ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
У МІСЬКІЙ РАДІ — І ПІДСТАНЦІЯ У ПОДАРУНОК
30.03.2010 / Газета: Одесские известия / № 34(4016) / Тираж: 23655

Перед початком чергового засідання виконкому Одеської міської ради мерію пікетували жителі міста, у чиїх будинках не працюють ліфти. Ця проблема в Одесі з кожним роком справді стає все гострішою. Але розв’язувати її самостійно дуже складно: нові ліфти прирівнюються за ціною до автомобілів, немає повномасштабної державної програми щодо переозброєння ліфтового господарства великих міст, а приватні інвестори поки що неохоче освоюють цей сектор муніципального ЖКГ.

Першим на порядку денному стояло питання про підготовку міста до весняно-літнього сезону. Виступ першого заступника начальника управління житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу Олександра Козловського викликав дискусію тільки щодо вивезення сміття у місті.

Депутати Людмила Ткаченко і Марія Коржнєва звернули увагу на появу звалищ біля контейнерів для сміття у різних районах Одеси. Заступник мера Володимир Пруцаков пояснив: найчастіше купи сміття з’являються через місцевих жителів, які зносять туди будівельні відходи після ремонту квартир (двері, віконні рами, умивальники, унітази) або старі меблі. Не відстають від них і дрібні торговельні підприємства.

Укладати договори на вивезення сміття вони не хочуть, от і завантажують контейнери, розташовані неподалік. Тобто проблему породжує не погана робота фірми зі збирання сміття, а недбайливе ставлення до чистоти свого міста з боку людей.

На виконкомі було розглянуто становище мешканців будинків по Базарній, 93, та Пішонівській, 13. Будинки ці аварійні і загрожують обваленням. Частина будинку по Базарній, 93, впала ще у 1995 році. За оцінкою Одеського філіалу НДІ «Проектреконструкція», знос частини несучих конструкцій, що залишилася, становить 77,4%. Обвалилася і права торцева стіна будинку по Пішонівській, 13. Небезпечна деформація будинку триває досі. Тому було ухвалено рішення про відселення мешканців з вісімнадцяти квартир зазначених будинків. На це місту потрібно вишукати вісім однокімнатних, тринадцять двокімнатних і дві трикімнатні квартири.

Засідання виконкому запам’яталося унікальним дарунком місту. Були випадки, коли передавалися у дарунок квартири. Але цього разу громадянин Терещенко передав трансформаторну підстанцію, споруджену по вулиці Магнітогорській, 1а (район Дачі Ковалевського). Вона забезпечує електропостачання району приватної житлової забудови.

Місто дало згоду на прийняття до комунальної власності житлового будинку видавництва «Чорномор’я» (вул. Щорса, 2б), а також на приватизацію квартир у гуртожитках Суворовського та Малиновського районів міста.

За пропозицією начальника управління екологічної безпеки Ігоря Дербоглава, виконком дав дозвіл на виділення півтора мільйона гривень на відбудову Чорноморки, де в результаті лютневих штормів берег виявився цілком розбитим, і двох мільйонів сімсот тисяч гривень на відновлення пляжів.

На завершення засідання мер повідомив, що підписав розпорядження про визнання 2 квітня вихідним днем. Хоч і доведеться за це одеситам відпрацювати дві суботи, але свято у цьому році триватиме аж чотири дні.

Автор: Світлана МАРШИНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту