![]() |
|
![]() |
![]() |
Діти – наше майбутнє. Це гасло ще з давніх часів стало принципом життя нашого суспільства. А як його дотримуються, скажімо, у Фрунзівському районі?
Так, за даними начальника районного відділу освіти Олега Володимировича Воєділова, освітній процес у районі забезпечують 311 педагогічних працівників, з яких 19 відсотків мають вищу категорію. У 2009-2010 навчальному році забезпечено стовідсоткове харчування учнів 1 – 4 класів та пільгового контингенту. Організацію гарячого харчування школярів здійснює 18 харчоблоків. До місць навчання підвозиться 290 учнів та 12 педагогів. Крім того, що в районі функціонують 7 дошкільних закладів, у новому навчальному році відкрито ще 4 групи короткотривалого перебування дітей дошкільного віку в таких селах, як Майорське, Войничеве, Карабанове та Росіянівка.
Та не все так добре, як може здатися на перший погляд. За словами Олега Володимировича, однією з нагальних проблем району є недостатня кількість учнів у деяких сільських школах. Так, у Бірносівській ЗОШ навчається 4 учні, в Новозаріцькій – 25, у Дружелюбівській – 44 учні. На перший погляд ця проблема розв’язується порівняно легко – шляхом підвезення школярів до центральних НВК. Проте, слід враховувати думку батьків, а також забезпечити подальше працевлаштування звільнених педагогічних працівників.
– Не залишається малеча й без нашої уваги, – підхоплює розмову виконувач обов’язків начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Олександр Кобелєв. – У своїй практиці ми застосовуємо такі форми як профілактичні операції та рейди. Серед них можу назвати «Діти вулиці», «Вокзал», «Зимові канікули» та «Весняні канікули». Ці заходи були проведені нашими спеціалістами на територіях 13-ти сільських рад. У результаті їх з неблагополучних сімей вилучено 83 дитини. Більшість з них влаштовано до Затишанського притулку, дев’ять направлено до дитячого відділення районної лікарні. Під соціальний супровід взято 33 сім’ї з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини.
Крім того, спеціалістами з питань опіки та піклування створено і систематично поповнюється банк даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з неблагополучних сімей та правопорушників. На сьогоднішній день на первинному обліку перебувають 149 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 420 дітей, які живуть у 168 неблагополучних сім’ях. Минулого року, наприклад, на первинний облік до районного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, було внесено 33 дитини, з них 11 дітей-сиріт.
Отакі реалії нашого життя-буття. Але нерідко буває й так, що, як кажуть, при живих батьках діти не отримують найнеобхіднішого. У зв’язку з такою ситуацією в районі шукають шляхи розв’язання цих та інших проблем. Наприклад, була проведена вельми корисна акція – «Почуйте всі!», завдяки їй було зібрано понад трьох з половиною тисяч гривень, які перераховано на придбання медичного обладнання для діагностики та лікування дітей з вадами зору. А в межах другої акції – «Готуємо дітей до школи» – надано допомогу дітям з малозабезпечених сімей на суму 9426 гривень. У поточному році, у зв’язку з важким матеріальним становищем жителів району, заплановано активізувати роботу пункту обміну взуттям та одягом, що дасть можливість, певною мірою, забезпечити потреби дітей з кризових сімей.
– Але є в нас й інші приклади, – далі розповідає Олександр Сергійович Кобелєв. – На сьогодні в районі створено шість прийомних сімей, в яких виховується 11 дітей. Одна з них «народилася» кілька місяців тому, наприкінці минулого року. Плануємо створити ще одну прийомну сім’ю. І сьогодні потенційні прийомні батьки вже проходять навчання.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |