ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Молодіжний квартал
13.03.2010 / Газета: Одесские известия / № 27(4009) / Тираж: 23655

РІК МОЛОДІ З МОЛОДДЮ ЧИ ВСЕ-ТАКИ БЕЗ НЕЇ?

Указом Президента України 2009 рік було оголошено Роком молоді. Проте не вся молодь Одеси вважає, що минулий рік пройшов вдало для представників молодого покоління. Зокрема, наприкінці минулого року, підбиваючи підсумки Року молоді, багато таких організацій, як «Демократичний Альянс», «Колокол», «Молода Просвіта», «Христианско-демократический союз молодежи», «Союз инициативной молодежи», заявили про те, що цей самий Рік безнадійно провалено. До протестної кампанії під назвою «Рік БЕЗ молоді» увійшло тоді понад сто різних молодіжних організацій по всій Україні.

Активісти цих організацій розробили механізми щодо досягнення своєї мети, а саме: проведення протестних акцій, круглих столів, референдумів, флешпротестмобів, театралізованих вуличних вистав, класичних мітингів. Все це, щоб показати наскільки неефективним був Рік молоді для тих, на честь кого його названо.

Але є й інша думка

При докладнішому розгляді цієї ситуації з’ясувалося, що аж ніяк не вся молодь Одеси вважає 2009 рік провальним.

На початку поточного року Молодіжна рада при Одеському міському голові відзвітувала про свою діяльність за минулий рік. Виходячи з відомостей, наданих адміністрацією ради за звітний період, молоді депутати провели майже сто заходів. І знову прозвучали бадьорі слова про круглі столи, благодійні вечірки, фотовиставки, міжнародні конференції, арт-фестивалі та інші заходи.

За найскромнішими підрахунками організаторів, заходами було охоплено понад 35000 (!) чоловік. І це без врахування тисяч глядачів, телеглядачів, радіослухачів та інтернет-користувачів, які були ознайомлені з діяльністю ради. На реалізацію проектів залучено самостійно і за допомогою міського керівництва — понад 180000 грн від спонсорів і меценатів.

Молодіжна рада, як і інші молодіжні організації, стикається з різними фінансовими, матеріально-технічними проблемами. Проте молоді депутати підкреслюють, що ці труднощі є, насамперед, наслідком фінансової кризи, а зовсім не викликані відсутністю у міської влади бажання надавати підтримку молоді.

Отже, друзі, думки різні. А кампанія «Рік без молоді» до кінця 2009-го набрала серйозних обертів. Тому на одній з протестних акцій з'явилися представники центральної і місцевої влади. У результаті було підписано Меморандум про спільні дії влади і громадськості щодо реалізації молодіжної політики.

Указом Президента 2010 рік оголошено Роком ветеранів. Сподіватимемося, що при підбитті його підсумків не виникнуть такі суперечливі думки.

Христина ВІЄР, «Одеські вісті»

ХОЧУ ДО ЯПОНІЇ

Чи відчула сама молодь підвищену до себе увагу з боку держави? Що її представники хотіли б змінити або додати, щоб поліпшити своє життя, навчання та дозвілля? Із цими запитаннями звертаємося безпосередньо до молоді.

Яна,

19 років:

– Жодного позитивного впливу з боку уряду стосовно молоді я не відчула. Можливо, згодом щось зміниться, але у це важко віриться.

Наталя, 21 рік:

– Ви знаєте, крім підвищення стипендії, позитивних моментів з боку влади я назвати не можу. Але намагаюся вірити у краще.

Сніжана, 30 років:

– 2009 рік тільки-но завершився, і навряд чи одразу можна говорити про якісь відчутні результати. На мій погляд, і до минулого року був безлад у молодіжній сфері. Молодіжною політикою ніхто не займався, як слід. Тому багато чого, гарного та корисного, що провадилося у минулому році, проявиться, сподіваюся, згодом. З новин часто чую про те, що багато робиться для молоді, але сама у таких заходах не була задіяною. Я дивлюся на усе це оптимістично і впевнена, що поліпшення однозначно будуть.

Аліна, 19 років:

– Підвищили стипендію, – це перше, що спадає на думку, коли згадуєш про допомогу молоді. Тому хотілося б сказати спасибі тим людям, які подбали про це. Але разом із тим мені важко віриться, що незабаром життя студентів кардинально зміниться на краще.

В'ячеслав, 29 років:

– Про заходи, які провадить молодь, знаю не з чуток, тому що неодноразово брав у них участь. Це доброчинні вечірки та акції і не лише. Звичайно, на усе це потрібні кошти. А їх нерідко виділяють із міського та обласного бюджетів. З кожним роком рівень молодіжних заходів зростає, зростають також і витрати на організацію тих же круглих столів, прес-конференцій, доброчинних дискотек. Але ми бачимо навіть із новин, що молодь усе також активно виблискує на екранах телевізорів та на сторінках газет. Отже, молоді люди плідно працюють, а без підтримки влади робити це дуже важко. Ось я й роблю висновок, що підтримка з боку держави є, і вона досить потужна.

Ірина, 18 років:

– Ой, хотілося б, щоб навчальний рік був коротшим, і скасувати іспити! А якщо серйозно, то я лише перший рік студентка і ще не цілком відчула усі принади та недоліки свого статусу. Але можу сказати, що вступила досить легко, за пільгами. То ж гнучку пільгову систему вітаю. Ще тішить те, що підвищили стипендію.

А якщо говорити про зміни, то хочеться, щоб поліпшили роботу програм щодо обміну студентами між державами. Наскільки я знаю, зараз у списку таких країн лише Німеччина, Франція та США. Я ще поїхала б до Великої Британії, Італії, Китаю, Японії.

ОДЕСА ГОТОВА?

Володимир КІРОВ, начальник управління у справах сім’ї та молоді обласної державної адміністрації:

– Моя принципова позиція полягає у тому, що будь-які акції, які провадить молодь, мають бути спрямованими на консолідацію, створення чогось нового, корисного, але ніяк не на руйнування. Тому що ми з вами розуміємо: коли щось будується, воно створюється заради прекрасного. А якщо провадяться акції, приводом до яких служить негатив, то лише негатив, як правило, вони й породжують. Саме тому я негативно ставлюся до подібних дій молоді. А щодо відсутності бюджетних коштів, то це проблема не лише молодіжної політики. Подивіться, що зараз відбувається у суспільстві в цілому. Працівникам бюджетної сфери затримали січневу зарплату. То ж складна фінансова ситуація панує не лише у сфері молодіжної політики.

Андрій ЮСОВ, начальник управління молодіжної та сімейної політики Одеської міської ради:

– 2009 рік профільне Міністерство проголосило Роком молоді. На мій погляд, проголошення Року молоді, як і проголошення, Року родини, наприклад, – це, насамперед, актуалізація питання. З даної точки зору молодіжна громада України стала активнішою. Ті події, які нещодавно відбулися в Україні, а саме: фінал акції «Рік без молоді» та присутність там міністра молодіжної політики і спорту Юрія Павленка, під час якої було підписано Меморандум між громадськими організаціями, учасницями акції «Рік без молоді» і міністром свідчить про те, що Рік молоді актуалізував правильні питання. І я сподіваюся, що вони будуть втілені у життя протягом найближчих років. У кожному разі, Одеса до такого втілення готова.

«ЛЕТЮЧІ ГОЛЛАНДЦІ» ОДЕСЬКИХ ВУЗІВ

Ради студентського самоврядування в Україні існують відносно недавно. У Законі «Про вищу освіту» прописані їхні права та обов'язки, але недостатньо конкретно. 19 січня 2010 року був ухвалений закон № 1798-VI «Про внесення змін до закону України «Про вищу освіту». У результаті ради студентського самоврядування українських вузів одержали можливість брати участь у вирішенні багатьох питань. За узгодженням із органами студентського самоврядування буде відбуватися відрахування громадян, які навчаються у вузі, та їхнє відновлення, переведення студентів із бюджетного навчання на контракт, призначення відповідальних за роботу зі студентами. За такою ж схемою відтепер вирішуються питання поселення та виселення із гуртожитку. Фінансовою основою студентського самоврядування є кошти, визначені вченою радою вищого навчального закладу, у розмірі не менше 0,5% коштів спеціального фонду відповідного вузу.

На тлі збільшення можливостей даної організації студентів є сенс довідатися про їхні поточні досягнення та проведену роботу. Розглянемо роботу Студентської Ради Одеської державної академії холоду та поговоримо з її керівником Віталієм ДАНИЛОВИМ:

– Віталію, поясніть структуру Студентського Самоврядування ОДАХ.

– По-перше, скажу, що наша організація аполітична. Главу, як і решту членів, обирають шляхом голосування. У нашому самоврядуванні 13 осіб. Ми збираємося кожні два тижні у приміщенні, яке виділив ректорат. Як бачите, тут є комп'ютер, проведений інтернет, є телефон.

– Скажіть, ви співпрацюєте з іншими подібними вам організаціями?

– Співпрацюємо із профспілкою МДУ. Разом з ними організовуємо різні заходи, ось з 29 січня по 4 лютого їздили до Карпат. Раніше, до президентської кампанії, часто проводилися збори більшості самоврядувань Одеси, у яких ми брали участь. Там обговорювалася співпраця з багатьох питань. На останніх, наприклад, було вирішено організувати конкурс «Студент року».

– Якими досягненнями, на Вашу думку, може похвалитися ваша організація?

– Ми налагодили випуск студентського журналу «Ice Life», який користувався високою популярністю. Він вважався одним із найкращих студентських журналів в Україні. Його тираж становив 500 примірників. Журнал забирав багато сил, і після відходу його головного редактора та засновника випуск було тимчасово припинено. Незважаючи на усі труднощі, ми плануємо найближчим часом відновити це видання. Також до наших досягнень можу віднести і студентське радіо, яке існувало близько півроку. У нас був невеличкий конфлікт із викладачами через нього, тому, на жаль, віщання довелося припинити. Ще ми боремося за поліпшення життя студентів у гуртожитку. У кожному гуртожитку організовано свій осередок самоврядування. Зараз, на прохання багатьох студентів, домагаємося заборони паління у гуртожитках. Також минулого року в одному із одеських нічних клубів було організовано свято «Екватор».

– Як Ви поясните низьку поінформованість студентів про роботу вашого об'єднання?

– Ми намагаємося це виправити. Оскільки наша організація молода, досвіду обмаль, ось і виникають певні труднощі. Надалі, для інформування студентів про нашу діяльність та нові події у житті нашої академії, ми плануємо повісити дві дошки оголошень біля деканату.

– Які плани на найближче майбутнє?

– Як я вже говорив, ми плануємо відновити випуск журналу. Думаємо організувати найближчим часом поїздку до Львова для усіх охочих. Зараз активно працюємо над цим.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту