![]() |
|
![]() |
![]() |
Першим на порядку денному чергового засідання містобудівної ради при управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради постало питання про затвердження містообгрунтування та ескізного проекту розміщення дитячого дозвільного центру за адресою: вул. Маразліївська, 1-ж, 1-з.
Присутнім було репрезентовано монументальний проект, автори якого мають намір розгорнути будівництво на сорока шести сотках у безпосередній близькості від парку Шевченка – межа центру пройде колишньою дитячою алеєю. Він складається із дво- та чотириповерхового будинку, з'єднаного коридором. У першому розміститься розважальний блок (20% площі), у другому – освітній (80% площі).
Проектувальники адресували свій об'єкт дітям віком від семи місяців до шістнадцяти років. І, напевно, враховуючи великий віковий розрив, вирішили розмістити в ньому і кінотеатр на сто місць, і кафе з баром, і торговельні площі. Крім цього, у дозвільному центрі повинні знаходитися дитяча художня школа, школа східних єдиноборств, театральна і танцювальна студії, басейн, школа для майбутніх мам, курси підготовки до вузів.
Заслужений художник України Михайло Рева заявив: репрезентований об'єкт спроектований так, що у будь-який момент може бути перетворений на банк, SPA-салон, крамницю. Тобто у наявності неприкрите прагнення інвестора максимально використати майданчик у престижному районі Одеси.
А депутат міськради Олександр Орлов справедливо поставив запитання: невже в караоке-барі будуть співати семимісячні діти? На його думку, це об'єкт для дітей, але віком «від шістнадцяти і до кінця».
Члени міськради висловили претензії і з приводу оформлення центру – вже занадто він непоказний, рекомендували доробити і містообгрунтування, і ескізний проект.
Наступним розглядалося питання про містобудівне обґрунтування та ескізний проект розміщення багатоквартирного житлового комплексу із вбудовано-прибудованими офісними приміщеннями та підземним паркингом по вул. Спиридонівській, 31 (ріг вул. Дегтярної). Цей об'єкт передбачається побудувати у кварталі, обмеженому вулицями Асташкіна, Спиридонівською, Дегтярною і Тираспольською. Оскільки це історична частина міста, обов'язкове у таких випадках історико-містобудівне обґрунтування розроблювачі одержали ще у 2007 році. В решті об'єкт також пророблений скрупульозно та ретельно: Х-образні кімнати із входами через поверх забезпечать нормальне освітлення, у стіні, що вийде на сусідній будинок, немає вікон, щоб не виникло проблем у тих, хто зведе будинок поруч. Тобто відчувався дуже професійний підхід. Голова містобудівної ради Борис Бровін попросив розроблювачів цього проекту підготувати свої рекомендації щодо реконструкції усього кварталу.
Третім на порядку денному постало питання про будівництво спортивно-оздоровчого комплексу з готелем на Французькому бульварі, 27/1.
Архітектор Тетяна Несвіт репрезентувала об'єкт, який має розміститися на зсувонебезпечному схилі площею 1,22 гектара з відкритим та закритим басейнами, кортами, спортивними залами, 4-5-зірковим готелем на сто п'ятдесят вісім номерів, паркингом на триста тридцять машиномісць.
Михайло Рева поцікавився, чи врахований при розробці містообгрунтування проект фірми «Міханікі Україна», який повинен бути реалізований нижче на схилі. Там передбачалося вийняти близько мільйона кубометрів ґрунту. Отже, тут повинен з'явитися ще один монстр! Чи не обвалиться у результаті цього увесь схил?
Тому М. Рева запропонував пояснити замовникові – ТОВ «Підприємство «Почин», що доведеться будувати підпірну стінку, дорогу, прокладати усі комунікації. Тобто знадобляться величезні грошові вливання. На думку промовця, не завадило б одержати фінансові гарантії від замовника, які підтверджують, що даний проект йому до снаги.
Прозвучала також пропозиція розглянути обидва проекти – і «Міханікі Україна», і ТОВ «Підприємство «Почин» – разом, щоб не створювати зсувонебезпечну ситуацію на приморському схилі.
Борис Бровін зазначив, що законодавчо такі розгляди не передбачені. І, можливо, на подальших етапах роботи замовник сам зрозуміє, що йому не подужати усього задуманого.
І, зрештою, останнім розглянули питання про план червоних ліній (ліній, що обмежують будівництво) по вулиці Краснова від вулиці Артилерійської до Адміральського проспекту із урахуванням розміщення об'єктів житлового та громадського призначення.
Члени міськради схвалили будівництво у районі іподрому 200-метрової естакади та розширення дороги там на вісім метрів.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |