ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
23.03.2010 / Газета: Одесские известия / № 31(4013) / Тираж: 23655

Одеса

ТЕМИ БУЛИ ПОРУШЕНІ ДОСИТЬ СЕРЙОЗНІ

На 18-й сесії Конгресу місцевої та регіональної влади Ради Європи, у роботі якої брав участь мер Одеси Едуард Гурвіц, ухвалено рішення щодо проведення у Південній Пальмірі міжнародної конференції з питань транскордонної співпраці та молодіжного форуму.

– Теми були досить і досить серйозні. Це питання зростання бідності серед міського населення, доступу до публічних місць та місць відпочинку для інвалідів, проблема дитячої безпритульності і насильства у сім’ї. Після досить плідного обговорення цих питань членами Конгресу Ради Європи прийнято чимало корисних пропозицій, – повідомив Одеський міський голова Едуард Гурвіц.

Обговорювалася тема проведення міжнародних конференцій Ради Європи з питань транскордонної співпраці у басейні Чорного моря. Чергові такі конференції будуть проведені в Одесі. Передбачається, що їхні учасники оголосять щодо створення нового єврорегіону міст Чорномор’я. До організаційної роботи, крім одеситів, були залучені фахівці із міст Констанца (Румунія) та Самсун (Туреччина).

У Страсбурзі Едуард Гурвіц провів зустріч із виконавчим директором Конгресу Ради Європи Ульріхом Боннером, президентом Палати регіонів Ягузом Мілдоном, секретарем Палати регіонів Жаком Полем Шаве та іншими офіційними особами.

У переговорах із представниками Ради Європи з українського боку також брали участь керівник Секретаріату української делегації у Раді Європи Андрій Гук, виконавчий директор Асоціації регіонального розвитку Наталя Щербак.

Ухвалено також рішення провести в Одесі форум «Молодь європейських прикордонних регіонів» (23-24 червня) і міжнародну конференцію з питань транскордонної співпраці (25-26 червня). Планується, що серед учасників цього форуму будуть репрезентовані Рада Європи, делегація України в Конгресі Ради Європи, Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, Комітет Верховної Ради з питань європейської інтеграції, Фонд сприяння місцевому самоврядуванню (Україна) та інші. На конференцію до Одеси будуть запрошені керівники органів місцевого самоврядування країн – членів Ради Європи, представники єврорегіонів, європейських та національних асоціацій органів місцевого самоврядування, члени парламентів деяких країн, експерти.

ГОТУЮЧИСЬ ДО СВЯТА ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ

Відбулося чергове засідання президії обласної ради ветеранів, на якому розглянуто питання проведення урочистостей з нагоди 65-ї річниці Перемоги.

Зокрема, йшлося про участь ветеранів у святковому параді 9-го Травня в Одесі, містах і селах області.

Обговорено також пропозиції щодо нагородження учасників Великої Вітчизняної війни державними відзнаками (орденами і пам’ятною медаллю «65 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні»), Почесними грамотами Верховної Ради і Кабінету Міністрів України, облради і облдержадміністрації.

ОСНОВИ НОВОГО ВРОЖАЮ – ЗАКЛАДЕНО

Озимі посіви Одещини порівняно благополучно перенесли сильні січневі морози. У цьому ще раз переконалися і вчені, і аграрії, ознайомившись із результатами перевірки монолітів, які демонструвалися у селекційно-генетичному інституті.

Пояснення для учасників проведеної науково-практичної конференції давали академіки Микола Литвиненко та Анатолій Лінчевський.

Під час же пленарного засідання увагу було зосереджено на підготовці господарств регіону до проведення весняно-польових робіт. З основною доповіддю виступив начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Новаковський. Його доповнили своїми зауваженнями та пропозиціями вчені, фахівці, керівники сільгосппідприємств.

Із заключним словом перед учасниками виступив заступник голови облдержадміністрації Микола Кісеолар.

З НАГОДИ НАЦІОНАЛЬНОГО СВЯТА ГРЕЦІЇ

Сьогодні в Одесі розпочинаються заходи на честь Дня національного відродження Греції.

У межах святкувань, зокрема, сьогодні ж пройде відкриття виставки кращих робіт переможців традиційного. п’ятнадцятого за ліком, конкурсу дитячих творів живопису та графіки «Дух Еллади з нами», а також нагородження переможців.

Завтра, 24 березня, буде проведено урочистий святковий вечір та концерт за участю аматорських колективів Грецького фонду культури (хору «Еллада», танцювальних ансамблів «Поетіс», «Ельпіда», «Оморфулес» та багатьох інших різножанрових творчих об’єднань міста).

У межах святкувань також – ритуал пам’яті у музеї товариства «Філікі Етерія» з покладанням квітів до монументу «Клятва етеристів», демонстрація художніх та документальних фільмів з історії і сьогодення Греції.

Святкові заходи триватимуть по 25 березня.

У АРХІВУ ЮВІЛЕЙ

Архів у приміщенні по вулиці Жуковського, 18 (колишня синагога Бродського) був заснований 21 березня 1920 року наказом Одеського губернського революційного комітету. Сьогодні тут зберігаються близько 13 тисяч фондів і понад 2 мільйони справ Національного архівного фонду України.

Напередодні ювілею директор Держархіву Іван Ніточко запросив журналістів на прес-конференцію. Гнітюче враження, звичайно, справила ветха будівля. Навіть перебувати всередині приміщення є випробуванням, оскільки і стіни і стеля на підпірках.

Сьогодні установу відвідують люди різного віку. Це і школярі, що готують наукові роботи для МАН, і дорослі науковці, і звичайні громадяни, які шукають інформацію про своїх родичів. До речі, останнім часом кількість відвідувань зросла.

Не припиняються й наукові дослідження самих працівників архіву. Так, нещодавно вийшла в світ розробка «Березівський район: історія, люди, події», за редакцією І. Ніточки.

Незважаючи на всі проблеми (головна з них – переселення до більш придатного приміщення) колектив Державного архіву Одеської області працює, звичайно, з надією, що надалі усе владнається.

Рені

ПІДПАЛ У ЛІКАРНІ

На першому поверсі районної лікарні вночі загорілося приміщення, орендоване під аптеку. Пожежа загрожувала пологовому відділенню, розташованому на другому поверсі лікарні, і дитячому відділенню на третьому поверсі цієї ж будівлі.

За словами начальника сектору з питань наглядово-профілактичної діяльності райвідділу МНС Сергія Сороченка, це був підпал, оскільки поряд із вікнами виявили декілька плям бензину, дві пробки від пластикових пляшок із запахом бензину та сірники.

Доки варта Ренійського райвідділу МНС боролася із вогнем, медперсонал оперативно та злагоджено провів евакуацію 37-ми дітей до безпечного місця. Пожежникам вдалося швидко локалізувати та загасити вогонь.

Частина приміщень у пологовому та дитячому відділеннях закопчена і потребує ремонту. Провадиться слідство. До вищесказаного залишається лише додати, що деякий час тому у власника згорілої аптеки підприємця В. підпалили власний автомобіль.

ПОРТ СИГНАЛИТЬ SOS

Депутати Ренійської райради звернулися до обласної ради із проханням вивчити та поставити на порядок денний питання щодо перспективи розвитку порту Рені, де працює близько 1,6 тисячі чоловік.

За словами депутата районної ради, голови профкому порту Василя Лозовського, через те, що залізниця до міста пролягає по території Республіки Молдова, пересування вантажів до порту обходиться значно дорожче. Тому порт Ізмаїл перевантажує 600-700 тисяч тонн на місяць, а порт Рені – до 150 тисяч тонн. За словами В. Лозовського, на сьогодні через відсутність вантажопотоку портовики, які змушені працювати неповний робочий день, одержують 80% окладів. Можливо, у найближчій перспективі колектив буде переведений на 50%.

Нагадаємо, що ще 26 липня 2006 року було ухвалено Постанову Кабінету Міністрів України № 1007, підписану Прем’єр-міністром Ю. Єхануровим, щодо спорудження залізничної лінії Ізмаїл – Рені, замовником якої мала виступити Одеська залізниця. Однак зі зміною урядів Постанову було призупинено. Депутатський корпус Ренійської райради сподівається, що розгляд питання на рівні області із подальшим звертанням до нового Кабінету Міністрів дасть позитивний результат.

Роздільнянський район

В ОСНОВІ – РОДЮЧІСТЬ ҐРУНТІВ

Відбулася науково-практична конференція, присвячена весняно-польовим роботам у районі, у роботі якої взяли участь фермери, керівники інших господарств, агрономи, працівники обласних служб АПК, вчені-аграрники.

У виступах професора Київської сільськогосподарської академії М. Долі, начальника обласної держінспекції захисту рослин О. Плешка, директора центру «Облдержродючість» Г. Куліджанова, викладача кафедри польових та овочівницьких культур Одеського аграрного університету Ю. Гобеляка йшлося про дослідження та розробки, спрямовані на розв’язання сучасних проблем зернового поля.

На конференції поділилися своїми думками, пропозиціями щодо родючості ґрунтів відомі у районі керівники сільгосппідприємств І. Злий, В. Ключников, В. Качуренко, М. Столяр та ін.

Також було порушено питання страхування сільськогосподарських культур, доставляння запчастин під час польових робіт, внесення міндобрив за допомогою сільгоспавіації.

Ізмаїльський район

ВОДА ПРИЙДЕ У КОЖНИЙ ДВІР

Двадцять п’ять кілометрів складе довжина технічного водопроводу у селі Стара Некрасівка. Як розповіла сільський голова Анна Гуслякова, будуватися він буде на громадські гроші.

Рішення про це ухвалили селяни на своєму сході. Створили об’єднання «Липованочка», якому доручено займатися збиранням коштів та вирішенням організаційних питань. Як завіряє керівник громади, до початку літа вода прийде у кожний двір.

До речі, минулого року тут успішно вирішили питання з подачею питної води.

Котовськ

УЛЮБЛЕНЕ ДІТИЩЕ МІСЬКОГО ГОЛОВИ

Рідко яка сесія міської ради проходить без участі молодіжного парламенту, що складається із двох палат. Усе серйозно, як у дорослих, хоча членами цього парламенту є учні міських шкіл та молодь міста.

За ініціативою дітей у місті провадиться конкурс «Якби я був мером».

Юні парламентарі беруть активну участь у засіданнях постійних комісій, вносять багато цікавих пропозицій, кращі з яких обов’язково враховуються при ухваленні рішень.

Створення молодіжного парламенту – ініціатива міського голови Анатолія Іванова. У ньому мер вбачає не черговий проект у звіті про нові форми роботи із молоддю, а державний підхід до формування інтелектуального майбутнього країни, підготовки успішних управлінських кадрів.

Савранський район

«ЯСНА ЗОРЯ НАШОГО ПИСЬМЕНСТВА»

Під такою назвою в читальній залі Савранської районної бібліотеки розгорнуто тематичну виставку, присвячену 80-річчю з дня народження поетеси Ліни Костенко.

Відвідувачі можуть також познайомитися із матеріалами, присвяченими визволенню Саврані від німецько-румунських загарбників. Останню подію у районі відзначатимуть 27 березня. Працівники бібліотеки постійно провадять масові заходи, з нагоди визначних дат: професійних свят, готують тематичні книжкові виставки. А ще вони надають методичну допомогу працівникам сільських бібліотек – філій. Центральна районна бібліотека упродовж багатьох десятиліть була і залишається справжнім осередком культури та дуже важливим інформаційним центром.

Болградський район

ПОЕТІВ ПОБІЛЬШАЛО!

938 номерів художньої самодіяльності репрезентували на суд журі вихованці 24 закладів освіти під час районного туру Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Чисті роси».

Комісія відзначила, що в районі значно побільшало число юних поетів, вірші 37-ми учнів відібрано на суд обласного журі. Також зросла кількість лялькових театрів: минулого року їх було 11, а в нинішньому – 15. За минулий рік в закладах освіти району створено 18 нових колективів, які працюють у різних жанрах.

В обласному турі конкурсу візьмуть участь 354 номінанти.

Автор: В. КОЗЮРА, С. СЕРБІНОВ, О. МЕЛЬНИК, А. БОНДАРЕВА, А. СТЕПАНОВА, Є. МАСЛОВ, Л. ПІВТОРАК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту