачею громадянам державних актів на право власності на землю по безоплатній приватизації, стане визначальним у раціональному використанні та охороні земель. Адже обласною радою на цей рік внесено доповнення до «Регіональної програми використання коштів на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь і охорони земель в Одеській області на 2007 – 2010 роки». Фінансування цієї програми у поточному році передбачено у розмірі 20 мільйонів 148 тисяч гривень. Кошти буде спрямовано на розробку проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь 7,825 мільйона гривень. Відповідно до вищезгаданої програми, розпочнеться розробка робочого проекту рекультивації земель на території Кам’янської сільської ради Арцизького району, а також розробка та реалізація робочих проектів землеустрою щодо рекультивації земель на території Красносільської сільської ради Комінтернівського району.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |