ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
У БОРОТЬБІ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ ПЕРЕМАГАЄ...
01.04.2010 / Газета: Одесские известия / № 35(4017) / Тираж: 23655

У нашому регіоні відбулася прес-конференція, присвячена новим методам роботи з людьми, які хворіють на цю недугу. У ній взяли участь координатор програм протидії туберкульозу і ВІЛ-інфекції міжнародної неурядової організації РАТН «Програма оптимальних технологій в охороні здоров'я» Наталя Заїка (м.Київ), головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Віталій Філюк, голова обласної організації Червоного Хреста України Тамара Барніч.

Віталій Філюк розповів, наскільки неблагополучною залишається ситуація для нашої області. Вона опинилася у безпосередній близькості від країн і регіонів, які відрізняються дуже високим рівнем поширення туберкульозу: у Молдові – 120 випадків на сто тисяч населення, у Румунії – понад 100, у Польщі – 100 випадків на сто тисяч населення. Не відстають і сусідні області України. У Херсонській області реєструють 120 випадків на сто тисяч населення, у Миколаївській – 110, у Криму – 90 випадків на сто тисяч населення. У нас – 78,7.

Фахівці найстрашнішою загрозою вважають так званий мультирезистентний туберкульоз. На мікобактерію у таких пацієнтів не діє жоден антибіотик. Навпаки, паличка Коха чудово пристосувалася, навчилася навіть прискорювати свій розвиток завдяки прийому людиною ліків. Пацієнтам з такими формами туберкульозу доводиться перебувати на лікуванні по 18-24 місяці. На жаль, багато хто з них переривають розпочате лікування, що призводить до ще більшого погіршення стану здоров'я.

В усьому світі зараз ведеться як пошук шляхів боротьби з такими формами туберкульозу, так і пошук нових форм роботи з хворими.

З 2007 року в Одеській області реалізується проект «Партнерство щодо контролю за туберкульозом в Україні». Він фінансується Агентством Міжнародного розвитку США (USAID) і впроваджується міжнародною неурядовою організацією РАТН (Програма оптимальних технологій в охороні здоров'я).

Суть проекту полягає у тому, що спеціально навчені працівники Червоного Хреста приходять додому до хворих, у яких великий ризик припинення курсу лікування. Це безробітні, алкоголіки, бомжі. Медики переконують їх продовжувати прийом препаратів. А при необхідності допомагають одержати одяг, матеріальну допомогу на харчування і проїзд на консультацію до лікувального закладу.

Завдяки впровадженню цього проекту в області з вересня 2009 року обласна організація Червоного Хреста взяла під опіку сорок шість хворих на туберкульоз. Завершили лікування дев'ять з них, далі лікуються – тридцять сім. Припинили лікування всього п'ять. Тобто новий підхід дозволив у 2-3 рази скоротити кількість випадків переривання лікування.

Тетяна Заїка звернула увагу присутніх на те, що після завершення фінансування проекту міжнародними організаціями він повинен працювати далі, але вже за рахунок коштів, знайдених всередині країни. Чи вдасться розв’язати цю проблему у сучасній Україні, передбачити, мабуть, не зважиться ніхто. Адже тільки на оснащення спеціалізованого відділення на шістдесят ліжок потрібно триста мільйонів гривень.

А туберкульоз, між тим, агресивно наступає. Медикам доводиться говорити і про можливе генетичне успадкування хвороби. Приводом для цього стали випадки захворювання на туберкульоз дітей до одного року, які ніяких контактів з хворими не мали, тобто заразитися звичним повітряно-краплинним шляхом не могли...

Автор: Світлана ІВАНОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту