![]() |
|
![]() |
![]() |
Весняний день рік годує...
МАЙБУТНЄ – ЗА ВЕЛИКИМИ АГРОФОРМУВАННЯМИ
– Весняний день рік годує. Встигне селянин вчасно відсіятися, при збиранні одержить додаткові центнери врожаю, у розрахунку на гектар за менших витрат, – так відповів на запитання про хід весняної посівної перший заступник голови Ізмаїльської районної держадміністрації Григорій Чепой. – А це, мабуть, найсуттєвіше для селянина.
Але, додамо вже ми, у районі не всі аграрники мають можливість дотримуватися технологічного процесу...
Віктор Чапой і Дмитро Бриж із с. Лощинівки Ізмаїльського району до нашого прибуття у поле завершували підготовку ґрунту під сівбу ярих. За їхніми словами, восени не вистачило коштів для закупівлі насіння, і тому перенесли всі польові роботи на нинішню весну.
– Ведемо справи самостійно і одночасно намагаємося допомагати один одному, – говорять вони. – Але подивіться, що знову діється – ПММ знову пішли вгору! А зерно і зовсім упало в ціні до 80 – 60 копійок за кілограм. Як хочеш, так і викручуйся...
Не кращі справи у фермерів з Броски подружжя Василя Макаровича та Марії Георгіївни Щербиних. Проблема та ж – дуже високі для них ціни на ПММ і відсутність хоч якоїсь підтримки з боку держави. Не витримуючи навантаження, фермери вирішили відмовитися від частини паїв, зменшити кількість оброблюваної землі. Покладають надії, звичайно, на те, що за зиму випала велика кількість опадів. Але ґрунти в цій частині району, за їхніми словами, набагато бідніші, ніж в інших місцях, а коштів для підживлення теж немає...
– Хочемо ми чи ні, а життя змусить або об’єднуватися на нових умовах, або, по можливості, за рахунок оренди нових паїв збільшувати кількість оброблюваної землі, – вважає керівник сільськогосподарсько-виробничого кооперативу «Прогрес-Агро» Валентин Дуплоноженко. – Чудово розумію, наскільки обмежені можливості землекористувачів на малих ділянках. Вважаю, про щось можна говорити, лише обробляючи до 5000 гектарів землі. Ми у своєму господарстві поставили таку мету і ведемо переговори з пайовиками не тільки в Ізмаїльському, але й у сусідньому Болградському районі, де зараз теж розташовані оброблювані нами землі.
– До 24 березня завершили сівбу гороху, зайнявши ним 400 гектарів, стільки ж займе площа під ярим ячменем, – розповів головний агроном цього СВК Федір Добрев. – Чимало площ відводимо під кормові культури, адже у нас розвинене тваринництво. З минулого року, після того, як змогли домовитися з пайовиками одного із сіл Болградського району, які передали нам в оренду свої земельні паї, обходимося своїми кормами. Завдяки придбаному у минулому році посівному комплексу, який об’єднує кілька операцій, вкладаємося у терміни, найближчим часом цілком відсіємося. Закінчуємо і підживлення озимих культур. Кошти на все необхідне є.
До часу нашого приїзду на поля об'єднання чотирьох агроформувань: ТОВ «1-ша плодоовочева компанія», «Агроресурси», сільгоспкооперативу «Буджак1 Л» і селянського фермерського господарства «Агроеліта» сівбу тут уже завершили і переключилися на обприскування озимого ріпаку.
– Об'єднавшись, ми одержали можливість обробляти 5000 гектарів, – сказав керівник «1-ї плодоовочевої компанії» Андрій Гук. – Переконаний – час дрібних господарств відходить у минуле. Майбутнє – за великими агроформуваннями. Хоча, звичайно, всім нам, аграріям, потрібні велика підтримка і допомога з боку держави.
Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей»
ЩОБ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЯКІСНУ СІВБУ
Незважаючи на відсутність бажаного кредитування, господарства Ананьївського району в достатній кількості накопичили мінеральних добрив, пального насіння, укладають договори на закупівлю засобів захисту рослин. Словом, готувалися до весняного комплексу польових робіт і розпочали сіяти ярину та підживлювати озимину.
Як поінформувала начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Ліна Суслова, за попередніми підрахунками загальна площа ярових складе 21,5 тисячі гектарів. На весняно-польових роботах задіяно близько 100 агрегатів. За сприятливих погодних умов посів ранніх зернових передбачається завершити за 3-4 дні, а пізніх культур — за 4-5 днів.
Цьогоріч загальний обсяг посівних площ в Ананьївському районі сягне 50 тис. га, що на 11 відсотків більше, ніж торік. Озимому клину відведено 23,4 тисячі га. Близько 80 відсотків посівів знаходяться у задовільному стані.
Сівальникам Любашівського району через перезволожений ґрунт також довелося очікувати гарної погоди. Вимушена затримка, на думку начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Василя Олійника, обернулася скороченням оптимальних термінів сівби. Але хлібороби району прагнуть швидко впоратися з сівбою ярих культур, котрі разом з кукурудзою та соняшником, займуть 28 тисяч гектарів.
Що стосується підживлення озимини, то в господарствах для цього припасено 2,3 тисячі тонн мінеральних добрив. Їх уже внесено майже на половині площ зайнятих озимими культурами.
Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Ананьївський і Любашівський райони
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |