![]() |
|
![]() |
![]() |
Начальник Головного управління економіки облдержадміністрації Олег Муратов розповів журналістам про поточний стан економіки регіону.
За його словами, за два місяці 2010 року обсяги виробництва харчових продуктів в області зросли на 17 відсотків. У цілому ж зростання промислового виробництва склало 7,7 відсотка. Пов’язано це, насамперед, із високими показниками Одеського припортового заводу, що у лютому вивів з резерву другий агрегат щодо виробництва аміаку. Обнадійливі результати показали ВАТ «Стальканат», «Інтерхім» та інші підприємства.
Обсяги вантажоперевезень зросли на 13 відсотків. Щоправда, через складні погодні умови обробка вантажів у портах скоротилася. Однак О. Муратов знову підтвердив свій прогноз щодо зростання промислового виробництва цього року в Одеській області у цілому на 5 відсотків, а обробка вантажів у портах – на три відсотки.
Торкаючись зростання цін на продукти харчування, Олег Михайлович заявив:
– Інформація про те, що в Одесі – найдорожчий хліб в Україні, не відповідає дійсності. Згідно зі статистичними даними, за цінами на хлібобулочну продукцію регіон посідає 9 – 14 місця в Україні.
При цьому О. Муратов переконаний, що нинішні ціни на хлібобулочні вироби обґрунтовані, оскільки вартість багатьох складових виробництва істотно зросла Чого не можна сказати про інші продукти харчування, ціни на які досягли вже цілком європейського рівня. При цьому вперше за два місяці вартість цукру опустилася нижче 9 гривень. Така ситуація, насамперед, обумовлена здешевленням продукту на світовому ринку.
Істотно подорожчав сир, але за прогнозами економістів, у найближчі 2-3 місяці ціни на нього також впадуть приблизно на чверть.
Крім того, Головне управління економіки звернулося до нового уряду із пропозицією удосконалити законодавство у плані регулювання цін на продукти харчування.
Говорячи про ринок нерухомості, Олег Муратов відзначив, що населення сьогодні побоюється купувати квартири в недобудованих будинках. З цієї причини первинний ринок житла погано розвивається.
– У нашій країні вторинне житло коштує стільки ж, як і первинне. Це нонсенс. Хоча «новобуди» за багатьма показниками, насамперед за площею, набагато кращі.
У результаті за останні два місяці обсяги будівництва в області скоротилися ще на 5 відсотків, хоча по Україні цей показник вищий. Для розвитку ринку нерухомості державі необхідно вкладати гроші у соціальні об’єкти, а також розвивати кредитування спорудження житла.
Олег Муратов прогнозує зміцнення гривні у зв’язку із тим, що МВФ готовий виділити Україні 500 мільйонів доларів на покриття дефіциту платіжного балансу.
На даній прес-конференції пролунала досить цікава, на наш погляд, інформація. Олег Муратов повідомив, що відповідно до Указу Президента України Віктора Януковича, яким визначено створення Державного комітету з економічних реформ, в області буде заснований його регіональний аналог. Для роботи у ньому будуть запрошені провідні вчені, практики, представники громадських організацій. Передбачається, що завдяки цій структурі вдасться ефективніше планувати та реалізовувати регіональну політику соціально-економічного розвитку.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |