![]() |
|
![]() |
![]() |
Зустріч з генеральним консулом Грузії Зурабом Квачадзе продовжила знайомство нового голови Одеської облдержадміністрації Едуарда Матвійчука з представниками дипломатичних місій, акредитованих у нашому регіоні.
Керівник Одещини, привітавши генконсула Грузії, зазначив, що наші народи пов'язують давні дружні відносини, а міст, який нас об'єднує, — це Чорне море. Едуард Леонідович нагадав, що кілька років тому між Одеською обласною державною адміністрацією та урядом Аджарської Автономної Республіки була укладена програма торговельно-економічного, науково-технічного та гуманітарного співробітництва, в рамках якої проводилися заходи, спрямовані на розвиток зв'язків між регіонами. Сьогодні співробітництво між нашою областю та Грузією, за словами Едуарда Матвійчука, дуже слабке, і це, перш за все, стосується грузинських інвестицій в економіку регіону, які, на жаль, незначні. У цьому році планується підписання угоди про співробітництво між Одещиною та регіоном Кахетія.
Зураб Квачадзе привітавши Едуарда Матвійчука з призначенням на посаду, підтвердив свою готовність співпрацювати та сприяти розвитку грузинсько-українських відносин. Генконсул запросив голову ОДА відвідати Грузію, де й буде продовжено діалог про поглиблення співпраці.
Начальник головного управління зовнішньоекономічної діяльності та євроінтеграції ОДА Галина Безікович зазначила, що Аджарія — це стратегічний партнер Одещини, і нам є чому повчитися у наших колег, зокрема у галузі залучення інвестицій. За словами Галини Анатоліївни, у Грузії створені привабливі умови для інвесторів, чим Одеська область не може похвалитися з різних причин. Зокрема, Грузії вдалося залучити до країни інвестиції таких великих компаній, як «Шератон» і «Хілтон», а це підтверджує, що у цій країні — сприятливий інвестиційний клімат.
Уже проводиться чимала робота у напрямку залучення інвестицій до Одеського регіону, створюються нові структури, які займатимуться суто інвестиційними проектами в області.
Говорилося на зустрічі і про співробітництво у галузі виноробства, переробки продуктів, транспорту, сільського господарства. Йшлося також про спільні проекти у туристичній сфері. Зураб Квачадзе підкреслив, що Грузія зацікавлена у тісному співробітництві з Україною, особливо в галузі туризму. «Хотілося б, щоб українці повернулися на грузинські пляжі та в санаторії», — зазначив генконсул.
Під час зустрічі прозвучала думка про доцільність відродження кримсько-кавказької круїзної лінії. Ця ідея існує вже кілька років, але, за словами Зураба Квачадзе, для її реалізації необхідно опрацювати чіткий механізм. Цей проект дуже затратний, і відродити його можна, лише залучивши значні кошти. Обговорення цього та інших питань продовжиться у червні вже у Грузії.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |