ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
08.04.2010 / Газета: Одесские известия / № 37(4019) / Тираж: 23655

Одеса

ГОВОРИЛИ ПРО РОБОТУ СОНів

Одеса стала першим містом України, у якому були створені органи самоорганізації населення. Про це під час круглого столу повідомив директор регіональних програм Інституту національних інтересів Сергій Сальников.

Як відзначив Сергій Сальников, в Одесі проходять активні дискусії щодо ролі та функцій таких організацій.

При цьому деякі політики намагаються використати СОНи з корисливою метою. Але ці організації повинні займатися допомогою владі у розв’язанні проблем. Зокрема, СОНи незалежно від влади залучають одеситів до робіт щодо благоустрою своїх будинків та прилеглих територій, підкреслив директор регіональних програм.

Заступник начальника управління з питань самоорганізації населення Одеської міськради Ігор Іванов повідомив, що розроблено Положення про роботу СОНів, виділені приміщення, почалася виплата заробітної плати тощо. При цьому не усі люди розуміють сутність подібних організацій.

За словами І. Іванова, влада не створює СОНи. У такий спосіб люди об’єднують зусилля для розв’язання соціальних проблем.

ПРО ВІРМЕНО-БОЛГАРСЬКІ ЗВ’ЯЗКИ

У Всеукраїнському центрі болгарської культури відбувся просвітницький вечір на тему «Літературно-історичні зв’язки Болгарії та Вірменії».

Учасників та гостей привітали президент Асоціації болгар України, депутат Одеської обласної ради Антон Кіссе та Генеральний консул Республіки Болгарії в Одесі Георгій Проданов.

Під час заходу транслювалися відеоролики, що відображали здобутки братніх народів, їх спільну історію, трагедії та битви, а також монархічні союзи між вірменами та болгарами. Пролунали теплі слова про творчий і життєвий шлях видатного болгарського поета, засновника символізму у Болгарії Пейо Яворова.

У заході взяли участь голова Одеського обласного болгарського дружества П. Пінті, директор Всеукраїнського центру болгарської культури Д. Терзі, головний редактор Всеукраїнської газети «Украйна: българско обозрение» М. Попова, представники управління у справах національностей та релігій обласної державної адміністрації.

Березівський район

ЗУСТРІЧАЮЧИ ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ

Про належну зустріч 65-річчя Великої Перемоги йшлося на недавній нараді з сільськими головами, котру провів голова районної ради Сергій Кухтик.

Відзначалося, зокрема, що на суботниках, які тривають в населених пунктах, слід особливу увагу приділити пам’ятникам і могилам воїнів, що загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни. Щоб побілити, підфарбувати монументи, облаштувати прилеглу до них територію, не потрібні великі кошти. Слід лише організувати на цю шляхетну справу громади, зокрема, молодь. Люди завжди охоче відгукуються, а 9 травня збираються біля святинь, щоб вшанувати пам’ять своїх земляків, полеглих у боях з фашизмом, підкреслив голова районної ради ветеранів Микола Іванович Себов. Він також розповів про святкові заходи, у програмі яких – покладання квітів, урочисті мітинги-реквієми, зустрічі ветеранів з молоддю, тематичні концертні програми сільських аматорів.

Болградський район

ЗАКУПИЛИ 60 ВАГОНІВ ДОБРИВ

Сільськогосподарські підприємства району в цьому сезоні придбали у цілому 4111 тонн добрив, що становить 108% від запланованого. Це – состав із 60-ти залізничних вагонів-хоперів.

За інформацією заступника голови райдержадміністрації Сергія Сакали, на полях росте понад 38 тис. га озимих культур. 90% цих посівів перебувають у доброму та задовільному стані. Сільгосппідприємства були забезпечені і насінням ярих культур. Внесення необхідної кількості добрив дає надію на добрий урожай.

Кілійський район

ШКОЛИ ПОВИННІ МОЛОДІТИ

15 молодих фахівців – випускників нинішнього року Ізмаїльського державного гуманітарного університету одержали направлення на роботу до шкіл та дошкільних закладів Кілійського району.

У села району приїдуть 7 молодих вчителів, а до Вилкового – одразу 5 фахівців зі студентської лави. Також найближчим часом очікується прибуття до району випускників Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова та Південноукраїнського національного педуніверситету ім. К.Д. Ушинського. За словами заступника начальника відділу освіти райдержадміністрації Владислава Татару, на сьогоднішній день району необхідно залучити 27 фахівців.

Методкабінет райвідділу освіти провадить велику роботу щодо поширення кращого досвіду роботи у школах та дошкільних закладах, підтримки ініціативи, творчого підходу до роботи. Лише в останніх числах березня було організовано та проведено 11 семінарів-практикумів, конференцій та конкурсів. Серед них – районний конкурс «Шукаємо молоді педагогічні таланти», два засідання шкіл молодого соціального педагога та молодого психолога, на яких були розглянуті питання профільного навчання та профорієнтації школярів.

Котовський район

У ШКОЛЯРІВ СВОЄ ПОРТФОЛІО

Валентина Іванівна Руснак – одна із найдосвідченіших вчителів району. Її ім’я внесено до збірки «Педагогічний Олімп Одещини». Багато років В.І. Руснак очолює методичне об’єднання викладачів фізики, робота якого спрямована на професійне зростання та творчий пошук.

Усі свої творчі новинки Валентина Іванівна впроваджує на практиці. У неї, наприклад, накопичено цінний досвід використання однієї із сучасних технологій – портфоліо учнів, що є необхідною умовою формування у дітей вміння навчатися, допомагає підтримувати та стимулювати можливості самоосвіти.

У своїй практиці викладач використовує технологію портфоліо вже кілька років, і цей метод став обов’язковим у процесі навчання вже з перших уроків фізики.

Балта

ІСТОРІЯ, ТРАДИЦІЇ ТА КАТАКОМБИ

Вже другий рік впроваджується у життя програма «Балта туристична», розрахована до 2015 року. Вона розроблена краєзнавцями, архітекторами, педагогами, просто небайдужими до історії рідного краю людьми.

Основним напрямом стало відродження, збереження та використання пам’ятників архітектури, розвиток сільського туризму, створення пізнавальних екскурсійних маршрутів, систематизація історії міста та сіл району.

Як результат – до цього куточка Поділля вже виявили інтерес відомі туристичні агенції. Йде підготовка баз даних джерел Балтського району, відомих своїми цілющими якостями. Вже розроблені паспорти історичних будівель міста: Свято-Успенського собору, костьолу св. Станіслава, школи-гімназії № 1 ім. Олеся Гончара.

До обстеження підземель міста залучені фахівці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова. Ними встановлено, що під усією Балтою існують катакомби, які з’явилися в XVII столітті, військового призначення.

Автор: Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, А. БОНДАРЕВА, А. СТЕПАНОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту