![]() |
|
![]() |
![]() |
Щовесни доводиться говорити про початок розливу річок і про пісок, що втікає з одеських пляжів. Це вже традиція. Але якщо перше явище належить до суто природних, то друге дуже і дуже залежить від творення рук людських.
На прес-конференції начальник управління інженерного захисту території міста і розвитку узбережжя Одеської міської ради Володимир Соколов констатував: так, пісок знову втік з декількох пляжів (Лузанівка, 12-та станція Великого Фонтану, Чорноморка). Якщо зазвичай море забирає до десяти відсотків, то зараз відійшло двадцять – тридцять відсотків піску. І виною тому – шторми, яких старожили не пам'ятають років сорок п'ять.
Далі Володимир Олексійович розповів, що будуть потрібні чималі кошти – майже вісімсот мільйонів гривень – на ремонт траверсів, через щілини у яких пішов пісок, намивання цього самого піску, ремонт берегозахисних споруд. Таких грошей міський бюджет виділити не зможе навіть тоді, коли він буде ухвалений. Доведеться обходитися мінімальними витратами на першочергові роботи. До них належить частковий ремонт траверсів і намивання піску на ті пляжі, які постраждали найбільше.
Тут слід зробити невеликий екскурс в історію. Берегозахисні споруди від Ланжерона до 16-ї станції Великого Фонтану були споруджені у середині минулого століття. Навіть тоді могутній державі було непросто спорудити їх одразу: берегозахист будувався у кілька етапів. І відтоді капітально не ремонтувався. А Чорноморка взагалі виявилася незахищеною – до неї руки так і не дійшли.
Те, що відбувається на одеських пляжах сьогодні нерозривно пов'язано із станом схилів. Вони дуже обводнені (багато водовідвідних штолень і галерей заломлені, деякі з них взагалі недоступні, тому що перебувають на приватних територіях) і, як і раніше, повзуть. Переконатися у цьому можна, піднявшись з пляжу, наприклад, на трасу здоров'я. Повислі в порожнечі сходи і обвалені шматки ґрунту потрапляють у поле зору постійно. Тобто, для запобігання вимивання піску треба розв’язати проблему водовідведення зі схилів. Бо, кількість змитого у море піску з кожним роком тільки зростатиме. А Чорноморка, де сформувався великий зсув, загрожує обваленням.
Судячи з усього, самому місту з цими проблемами не впоратися. І, мабуть, настав час звертатися до держави з проханням допомогти провести хоча б поетапний, капітальний ремонт берегозахисних споруд. Адже Одеса – це чорноморська здравниця всієї України. І забезпечення здоров'я її узбережжя – це не місцеве, а важливе загальнодержавне завдання.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |