![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
КОНВЕРТУВАЛИ МАЙЖЕ 300 МІЛЬЙОНІВ
Співробітники податкової міліції Одещини припинили діяльність міжрегіонального «конвертаційного центру», що надавав послуги з незаконної мінімізації податкових зобов’язань.
Зокрема, під виглядом поставок і надання послуг провадилась протиправна підприємницька діяльність, спрямована на отримання від багатьох підприємств коштів з метою їх подальшої конвертації в готівку і легалізації через продукцію сільгоспвиробників на території Одеської та Миколаївської областей.
Оперативниками встановлено, що організував центр і керував його роботою громадянин Р. 1966 р.н. з Миколаєва. Він є фактично володарем дев’яти фірм в Миколаєві та Одесі. Під час проведення обшуків у нього вилучено значний обсяг первинної документації, комп’ютерну техніку, де виготовлялися ці первинні документи та була встановлена система «Клієнт – Банк». В затриманого зберігалось 6 печаток суб’єктів господарської діяльності. За період діяльності цього так званого центру, було проконвертовано в готівку і легалізовано неіснуючого товару на суму близько 300 мільйонів гривень.
Провадяться наступні дії щодо відпрацювання суб’єктів господарської діяльності, котрі входили до складу «конвертаційного центру», і тих, хто скористався його послугами.
Усього з початку року податковою міліцією регіону порушено 30 карних справ. З них – 27 тяжких та особливо тяжких.
ОЛІМПІАДА СТАРТУЄ В ПІВДЕННІЙ ПАЛЬМІРІ
Перший тур Олімпіади з кількісних методів в економіці пройде в Одесі 23 березня. Крім того, протягом березня-квітня на аналогічне творче змагання талановитих студентів-економістів запросять Донецьк, Львів, Дніпропетровськ, Харків та Київ.
Фінальний турнір, на котрий поїдуть по три переможці регіональних етапів, відбудеться у столиці України в травні. Загальна мета Олімпіади – стимулювати аналітичні здібності українського студентства, сприяти застосуванню точних математичних і статистичних інструментів для вирішення економічних завдань, котрі вимагатимуть від учасників, окрім вже згадуваних аналітичних здібностей, швидкості мислення, вміння застосувати при цьому новітні концепції точних наук.
Учасники фінального туру матимуть змогу поспілкуватися зі всесвітньо відомим вченим-фінансистом Чарльзом Каломірізом (Колумбійська бізнес-школа США).
ЗАДІЯНА ЩЕ ОДНА СИСТЕМА
Міський Єдиний розрахунковий центр (МЄРЦ) розширив перелік платіжних інструментів, за допомогою яких можна оплатити комунальні послуги через інтернет. Якщо раніше зробити це могли лише власники платіжних карт Visa та MasterCard, то зараз до процесу підключено платіжну систему WebMoney.
МЄРЦ (www.gerc.ua) послідовно впроваджує інноваційні сервіси, які спрощують процедуру оплати комунальних послуг. Популярною системою розрахунків в онлайні WebMoney сьогодні користується понад мільйон українців, чия робота тісно пов’язана з інтернетом. Тепер таким клієнтам необов’язково відвідувати відділення банку або використовувати платіжну карту, адже оплачувати послуги можна просто за допомогою електронного гаманця WebMoney. Для цього необхідно зареєструватися на офіційному сайті www.gerc.ua і обрати метод оплати WebMoney, якому ви віддаєте перевагу. Після чого абонент буде переадресований на сторінку оплати. Кошти надійдуть на рахунок підприємств сфери ЖКГ протягом одного робочого дня після здійснення платежу.
– Ми раді, що можемо запропонувати одеситам ще один зручний спосіб оплати комунальних послуг, – коментує Олександр Самбур, заступник директора ТОВ «МЄРЦ». – Жителі нашого міста завжди відрізнялися перевагою використовувати новітні та передові технології. Розширюючи можливості оплати, ми розширюємо свободу вибору, що повною мірою відповідає різноманіттю одеситів, серед яких ділові люди, підприємці, службовці, студенти, пенсіонери, державні службовці та політики. Ми створюємо уніфіковані рішення, які враховують потреби зовсім різних людей, і дозволяють кожному повною мірою оцінити переваги прогресивних автоматизованих систем, створюваних компанією «МЄРЦ».
ВЕСНА: І БРАКОНЬЄРИ, ТРІУМФУЮЧИ...
Як повідомила прес-служба Державної прикордонної служби України, цими днями корабель морської охорони «Донбас» затримав у винятковій економічній зоні нашої країни турецьку риболовецьку шхуну «YUSUF DEMIR-CIOGLU», яка порушила міжнародні правила мореплавства та вітчизняне законодавство.
Судно-порушник зупинилося близько 6.00 за 50 миль на південний захід від мису Тарханкут і за 80 миль на південний схід від острова Зміїний. Усі 13 членів екіпажу виявилися громадянами Туреччини. Швидше за все, порушники мали намір незаконно ловити камбалу, тому що при обшуку в трюмах прикордонники виявили ящики та мішки для риби, а на верхній палубі – сітку. Капітан судна намагався переконати, що судно заблудилося, однак на борту шхуни виявився справний GPS-навігатор з курсом, прокладеним саме у цей район економзони України, а також ехолот, що працює на пошук риби. У супроводі конвою браконьєрську шхуну було доставлено до Очеретяної бухти Севастополя, де прикордонники провели її повний огляд та оформили документи щодо притягнення порушників до відповідальності.
ПРИРОДООХОРОННІ РОЗРОБКИ КОЗАЧАТ
950 учнів загальноосвітніх шкіл, гімназій, училищ та ліцеїв Одещини взяли участь у шостому обласному екологічному конкурсі «Збережемо Україну – козацьку державу», ініціатором проведення котрого є Чорноморське козацьке з’єднання, очолюване генерал-осавулом Володимиром Пуклічем.
На розгляд журі, до складу якого увійшли провідні фахівці-екологи, було подано актуальні розробки з означеної тематики. Вони, зокрема, стосуються збереження криниць та колодязів, впливу антропогенного чинника на довкілля, господарського ставлення до земельних угідь, проблеми масового вирубування лісозахисних смуг тощо.
За підсумками уважного і всебічного вивчення робіт, першого місця удостоєні колективний реферат членів паланки імені Богдана Хмельницького Троїцької загальноосвітньої школи-ліцею Любашівського району та розробка учениці 8-го класу Калинівської загальноосвітньої школи Іванівського району Марії Лесів.
Другими призерами стали Ірина Ольшанська (українська гімназія № 1 міста Іллічівська) і Руслана Димитрова (загальноосвітня школа села Нові Каплани Арцизького району).
Роботам чотирьох учасників присуджено третє місце, ще п’ять рефератів відзначено.
Ізмаїл
ІНВЕСТИЦІЇ ПРИЙДУТЬ ІЗ ГОЛЛАНДІЇ
Від голландських інвесторів надійшла пропозиція щодо відкриття на одній із околиць міста виробництва з переробки сільськогосподарської продукції та виготовлення біопалива.
– Переробка сільгосппродукції – одне з найперспективніших питань, – сказав перший заступник міського голови Валерій Бавицький. – Тут найбільш широкі та сприятливі можливості, що доводить і не така вже давня пора, коли в Ізмаїлі успішно діяв один із найбільших у колишньому Радянському Союзі консервний завод. Настав час на нових засадах відновлювати наявний потенціал.
Планується, що до кінця нинішнього року проект повинен запрацювати. На першому етапі підприємство займеться перевантаженням сільськогосподарської продукції.
Начальник інспекції з благоустрою Ізмаїла Михайло Узун повідомив, що інвестори не просто займуть територію, але й упорядкують її. Вони пообіцяли спорудити на житломасиві Южному церкву та упорядкувати парк Перемоги.
Кілія
БЕЗРОБІТНІ ОСВОЮЮТЬ КОМП’ЮТЕР
Група жінок, які стоять на обліку у Центрі зайнятості, навчилася працювати на комп’ютері, опанувавши офісні програми та інтернет.
За словами директора ЦЗ Марини Сіраш, це вдалося зробити завдяки співпраці з Ізмаїльським Фондом підтримки підприємництва, що розпочалася минулого року, коли фахівці сприяли провадженню заходів для роботодавців та учнів. У цьому ж році голова ФПП Валентина Стойкова провела для безробітних семінар «Основи комп’ютерної грамотності», розрахований на 20 годин. Опанування навичок роботи на комп’ютері, причому безкоштовно, збільшило шанси безробітних жінок знайти собі «місце під сонцем».
Котовський район
У ПЛАНАХ – БІОЕТАНОЛ
Відділ економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації підбив підсумки роботи промислових підприємств за минулий рік ВАТ «Південтехгаз» та ТОВ «Південремверстат».
Так, обсяг виробництва промислової продукції у порівнянні з 2008 роком збільшився на 3,4%. Причому продукція реалізована в повному обсязі. Разом з тим, зросла середньооблікова кількість штатних працівників, яка за січень-грудень 2009 року склала 119 осіб. Також у порівнянні з 2008 роком на 8% зросла середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника.
А найближчим часом, з метою забезпечення стовідсоткового використання виробничих потужностей підприємства ТОВ «Південремверстат», на його базі планується впровадження інвестиційного проекту «Будівництво заводу з виробництва біоетанолу».
Ренійський район
БОРГИ ЗРОСТАЮТЬ
У районі за минулий рік заборгованість перед Пенсійним фондом зросла у 2,9 раза.
За словами начальника відділу економіки райдержадміністрації Тетяни Насирової, за станом на початок цього року підприємства району заборгували у цілому 1 млн 386 тис. грн. Більшість цієї суми – борги рибодобувного підприємства ЗАТ «Аква», що фактично збанкрутувало. Не розрахувалося із Пенсійним фондом комунальне підприємство «Водоканал», яке перебуває у стадії ліквідації.
Крім цього, за минулий рік у 12,7 раза зросла заборгованість щодо зарплати. Так, 5 підприємств заборгували своїм працівникам у цілому близько 1,3 млн грн.
Арциз
ПРО ПОДВІЙНУ БУХГАЛТЕРІЮ ТА «ЛІВУ» ЗАРПЛАТУ
Минулого року відділ оподаткування фізичних осіб Арцизької міжрайонної державної податкової інспекції перевірив 31 підприємство, а також 21 суб’єкт підприємницької діяльності з питання оподаткування фізичних осіб. Порушення законодавства встановлені в усіх випадках.
За результатами перевірок додатково нараховано до бюджету 222,6 тис. гривень, зокрема застосовані штрафні санкції на суму 148,6 тис. грн. До адміністративної відповідальності притягнуто 21 підприємця. Також виявлено 8 фактів найму працівників без оформлення належним чином відповідних документів та одержання заробітної плати у «конвертах». Встановлено 15 випадків ведення суб’єктами господарювання подвійної бухгалтерії, 29 випадків надання матеріальних та соціальних виплат без урахування нарахування податку.
Ширяївський район
ПЛІДНА СПІВПРАЦЯ
На території Осинівської сільради розташоване сільгосппідприємство «Моноліт», котре очолює Сергій Юціков. Воно працює в тісній співдружності із сільською радою.
Як повідомляє сільський голова Раїса Фефелатьєва, СТОВ «Моноліт» завжди виручає, коли, зокрема, потрібно полагодити водогін. І не лише виділяє техніку, а й підсобляє коштами на придбання нових труб. Значну підтримку з боку «Моноліту» відчули цієї зими жителі багатьох віддалених від автомагістралі вулиць. Через рясні снігопади вони могли бути відрізаними від основних доріг. На щастя цього не сталося, оскільки, на прохання сільради, виділявся трактор, котрий постійно розчищав вулиці сіл Осинівки, Яринославки, Новогуляївки та Виноградівки від снігу.
В міру своїх можливостей допомагав цієї зими боротись із сніговими заносами і підприємець Володимир Мачко, який власним трактором з ранку до ночі також розчищав вулиці.
Всі інші роботи з благоустрою населених пунктів теж виконуються тут спільними зусиллями.
Балта
ВИХОВУЮТЬ ІНТЕЛЕКТУАЛІВ
У міській загальноосвітній школі № 1-ліцеї ім. О. Гончара розпочався черговий цикл гри «Найрозумніший». Інтелектуальний марафон відкрила наймолодша ліга – учні четвертих класів.
Після безлічі складних і водночас цікавих запитань журі оголосило переможця. Ним став учень 4-А класу Данилко Закржевський. Хлопчик відповів на найбільшу кількість поставлених запитань і отримав сувенірну сову – символ мудрості. Учасники гри – майбутні медалісти, переможці олімпіад.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |