![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
КОШТИ – НА ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК
Про засади та перспективи складання місцевих бюджетів області на 2010 рік доповіла на черговій апаратній нараді в облдержадміністрації Марина Зінченко – начальник її Головного фінансового управління.
Вона, зокрема, зазначила, що уряд сьогодні узгоджує прогнозні макроекономічні показники соціально-економічного розвитку і показники соціальних стандартів з урахуванням структурних змін в економіці і відповідної переорієнтації бюджетних витрат.
На цьому етапі Головне фінансове управління та структурні підрозділи облдержадміністрації провели роботу з формування показників обласного бюджету на поточний рік: визначено базу надходжень в обласний та місцеві бюджети, прогнозований обсяг фінансового ресурсу, складено бюджетні запити, проведено інвентаризацію програм та потреб. Окреслено основні пріоритети бюджетної політики на рік, принципи і механізм розподілу фінансового ресурсу. Доходи визначені в обсязі 2 млрд 670,3 млн грн.
Відпрацьовані та погоджені з урахуванням позиції облдержадміністрації, по проблемних питаннях, котрі потребують вирішення на державному рівні.
Голова обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук зауважив, що пріоритетним завданням Головного фінансового управління є заробляння грошей до бюджету. Також він наголосив, що використання обласного бюджету має бути максимально прозорим та спрямованим на економічний розвиток нашого краю.
ОДИН ІЗ ЧОТИРНАДЦЯТИ
Одеська міськрада провела черговий земельний аукціон із продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення під забудову.
На продаж виставлялося 14 ділянок. У результаті торгів, у яких взяли участь два покупці, було продано усього один з лотів по вул. Щорса (цільове призначення – магазин до 3-х поверхів) загальною площею 0,1667 га на суму 1 млн 824 тис. 476,4 грн (стартова ціна лота склала 1 млн 658 тис. 614,9 грн).
Як вважає начальник міського управління земельних ресурсів Олена Тютюнник, ціна, за якою вона реалізована, досить висока.
– Із урахуванням місцерозташування ділянки, різних обмежень, а також того, що воно буде забудована лише частково, ціна є солідною, – підкреслила О. Тютюнник.
За її словами, продаж земель – це поповнення бюджету розвитку. Кошти будуть направлені на придбання нового обладнання для лікарень, ремонт доріг, дахів тощо.
– Ми б хотіли активізувати продаж. Раніше приходили заявки на участь, а зараз ця активність помітно знизилася. Сьогодні ми також працюємо над прямими продажами об'єктів, щоб поповнювати бюджет розвитку, – відзначила начальник управління.
ЧАС СУТЬ ВЕСІЛЬ НЕ ЗМІНЮЄ
В Одеському академічному українському музично-драматичному театрі імені В. Василька пройшла прем’єра вистави «Гірко!» – три весілля у двох діях.
Відомий в Україні і СНД режисер Андрій Бакіров, запрошений керівництвом театру на постановку, два роки тому подарував одеситам комедію в стилі танго «Дамський майстер» за п’єсою французького драматурга Ж. Фейдо. У своїй новій виставі на одеській сцені режисер пішов невторованим шляхом.
Літературну основу постановки склали чехівське «Весілля», уривок з «Клопа» Маяковського та «Ніжні почуття» Ільфа і Петрова. Колаж образів, ролей, типажів – кожен автор має свій колорит. Кінець дев’ятнадцятого століття – сорокові роки двадцятого – час, що розділяє весілля, тривалий. Але завжди весілля – це свято, на якому люблять, радіють, плачуть, переживають.
«У двадцять першому столітті нічого не змінилося, можливо, лише фасон суконь, а суть та сама. Тільки покоління інше, йому звичніше, коли «три в одному». Часи змінюються, а по суті – не змінюється нічого», – сказав Андрій Бакіров.
ДЛЯ ПОЦІНОВУВАЧІВ ПРЕКРАСНОГО
У виставковому комплексі Одеського морвокзалу пройшла чотирнадцята міжнародна виставка «Ювелірний салон. Весна».
Тут були репрезентовані прикраси із коштовних та напівкоштовних каменів та металів близько 120 компаній українських і зарубіжних виробників. Ювелірні вироби привезли із Росії, Туреччини, Іспанії, Франції, Бельгії, Італії.
Павільйон відвідало за чотири дні багато поціновувачів прекрасного. Люди приходили сім’ями, щоб насолодитися шедеврами ювелірного мистецтва.
У межах «Ювелірного салону» вперше було проведено виставку «Золотий розтин». Відвідувачі мали можливість побачити та придбати езотеричні книжки, етнічні вбрання, талісмани, інші предмети духовної культури.
Ширяївський район
КОМПЛЕКСНО І РЕЗУЛЬТАТИВНО
У господарствах району тривають польові роботи: сівба ранніх зернових, підживлення озимих, підготовка ґрунту під технічні культури та кукурудзу.
У ТОВ «Батьківщина» вже посіяні ярий ячмінь, еспарцет, люцерну та більшість запланованих площ гірчиці.
В СТОВ «Біолент» нині основна увага – підживленню озимих. І не дивно, бо тут їх є аж 3800 гектарів. Цією роботою зайняті механізатори Олександр Петренко, Микола Білоус, Костянтин Строкаченко та Павло Григоренко. Завантажує добрива Олександр Борт. Щоденно обробляється понад 400 гектарів площі, на що витрачають по 200 кілограмів мінеральних добрив.
Арцизький район
РОБОТИ ПРОВАДЯТЬСЯ ДРУЖНО
На плантаціях ВАТ «Шампань України» закінчується обрізування виноградної лози. Залишилося зробити її не менше ніж на 200 гектарах. Якісно виконують цю роботу досвідчені виноградники А. Чебану, С. Кучка та інші фахівці.
А тим часом завершено підживлення озимих пшениці, ячменю, ріпаку. По сходах у середньому внесено 100 кг аміачної селітри на гектар. На 300 гектарах посіяно горох. На сівбі ярих добросовісно працює на МТЗ-82 тракторист Є. Мунтяну.
Роботи провадяться дружно, без втрат часу.
Балтський район
ЗАБЕЗПЕЧЕНІ УСІМ НЕОБХІДНИМ
За попередніми підрахунками, на весняно-польових роботах в районі на сьогодні задіяно понад 450 тракторів, 750 одиниць посівної та грунтообробної техніки.
Особливо постаралися механізатори ТОВ «Агро-Нива» і ТОВ «Саражинка», які першими вивели агрегати на поля.
У районі також достатньо підготовлено мінеральних добрив для підживлення озимих посівів та внесення їх під час сівби. Господарства на увесь період весняних робіт забезпечені пально-мастильними матеріалами.
Ренійський район
ЖИТИ ЗА СТАРИМИ МІРКАМИ НЕМОЖЛИВО
Депутати Ренійської райради ухвалили рішення щодо пересування лімітних асигнувань у розмірі 940 тис. грн із червня місяця на квітень і травень. Також рішенням сесії для покриття фінансового дефіциту 29 тис. грн вилучаються із резервного фонду, у якому залишається всього 12 тис. грн.
Доки Державний бюджет не ухвалено, необхідно витрачати казенні кошти за так званим тимчасовим розписом, орієнтованим на перший квартал 2009 року. Однак це неможливо, оскільки істотно зросли ціни на електроенергію, природний газ, якими користуються школи, дитячі садки, лікарні та заклади культури. За словами голови Ренійського районної ради Володимира Чумаченка, у першому кварталі поточного року району необхідно приблизно на 2,5 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Ізмаїл
БУДЕ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ДИТЯЧИЙ ЦЕНТР
Розмова щодо створення в місті центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді із функціональними обмеженнями ведеться давно. На черговому засіданні виконкому міської ради, яке пройшло цими днями, було позитивно вирішено питання про виділення бюджетних коштів під його створення та реконструкцію приміщення.
– Ми тривалий час вивчали досвід створення подібних закладів в інших містах, – сказала в.о. міського голови Ірина Рудніченко. – І дійшли висновку – у нас є усі можливості для розгортання центру, що дозволить вирішити цілу низку питань соціального напряму. Площа пропонованого приміщення – близько 200 квадратних метрів, орієнтовна сума витрат, якщо рахувати за мінімумом – близько 130 тисяч гривень. Сподіваємося і на підтримку спонсорів – підприємців міста. Гадаю, байдужих у такій шляхетній справі не буде.
Члени виконкому одностайно підтримали ідею створення центру. Тепер слово за депутатами. Це питання буде розглянуто на найближчій сесії міськради.
Роздільна
МОЖЛИВО ТЕПЕР ЗНИКНУТЬ «ТЕРИКОНИ»?
Нещодавно на сесії міської ради було вирішено організаційне питання щодо створення нового міського комунального підприємства «Роздільнянське ЖКГ».
Підприємству поставлено за обов'язки прибирання, вивезення та утилізація сміття. На баланс передано контейнери для сміття, директорові доручено укласти договори щодо надання послуг з вивезення побутових відходів з фізичними та юридичними особами у місті.
Також у планах міськради – реконструкція водопроводу по багатьох ділянках, капітальний ремонт комунальних доріг, їх освітлення.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |