ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ПОКЛАСТИ КРАЙ ЗАРПЛАТАМ У «КОНВЕРТАХ»
27.03.2010 / Газета: Одесские известия / № 33(4015) / Тираж: 23655

Одним з джерел поповнення бюджету району є ефективна робота відповідних служб щодо виведення підприємств, організацій та установ району з роботи в тіні. Це, як правило, призводить до легалізації робочих місць та сприяє стабілізації на локальному ринку праці.

Комісія з легалізації робочих місць, що була створена в Ананьївському районі, протягом 2009 року і по сьогодні, на жаль, не працювала. Однією з причин відсутності контролю з боку районних служб над роботодавцями, які виплачують заробітну платню в конвертах, є відсутність чітко визначеної законодавчої бази щодо легітимності роботи таких комісій. Не зважаючи на добрі наміри членів комісії щодо виявлення робочих місць та поповнення місцевого бюджету, представники роботодавців можуть оскаржити в суді дії комісії з легалізації робочих місць, що, власне, і сталося в Ананьївському районі. А це надовго паралізувало роботу вищезазначеної комісії.

Якщо проаналізувати діяльність комісії з легалізації робочих місць у попередні роки, то вона давала певні позитивні результати. Фактично після кожної перевірки роботодавців підприємства та особливо підприємці офіційно приймали на роботу від 3 до 6 і більше громадян.

Сьогодні держава взялася за роботодавців, які платять своїм співробітникам неофіційну зарплатню. Особливо пильна увага буде приділятися суб’єктам господарювання, які мають значні валові доходи, але офіційно виплачують заробітну платню меншу мінімальної або на її рівні. Відповідні міністерства і відомства щоквартально забезпечуватмуть збір і аналіз інформації про фактичні витрати на оплату праці і використовувати ці дані при формуванні планів проведення перевірок суб’єктів господарювання.

Також передбачено проведення щомісячного моніторингу відповідними відомствами розміру заробітної платні, заявленого в оголошенні про прийняття на роботу, і фактичного розміру заробітної платні з використанням інформації органів державної статистики про фактичний обсяг доходів, зокрема, заробітної платні, отриманої з інших джерел.

Програма боротьби з тіньовими зарплатами передбачає моніторинг середньооблікової чисельності працівників, зокрема тих, які виконують роботи за договорами цивільно-правового характеру і за яких сплачуються податки і збори (обов’язкові платежі).

Йдеться і про створення регіональних, районних та міських робочих груп з питань легалізації виплати заробітної платні та зайнятості населення.

У той же час є намір вивчити питання щодо недопущення взяття органами Державної податкової служби на облік рахунків платників податків, місцеперебування яких не встановлено.

Голова районної ради Микола Балан, який переймається виведенням з «тіні» робочої сили, сподівається, що відповідне рішення дасть позитивний результат і в Ананьївському районі. Таким чином, десятки підприємців, фермерських господарств та деякі промислові підприємства змушені будуть вийти з тіні та працювати не тільки на надприбутки, а й на користь району. А показники зайнятості в районі будуть реальними і правдивими.

Автор: Іван НЕПОМЯЩИЙ, директор Ананьївського районного центру зайнятості


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту