ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
30.03.2010 / Газета: Одесские известия / № 34(4016) / Тираж: 23655

Одеса

ВЕСНЯНИЙ БЛАГОУСТРІЙ: ПОЧАТОК ПОКЛАДЕНО

Минулої суботи у Малиновському та Суворовському районах Одеси пройшли перші суботники.

Уздовж траси Одеса – Санкт-Петербург (від вул. Хімічної до Клеверного мосту) благоустроєм займалися сотні працівників житлово-комунальних служб, територіального центру соціального захисту, військовослужбовці та представники районної адміністрації.

Крім збирання сміття, учасники суботника провадили обрізування дерев, давали лад прилеглим територіям.

– Дану територію упорядковано. Погода нам сприяла. Городяни підтримали нас і словом, і ділом. Попереду великі свята, а саме з цього району у гостей Одеси складаються перші враження про місто, – сказав заступник голови Малиновської райадміністрації Анатолій Радзилевич.

Суботник проходив і у сквері біля крамниці «Аеропортовський». В упорядкуванні брали участь учні, працівники міжнародного аеропорту «Одеса», студенти, працівники управління праці та соціального захисту, КП «Міськзелентресту».

Суботник пройшов також і в Суворовському районі.

На вулиці Отамана Головатого, неподалік від Пересипського мосту, учні 113-ї та 66-ї шкіл обкопували дерева. Під керівництвом працівників «Міськзелентресту» вони висаджували молоді деревця.

Крім того, роботи провадилися на Сортувальній, на території 23-ї школи та уздовж дороги від Сортувальної до «Продмашу». Провадилося повне прибирання території Лузанівського парку. Діти розвішували шпаківні. У селищі Котовського наведено порядок у парку Молодіжному. Практично прибирання та садіння дерев проведено в усіх парках та скверах району. У суботнику взяли участь учні, батьки, вчителі, працівники усіх районних служб, торговельних та промислових підприємств.

ДОБІР НА КОНТРАКТ ТРИВАЄ

Колектив 172-го Територіального центру комплектування ЗС України, що дислокується на Одещині, здійснює роботу щодо відбору громадян на військову службу за контрактом.

Як розповів начальник центру підполковник Станіслав Михайлов, протягом трьох місяців до армійських лав вже зараховано 47 жителів регіону, які служитимуть на професійній основі, обіймаючи різноманітні посади у структурних підрозділах усіх видів Збройних сил.

11 з них виконуватимуть військовий обов’язок у Сухопутних військах, 34 – у складі Повітряних та Військово-Морських сил та ще 2 – у частинах забезпечення, поінформував він.

Потенційні контрактники, які не мають військово-облікової спеціальності або отримали її понад 5 років тому, спочатку протягом кількох місяців підтверджують власний рівень підготовки у навчальних центрах. За їх підсумками і ухвалюється рішення щодо зарахування до того чи іншого підрозділу, підкреслив підполковник Станіслав Михайлов.

До 15 квітня мають бути відібрані ще 30 кандидатів для проходження військової служби за контрактом.

ПЕРШИЙ ШКІЛЬНИЙ КІНОМУЗЕЙ

У загальноосвітній школі № 56 відбулося урочисте відкриття кіномузею бойової слави «Пам’ять».

На заході були присутні Одеський міський голова Едуард Гурвіц, заступник міського голови Тетяна Фідірко, начальник управління освіти та науки Наталя Савельєва, ветерани Великої Вітчизняної війни.

У вступному слові директор ЗОШ № 56 Наталя Совенко підкреслила важливість події.

– Ми відкриваємо музей напередодні великих свят – Дня визволення Одеси та 65-річчя Великої Перемоги. Із сьогоднішнього дня і щотижня ветерани війни зможуть відвідувати наш музей, де будуть демонструватися художні та документальні фільми про війну, – сказала вона.

Учасник ВВВ полковник у відставці Микола Бодров подякував керівництву школи та міській владі за допомогу у відкритті музею.

Едуард Гурвіц повідомив, що міська влада ухвалила рішення в усіх одеських школах відкрити музеї та куточки Бойової слави. Сьогодні в місті вже працюють 25 музеїв та 80 куточків Бойової слави. До 9 травня такі музеї та куточки будуть створені в кожній школі. Люди віддали своє життя тому, що захищали найдорожче – свої сім’ї та Батьківщину. Дуже хочеться, щоб діти і онуки міркували над історією, але ніколи не зазнали гіркого досвіду старших поколінь та страшного досвіду війни, відзначив міський голова.

СТАРТ ДОБРОЧИННОЇ АКЦІЇ

Цими днями начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ярослава Різникова зустрілася з представниками німецьких доброчиннних організацій, що об’єднали свої зусилля для допомоги дітям України.

Гості репрезентували програму «1000 дітей чують, 1000 дітей бачать», котра планується до реалізації у поточному році.

У зустрічі також взяли участь представники управління освіти і наукової діяльності та управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації – Любов Невмиванная та Оксана Кулик та отець Андрій Гамбург, представник німецької євангелічно-лютеранської церкви Одещини.

Під час зустрічі були обговорені основні питання організації акції, етапи її проведення та визначено коло дітей, що потребують допомоги.

ШИКУЙСЬ, СТРУНКО!

680 представників підрозділів міліцейського гарнізону вишикувалися біля підніжжя меморіалу загиблим працівникам міліції на Олександрівському проспекті.

За командами: «Шику-уйсь. Струнко!», заступник начальника ГУМВС області – начальник міліції громадської безпеки полковник міліції Дмитро Фучеджи відкрив проведення об’єднаного розводу. Цей традиційний щорічний захід відкриває весняно-літній період міліцейської служби.

Командири підрозділів провели статутні процедури: стройовий огляд особового складу, перевірку знань їх службових обов’язків та вимог чинного законодавства, оглянули технічний стан автомототехніки, наявність відповідних спецзасобів та озброєння. Серед сил, задіяних в системі єдиної дислокації з охорони громадського порядку, – працівники полку патрульної служби міліції, державтоінспекції, державної служби охорони, спецпідрозділу «Беркут», військовослужбовці внутрішніх військ. Вони цілодобово знаходитимуться на вулицях обласного центру та слідкуватимуть за дотриманням правопорядку.

Ренійський район

САДЯТЬ ВИНОГРАДНИКИ У БОРГ

Завдяки державній програмі розвитку виноградарства, садівництва та хмільництва у Придунав’ї далі збільшують виноградні плантації.

За словами заступника голови Ренійської райдержадміністрації Івана Ковальжи, який курирує питання АПК, лише минулого року район одержав як компенсацію за закладання багаторічних насаджень і догляд за ними 5,2 млн грн. ВАТ «Придунайський» – один із найбільших виробників виноградних саджанців на Одещині, цього року відпустив посадкового матеріалу на 5 млн грн. Щоправда, у борг. Ті, хто беруть нові партії та закладають виноградники, сподіваються, що реалізація державної програми цього року триватиме і, таким чином, вдасться розрахуватися із «Придунайським».

Котовськ

ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА ДІЄ

Міська рада вже не один рік реалізує програму цільової адресної допомоги малозабезпеченим жителям.

Вона надається тим, хто опинився у важкому матеріальному становищі: насамперед інвалідам, людям, яким необхідне лікування та придбання ліків.

Минулого року на ці потреби було витрачено понад 50 тисяч гривень як з міського бюджету, так і завдяки підтримці добродійників. Не менша сума планується і цього року.

Відділення соціально-побутової реабілітації територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та самотніх непрацездатних городян при міськраді постійно розширює спектр надання їм побутових послуг.

Близько тисячі котовчан користуються безкоштовними послугами швачки, перукаря, пральні.

Управління працює у тісному контакті із Товариством Червоного Хреста, районною радою ветеранів, міською лікарнею. У міській медичній системі – 30-35 соціальних ліжок, функціонують три соціальні аптеки, які забезпечують інвалідів, самотніх громадян ліками за доступними цінами.

Є також дві крамниці, де хліб та хлібобулочні вироби відпускаються за розцінками, прийнятними для незаможних.

Красноокнянський район

ТЕПЛО ДУШІ – ЗНЕДОЛЕНИМ

У районі, згідно зі звітами підприємств та організацій, відсутня заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах.

Про це повідомила під час однієї з апаратних нарад у райдержадміністрації начальник управління праці та соціального захисту населення Валентина Дзевик. Вона також зауважила, що зусилля постійно спрямовуються на недопущення заборгованості із заробітної плати та створення нових робочих місць. Крім того, на виконання чинного законодавства України 1739 сімей з дітьми отримали торік допомогу в сумі понад десять мільйонів гривень; 166 інвалідам нараховано і виплачено допомогу на мільйон двісті тисяч гривень; 123 малозабезпеченим сім’ям виділено близько мільйона гривень. 17 інвалідів скористалися правом на санаторно-курортне лікування, 29 осіб отримали грошову компенсацію. До управління праці надійшло 125 засобів реабілітації на загальну суму понад 50 тис. грн. Це колісні крісла різних модифікацій для інвалідів, милиці тощо.

Даючи оцінку роботі управління праці та соціального захисту населення, голова райдержадміністрації Василь Арнаут зазначив, що вона справді спрямовується на допомогу соціально незахищеним верствам населення, тобто тим, хто її гостро потребує.

Любашівський район

НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ ПОТРІБНЕ

На базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» смт Любашівки проведено пробне зовнішнє незалежне оцінювання знань учнів з української мови і літератури. Свої можливості вирішили перевірити 144 випускники із Любашівського, Миколаївського та Ширяївського районів.

Пункт пробного тестування був підготовлений за всіма правилами. Одинадцятикласники розмістилися в 10 аудиторіях і мали змогу у спокійних обставинах виконувати завдання.

Керівник пункту ЗНО, директор школи Веніамін Дмитрович Коломийченко розповів, що нинішнього року в Любашівському районі нараховується 246 випускників. Охочі пройти тестування зареєструвалися через інтернет. Скільки їх буде складати тести, поки що невідомо. Але, на думку досвідченого педагога, очевидно одне: зовнішнє незалежне оцінювання потрібне майбутнім студентам. Такий метод дає можливість юнакам та дівчатам визначити рівень набутих знань та без зайвих нервів і матеріальних витрат вступити до вузів.

Іванівський район

ВИБІР – ЗА ВИПУСКНИКАМИ

Нещодавно з ініціативи відділу освіти райдержадміністрації на базі ЗНЗ І-ІІІ ст. № 2 смт Петрівки пройшло засідання круглого столу з профорієнтаційної тематики. Представники вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації Одеси (їх було 21) розповідали учням про свої вузи. З 19 загальноосвітніх шкіл району проявили зацікавленість старшокласники із 15-ти.

Найбільші делегації викладачів репрезентували Одеський державний аграрний університет та Одеську національну академію харчових технологій. Активну участь у засіданні круглого столу взяли представники Одеської державної академії холоду, державної академії будівництва та архітектури, національного університету ім. І.І. Мечникова, національної академії зв’язку ім. О.С. Попова, національного політехнічного університету, національного морського університету.

Учні мали можливість поспілкуватися з представниками вузів тісніше, і не за офіційних обставин.

Овідіопольський район

СТИПЕНДІАТИ ЮВІЛЕЙНОГО РОКУ

Як уже повідомлялося, в Овідіопольському НВК-гімназії відбулося урочисте вручення щорічних стипендій обдарованим дітям та посвідчень стипендіатів 2010 року. У нинішньому році їх 26. Крім того, стипендії будуть одержувати 25 дітей із сімей соціально незахищених категорій.

Особливістю цього року стало встановлення стипендій для спортсменів, які репрезентують район на престижних змаганнях, що мають чемпіонські титули та значні досягнення.

Десять років тому Овідіопольський район став одним із перших в Україні, де заснували іменні стипендії. Усього за цей час номінантами стало близько 300 талановитих дітей.

На церемонії були присутні керівники району, депутати Овідіопольської районної ради, які сприяють розвитку молодих талантів.

Великомихайлівський район

ВШАНОВАНО КРАЩИХ КУЛЬТПРАЦІВНИКІВ

У районному Будинку культури проведено семінар працівників клубних закладів. Основними питаннями були результати рейтингової оцінки діяльності закладів культури за минулий рік, підготовка до щорічного конкурсу-огляду художньої самодіяльності «Великомихайлівська весна-2010», участь у Всеукраїнському конкурсі сільських клубних закладів та рекомендації щодо організації роботи гуртків.

За результатами рейтингового оцінювання кращими визнано Новоселівський БК (директор Т. Аросланова), Великоплосківський БК (директор О. Зюзіна), Новоборисівський БК (директор Т. Гончаренко), а серед сільських клубів – Першотравневий СК (завідувачка І. Шемеленець).

Цього ж дня в центральній районній бібліотеці пройшов семінар «Організація гурткової роботи та клубів за інтересами у бібліотеках системи». Досвідом з присутніми ділилися завідувачки Полєзненської філії Г. Нікуліна, Першотравневої філії О. Кірсанова, Цебриківської філії для дорослих Т. Костик, бібліотекар Гребениківської філії О. Лук’яненко та керівник літературної студії «Джерело слова» Н. Васильєва.

Автор: В. КОЗЮРА, В. ДІОРДІЄВ, Є. НИЗОВ, А. БОНДАРЕВА, А. СТЕПАНОВА, Ю. ФЕДОРЧУК, Т. ГУРІЧЕВА, В. КІТІК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту