ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ХТОСЬ ПРАГНЕ ТИШІ, ХТОСЬ-РОЗВАГ
25.03.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 34(21075) / Тираж: 8525

Відбулися відкриті громадські слухання щодо пропозицій та зауважень до проекту рішення міськради «Про затвердження правил благоустрою території міста Одеси в частині дотримання тиші». Предмет розмови — захист прав одних громадян від надмірного шуму під час відпочинку інших.

З одного боку, Одеса — курортне місто, і ця її складова приносить непоганий дохід, особливо в літній період. З іншого—городяни, які проживають неподалік від розважальних закладів, мають невід'ємне право на спокійний відпочинок.

За словами начальника відділу регуляторної політики юридичного управління міськради Дмитра Бурді-на, сьогодні корені проблеми навіть не в існуванні нічних клубів, барів, відкритих майданчиків з дискотеками, а в перевищенні деякими закладами допустимого рівня шуму. Зазвичай цю норму порушують саме невеликі клуби, які стихійно відкриваються. Цим вони псують репутацію добросовісних закладів, адже жителі, наприклад району Аркади, не дуже вникаючи звідки шириться гучний звук, одразу скаржаться на відомі їм клуби.

Хто ж повинен відповідати за таке порушення закону? У внесених змінах до рішення міськради пропонується затвердити такий пункт: «Суб'єкти господарювання, які використовують звуковідтворювальну апаратуру та музичні інструменти при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо, зобов'язані призначити відповідальну посадову особу з забезпечення заходів щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, встановлених санітарними нормами протягом усього робочого часу». Це, зокрема, означає, що навіть вночі в кожному закладі має знаходитися особа, уповноважена відповідати за гучність.

Заступник голови представництва Держкомпідприємництва в Одеській області Сергій Ложников у такому доповненні вбачає пряме втручання в роботу закладів, що є порушенням чинного законодавства нашої держави. Подискутувавши, розробники проекту пообіцяли уважніше розглянути даний пункт і сформувати його так, щоб права суб'єктів господарювання не порушувалися.

Далі в обговоренні взяли участь захисники правопорядку, які зазначили, що запропонований проект насамперед розрахований на зони відпочинку «Аркадії» та «Лузанівки». Однак скарги надходять і з інших пляжів, зокрема «Лонжерону» та «Золотого берега».

На ці зауваження Дмитро Бурдін зазначив, що документ ще не затверджений, тож всі пропозиції будуть розглянуті. Загалом зміни та доповнення формувалися на основі скарг від громадян, більшість яких надіслали жителі мікрорайонів, прилеглих до «Лузанівки» та «Аркадії».

Ще одне нововведення стосується розроблення проектної документації щодо зменшення впливу звукового навантаження на навколишнє середовище. Тепер вона підлягає обов'язковому погодженню з органами санітарно-епідеміологічної служби.

Та навіть якщо всі зміни і доповнення, а також зауваження будуть враховані, це не забезпечить абсолютної тиші в місті. За словами Дмитра Бурдіна, для цього лише документа замало. Позитивного результату можна досягти за умови злагодженої роботи з усіма необхідними службами та управліннями — міліцією, CEC тощо.

Автор: Інна ЯКИМЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.009
Перейти на повну версію сайту