![]() |
|
![]() |
![]() |
Одне з японських прислів'їв говорить: «Вино починається з церемоній, а закінчується бійкою». З незапам'ятних часів установлено прямий зв'язок вживання алкоголю з агресивною поведінкою людини і злочинністю. Сказане з лишком підтверджується даними судової статистики. У середині 90-х у країні рішучою рукою ліквідували витверезники. Зараз багато хто про це шкодує. Сьогодні розпочали реорганізацію ЛТП. Кінцевий підсумок таких дій невідомий...
МІЛІЦІЯ БЕЗСИЛА?
За даними правоохоронних органів, на обліку у Білгород-Дністровському обласному психоневрологічному диспансері № 4, перебувають майже 800 чоловік, які страждають на хронічний алкоголізм. Проте, як наполегливо радять фахівці, щоб одержати приблизну реальну цифру хворих, число слід збільшити у 5-8 разів. При цьому враховувати, що ряди алкоголіків збільшуються стабільно і щороку.
– Багато хто, посилаючись на складну економічну ситуацію в країні, починає опускатися і зловживати спиртним, – розповідає Ігор Володимирович Мазур, в.о. начальника сектора дільничних інспекторів міліції Білгород-Дністровського МВВС. – Звідси виникають проблеми у сім’ї, у відносинах із сусідами. У пошуках допомоги від п'яниці і дебошира вони починають стукати у двері міліції. Проте дієву і очікувану допомогу вдається надати не завжди. Ухвалений на початку 2000 року в Україні закон про психіатричну допомогу, з одного боку забезпечує права і свободи людини і громадянина. З другого, створює певні складнощі у роботі міліції. У цьому разі висновок про примусове лікування хворого на алкоголізм може винести тільки суд, причому за обов'язкової умови цілої низки попередніх складових. Наприклад, у середині березня ми готові доставити на лікування 5 таких громадян. Четверо із селища Сергіївки і один з міста. Це крапля у морі у порівнянні з масштабами алкоголізму у Білгороді-Дністровському та районі. Повторю, надати дієву допомогу вдається не завжди.
Життєва реальність підтверджує ці слова. Кілька років мати з двома дітьми терпіла приниження і п'яні вихваляння свого сусіда, постійно звертаючись до міліції. Допомогти втихомирити алкоголіка-грубіяна з порушеною психікою не змогли. У результаті, їй довелося обміняти чудову квартиру на віддалений район міста. Інший випадок: громадянин, одурманений від безперервних запоїв і дійшовши до галюцинацій, зимової ночі розбив у сусідній квартирі вікна, «рятуючи сусідів від ядухи». Десять років сусіди терпіли його п'яні витівки, скандали, постійні погрози і рукоприкладство. А його величність Закон «взяв слово» лише тоді, коли надзвичайно агресивний громадянин зважився на вбивство.
Як відомо, деякою мірою розв'язала руки алкоголікам реорганізація ЛТП в Україні, зокрема, у Вилковому. Звістка про ліквідацію загрози бути зачиненим у лікувально-трудовому профілакторії рознеслася миттєво. Багато залежних від зеленого змія відзначили подію бурхливою пиятикою. Відтепер в області для примусового лікування хворих на алкоголізм працює тільки профілакторій села Олександрівки Комінтернівського району. Але і туди улаштувати хворого на алкоголізм досить непросто.
Як відомо, за законодавством у нашій демократичній країні алкоголіку-дебоширові судовим рішенням може загрожувати штраф, адмінарешт або банальне попередження. Примусове лікування – надзвичайний захід. Якщо раніше для медичного огляду хворого на алкоголізм дільничні доставляли до Білгород-Дністровського обласного психоневрологічного диспансеру, то сьогодні, відповідно до інструкції, тільки на початковому етапі його слід доставити на прийом до нарколога у міську поліклініку за місцем проживання або до наркологічного відділення Одеського обласного наркологічного диспансеру. У такому разі зовсім нескладно вгадати з одного разу, чи стане дільничний з віддалених прикордонних сіл Дальничен, Володимирівки, Чистоводного доставляти буйного алкоголіка на рейсовому автобусі у Білгород-Дністровську міськполіклініку або до Одеси, не маючи можливості повернутися в село того ж дня? Або вважатиме за краще одразу одержати посадове стягнення, позбавивши себе дуже складного алгоритму добування бази свідків, подвійної госпіталізації «клієнта» за рік, а згодом передачі матеріалів до суду? Схоже, у боротьбі з алкоголізмом ми зайшли у глухий кут?
А ПОКИ ЩО ГАНЕБНЕ ЛІДЕРСТВО…
Сьогодні за орієнтовними підрахунками алкоголь в Україні вживають 24 млн чоловік. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, Україна виявилася абсолютним лідером з прийому алкоголю, посівши при цьому 61 місце серед країн світу. На думку експертів ВОЗ, за рік житель України споживає трохи більше 6 літрів абсолютного алкоголю. Українські ж експерти наполягають, що «навантаження» абсолютного спирту на людину у рік досягає 12 літрів. Причому з урахуванням авторського виноробства та промислових фальсифікатів воно зростає до 20 літрів!
За статистикою, алкоголіком в Україні стає кожен десятий. Скільки ж українців у кризові роки насправді потрапило під хронічний алкогольний гніт, покаже тільки час...
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |