ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
27.03.2010 / Газета: Одесские известия / № 33(4015) / Тираж: 23655

Одеса

ЗАХИЩЕНА ЕКОНОМІКА – ПРИВАБЛИВИЙ РЕГІОН

25 березня голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук взяв участь в урочистих зборах з нагоди 18-ї річниці утворення Служби безпеки України.

Він привітав працівників управління Служби безпеки України в Одеській області з професійним святом та відзначив досягнення у роботі співробітників за останні роки.

Голова облдержадміністрації зазначив, що головним покликанням сучасної структури Служби безпеки є захист економічних інтересів держави, а провідною функцією – служіння безпеці жителів Одещини.

Також Едуард Матвійчук наголосив на щоденній боротьбі з такими негативними явищами суспільного буття, як корупція на усіх рівнях та контрабанда, що є руйнівними для економіки держави. Коли економіка буде захищеною, регіон матиме велику привабливість для інвесторів.

Подякувавши за плідну працю, голова облдержадміністрації вручив нагороди та ордери на квартири кращим співробітникам управління.

ЗАПРОШУЄ ЯРМАРОК

Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з Одеською міськрадою сьогодні провадять ярмарок-виставку, присвячену Великоднім святам.

У ярмарку візьмуть участь провідні сільгосптоваровиробники, підприємства харчової та переробної промисловості регіону.

Торговельні майданчики розташовано за адресами: територія, прилегла до Палацу спорту (пр. Шевченка, 31); ринок «Київський», пр. Ак. Глушка, 2/14; вул. Бочарова (від пр. Добровольського до вул. Дніпропетровська дор.).

Початок торгівлі о 9.00 годині.

ЧАС ПЕРЕВЕДЕННЯ СТРІЛОК

Із завтрашнього дня 110 країн світу, в тім числі й Україна, переходять на «літній» час.

Еталонно процедура здійснюється грядущої ночі, о третій годині, коли стрілки головного годинника країни переводяться на годину вперед. У домашніх умовах, аби не чекати допізна, можна перевести годинники перед тим, як лягти спати.

«Літній» час триватиме до останньої суботи жовтня, коли знову відбудеться перехід на «зимовий» час. Нині це робить вся Європа і країни на усіх широтах від Канади до Австралії. З пострадянських держав стрілки годинників не переводять у Таджикистані, Узбекистані, Туркменистані, Казахстані.

ПІДТРИМУЮЧИ ВСЕСВІТНІЙ ЗАКЛИК

Сьогодні багато жителів міста підтримають акцію Година Землі, участь у якій підтвердили 117 країн та 20383 міста. Про це під час прес-конференції повідомила менеджер щодо зв’язків із громадськістю Всесвітнього фонду природи (WWF) Катерина Куракіна.

Акція спрямована на те, щоб звернути увагу та глобальні проблеми сучасності – зміни клімату.

– Кожна людина може зробити свій внесок у боротьбу зі зміною клімату. Термінові дії потрібні вже зараз. Не треба чекати на рішення від урядів та промисловців. Необхідно діяти у повсякденному житті, – підкреслила К. Куракіна.

Далі вона відзначила, що Година Землі – акція всесвітньої солідарності, яка також покликана привернути увагу не лише до проблеми зміни клімату, але й до шляхів її розв’язання.

К. Куракіна повідомила, що примусового відключення світла у будинках одеситів та на життєво важливих об’єктах міста провадитися не буде. Акція добровільна, і кожен городянин, організація, підприємство можуть за своїм бажанням відключити світло, щоб підтримати всесвітній заклик.

Година Землі у світі проходить вчетверте, а в Україні вдруге. Цього року в акції беруть участь Київ, Одеса, Рівне, Кам’янець-Подільський, Ковель, Львів, Долина, Івано-Франківськ, Луцьк і Севастополь.

Початок акції сьогодні о 20.30.

КІЛЬКІСТЬ ЗАХВОРЮВАНЬ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ ЗМЕНШИЛАСЯ

За останній час в Одесі знизилася кількість захворювань на туберкульоз на 30%. Про це під час міської науково-практичної конференції на дану тему повідомив головний лікар міського центру здоров’я Ігор Ратовський.

Чимало зроблено міською владою для боротьби з даним захворюванням.

– У місті діє спеціальна програма. Вона передбачає відкриття нових кабінетів, придбання апаратур, флюорографів і, найголовніше, лікарських препаратів. Туберкульозу треба не боятися, а сучасними методами провадити профілактику, діагностувати та лікувати, – підкреслив головний лікар центру, уточнивши, що якщо вчасно поставити діагноз, тоді можна оперативно застосувати лікування.

Березівський район

І ЗНОВУ Б’Є НА СПОЛОХ РАУХІВКА

Рішення про запровадження надзвичайного стану на території Раухівської селищної ради ухвалили на своєму останньому засіданні члени районної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Річ у тім, що, вкотре вже за останнє десятиліття, проблема водозабезпечення колишнього військового містечка стала досить загрозливою. Зношеність водогінної мережі, заборгованість комунальників перед енергетиками, а населення – перед комунальниками, інші причини об’єктивного і суб’єктивного характеру призвели до того, що дві з половиною тисячі жителів Раухівки на тривалий час зовсім лишилися без централізованого водопостачання. Підвізною водою їх забезпечували працівники пожежної охорони села Розквіт. Але бензин для автоцистерн також суворо лімітований, за його надмірне споживання має сплатити Раухівська селищна рада. А грошей у неї, у зв’язку з неприйняттям бюджету, – катма…

От і мають найближчим часом вирішити багаторічну болючу проблему Раухівки спільними зусиллями місцеві владні структури, усі члени громади, комунальники, керівники прилеглих господарств, підприємці із залученням, у разі потреби, облради, облдержадміністрації, народних депутатів України. Зараз водопостачання відновлене, але мешканці селища отримують воду, як раніше, по декілька годин на день.

Фрунзівський район

НА ВЕСНЯНОМУ ПОЛІ – ГАРЯЧЕ

За повідомленням начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Віктора Коннікова, усі без винятку господарства вивели агрегати на поля, де розтанув сніг.

Механізатори закривають вологу, підживлюють озимі, подекуди сіють ранні ярі. Першими розпочали весняно-польові роботи сільгосппідприємства «Правда» та «Олтіс».

Усього по району ранніми ярими у поточному році буде зайнято близько п’яти тисяч гектарів.

Миколаївський район

ВІД ПОСІВНОЇ ДО ТОЛОКИ

Цими днями в.о. голови Миколаївської райдержадміністрації Аксенія Зелінська провела апаратну нараду, на якій було розглянуто низку питань. Головні з них – заходи щодо оперативного проведення весняно-польових робіт та підвищення рівня благоустрою населених пунктів району.

Інформуючи присутніх про хід посівної, головний агроном управління агропромислового розвитку райдержадміністрації О. Тисяк сказав, що під урожай 2010 року в господарствах всіх форм власності засіяно понад 30 тисяч гектарів озимих. Із зимівлі вийшли 90 відсотків посівів, вони в доброму та задовільному стані. Ярина має зайняти 21453 гектари.

Т.в.о. начальника відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури райдержадміністрації А. Дубенко повідомив, що в районі оголошено двомісячник з благоустрою та наведення належного санітарного порядку в населених пунктах, який триватиме до 22 травня. Разом з тим, 27 березня оголошено санітарним днем, а перед Великоднем, 2 квітня, буде проведено загальну районну толоку.

Ренійський район

КОРІВКИ ЗМІНЮЮТЬ ПРОПИСКУ

Тваринництво продовжує «перекочовувати» на приватні подвір’я: минулого року у сільгосппідприємствах району череди корів скоротилися на 34%, а на приватних подвір’ях їх стало більше на 25%.

На сьогоднішній день у районі дві третини поголів’я великої рогатої худоби утримуються на приватних подвір’ях і лише третина – на фермах сільгосппідприємств.

Причому, як свідчить статистика, продуктивність у колективних господарствах нижча. Минулого року сільгосппідприємства району реалізували у цілому 344 тонни м’яса, а населення – 1251 тонну, тобто у 3,6 раза більше.

Та ж ситуація з виробництва молока: сільгосппідприємства виробили 452 тонни, населення – 2159 тонн, або у 4,8 раза більше.

Ананьївський район

ВИРІШУЮТЬ ПРОБЛЕМУ БЕЗДОРІЖЖЯ

У районі в рамках програми «Шкільний автобус» придбано 7 автобусів, котрі здійснюють підвезення до сільських шкіл 332 учнів та 14 вчителів. Про це говорилося на черговій апаратній нараді у райдержадміністрації.

Начальник відділу освіти РДА Михайло Колойденко, який доповідав про організацію підвезення учнів та педагогічних працівників до загальноосвітніх навчальних закладів району, додав, що Долинський освітній округ, який створено у вересні 2005 року, обслуговують два автобуси. Проте викликає занепокоєння поганий стан сільських доріг. З цього приводу голова райдержадміністрації Ераст Кравченко наголосив, що, незважаючи на відсутність державного бюджету, райдержадміністрацією спільно з районною радою підготовлено план заходів, яким передбачено і ремонт доріг. Передусім кошти будуть спрямовуватися на ремонт шляхів, котрими проходять маршрути шкільних автобусів.

Ізмаїл

У НАШОЇ «ШВИДКОЇ» – ЮВІЛЕЙ

Своє тридцятип’ятиріччя відзначила Ізмаїльська станція швидкої допомоги. Сьогодні тут, за словами головлікаря Миколи Борчі, працюють 28 лікарів, 42 фельдшери, 38 водіїв, 8 бригад. На обслуговуванні «швидкої» не лише місто, але й прилеглі села району.

Завдяки постійній увазі з боку як місцевої, так і обласної влади, протягом останнього часу провадиться переоснащення станції. У цьому беруть участь і спонсори. Один з них – Ізмаїльський морський торговельний порт, який подарував наприкінці минулого року спеціальне устаткування для систематизації та автоматизації обліку викликів.

А цього разу до ювілею колективу були вручені сертифікати медичного устаткування – дефібрилятора, електрокардіографа та приладу для вимірювання рівня глюкози.

Виконком міськради нагородив багатьох працівників Почесними грамотами.

Овідіопольський район

КОШТІВ НА РОЗВИТОК НЕ ШКОДУВАЛИ

Торік на розвиток району було витрачено понад 40 мільйонів гривень.

Це виготовлення проектів «Схем землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель», фотографічних планів району, встановлення в натурі меж територій прибережних захисних смуг Чорного моря і Дністровського лиману, будівництво, реконструкцію, ремонт об’єктів соціально-культурного призначення. Роботи здійснювалася за рахунок державного, обласного, районного бюджетів, бюджетів сільських та селищних рад, інших джерел фінансування. Кошти освоєно в повному обсязі

В цілому з бюджетів сільських, селищних рад на вирішення соціально-економічних питань населених пунктів витрачено 15,2 млн грн, або 44,0% від загальної суми. Але майже 75,0% – це кошти Авангардівської, Великодолинської, Таїровської селищних рад.

Біляївський район

ПОНАД ТИСЯЧУ

Саме стільки примірників нашої газети виписують жителі цього приміського району.

До речі, вже не перший рік вони тішать своєю увагою «Одеські вісті».

Найбільше – майже 300 примірників – листоноші розносять у Нерубайському. А заслуга у цьому, насамперед, сільського голови Василя Юрковського та завідувачки поштового відділення Любові Тройненко.

Значно зросло число передплатників на газету і в Великому Дальнику. І теж завдяки участі сільського голови Валентина Рибака і завідувачки поштовою відділення Міли Левченко.

Слова вдячності колектив «Одеських вістей» адресує також жителям Секретарівки, Кам’янки, Ясьок та інших сіл, де місцева влада надає допомогу ветеранам війни, пенсіонерам, багатодітним сім’ям, незаможним громадянам, а також усім охочим на оформлення передплати цього року.

Саратський район

«ЛЮБИСТОК» – СЕРЕД КРАЩИХ

Завершився обласний конкурс дитячого танцю шкіл естетичного виховання, на якому демонстрував свою майстерність 21 колектив з області та Одеси. Серед них – зразкові хореографічні колективи з Кодими, Кілії, Ізмаїла, Іллічівська, Южного.

Яскраво і оригінально виступив ансамбль «Любисток» з Саратської дитячої музичної школи (художні керівники Л. і М. Кім).

Компетентне журі, до складу якого входили заслужений діяч мистецтв, головний хореограф театру музичної комедії ім. М. Водяного І. Дідурко, заслужений артист України, завідувач циклової комісії училища культури і мистецтв ім. К. Данькевича А. Мусорін, викладач класу хореографії училища культури і мистецтв ім. К. Данькевича І. Кіркіна, одностайно присудило юним саратським танцюристам ІІІ місце.

Автор: В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, А. МИХАЙЛЕНКО, Ю. ФЕДОРЧУК, А. БОНДАРЕВА, Є. МАСЛОВ, С. СЕРБІНОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту