ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
10.04.2010 / Газета: Одесские известия / № 38(4020) / Тираж: 23655

Одеса

ЗАПОРУКА УСПІШНОЇ СПІВПРАЦІ

Голова Одеської обласної ради Микола Скорик взяв участь у відкритті VIII Міжнародної асамблеї туристичного бізнесу, що відбулася 8 квітня на базі виставкового центру Одеського морвокзалу.

Традиційно весняна асамблея збирає в Одесі представників туристичної індустрії з різних регіонів України, Росії, Туреччини, Польщі та інших країн. Цей захід є однією з найважливіших подій у житті регіону, що відкриває нові можливості для встановлення і розширення взаємовигідних контактів, залучення інвестицій, презентації туристичного потенціалу нашої області.

Вітаючи учасників і гостей форуму, Микола Скорик, зокрема, відзначив, що область з її вигідним геополітичним розташуванням, численними історико-культурними пам'ятками, унікальними архітектурними комплексами, безцінними рекреаційними ресурсами, привітними і щирими людьми може зацікавити будь-якого, навіть найспокушенішого туриста.

Голова облради побажав учасникам асамблеї плідної роботи і висловив упевненість, що ділові зустрічі в межах цього форуму стануть запорукою подальшої успішної співпраці між Одеською областю і представленими тут країнами.

ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ МОРЯКІВ-ПІДВОДНИКІВ

7 квітня об'єднання ветеранів-підводників ім. М. Луніна на Алеї Слави у парку ім. Т. Шевченка провело мітинг пам'яті моряків-підводників, які загинули при виконанні свого обов’язку.

У ньому взяли участь ветерани-підводники, курсанти Одеського морехідного училища ім. О. Маринеска, школярі Почесної варти міського поста № 1.

Відкриваючи мітинг, голова об'єднання ветеранів-підводників Володимир Білоусюк, нагадав, що 7 квітня 1989 року у Норвезькому морі затонув підводний човен К-278 «Комсомолець».

– Виконуючи свій обов’язок, загинули 33 моряки. Вони до кінця боролися за живучість човна. Ми вшановуємо пам'ять цих та інших героїв, які не повернулися з моря, – підкреслив В. Білоусюк.

Заступник начальника морехідного училища ім. О. Маринеска Віктор Тесля, який багато років прослужив на підводних човнах, нагадав курсантам, що у поході дрібниць не буває. Те, що сталося тоді у Норвезькому морі – велика трагедія і наука для усіх моряків.

Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

ПРО ВІЙНУ В ДЕТАЛЯХ І НЮАНСАХ

У холі Одеської міської ради «Міська художня галерея» репрезентувала вчора персональну виставку Гліба Васильєва, присвячену Дню визволення міста.

Художник створив понад 500 пейзажів та жанрових творів. Його картини перебувають у приватних колекціях в Росії та інших країнах світу.

У минулому Гліб працював винятково у жанрі реалістичного пейзажу. Але останні кілька років його темою є історія світових війн, військової техніки, портрети, батальні сцени періоду Великої Вітчизняної війни.

Будучи істориком, автор максимально документально відтворює на своїх полотнах військову техніку та події тих років. Із дуже високою точністю зображені авіація, танки, кораблі, війська. Особлива увага приділяється деталям. Таким, наприклад, як особливості конструкції техніки, елементи форми, камуфляжу і знаків розрізнення. Гліб має величезну колекцію хронік Другої світової війни. Вона допомагає зображувати події із високою вірогідністю.

– Досить довго працюючи у класичних для будь-якого художника жанрах, таких як пейзажі, натюрморт тощо, я виношував думку серйозно зайнятися військовою темою у образотворчому мистецтві. Заняття моделізмом підсилили тяжіння до мілітарі-арт. У підсумку це стало моєю основною темою у живопису. Дані роботи – підсумок майже чотирирічної роботи у цьому жанрі, – говорить художник.

Роботи Гліба Васильєва написані олією на полотні. Немало допомагає у створенні картин військова хроніка, що дозволяє побачити у динаміці усе те, що відобразилося на фотознімках тих далеких фронтових років.

Виставка триватиме до 17 квітня.

ГАННА – КРАЩА ЗАКРІЙНИЦЯ

В Одесі пройшов другий етап Всеукраїнського конкурсу «Кращий закрійник», організованого Навчально-методичним центром профтехосвіти в Одеській області. Змагалися учні п'яти ПТУ регіону, які перемогли на першому етапі.

Спочатку вони репрезентували свої навчальні заклади, а потім змагалися у теоретичному та практичному турах.

Директор НМЦ А. Корчевський та голова оргкомітету конкурсу Т. Волошенко підкреслили, що мета конкурсу – з'ясувати рівень теоретичних знань та практичних навичок учасників. До складу компетентного журі увійшли викладачі професійно-технічних закладів та майстри виробничого навчання.

Після завершення змагань кращою закрійницею названо Ганну Таращенко – ученицю Одеського професійно-технічного ліцею технології та дизайну Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського. Вона поїде до Івано-Франківська, де відбудеться третій, заключний, етап Всеукраїнського конкурсу.

Комінтернівський район

ВІДРОДЯТЬ КАРТИНУ ВИЗВОЛЕННЯ

Завтра, 11 квітня, у районі 412-ї батареї, біля смт Чорноморського активісти громадської організації «Червона зірка» проведуть фестиваль «За рідну Одесу. Квітень 1944 року».

У його перебігу будуть відтворені фрагменти операції радянських військ щодо визволення Південної Пальміри від фашистських загарбників. У заході візьмуть участь представники практично всіх країн СНД. Крім того, буде залучено і бойову техніку, включаючи танки і навіть авіацію. Міноборони обіцяє забезпечити цей патріотичний захід технікою. А реквізити привезуть зі складів Одеської та Київської кіностудій.

Білгород-Дністровський

ПОВИННІ ВИЗНАЧИТИСЯ ІЗ ДАТОЮ

Встановлення остаточної дати для проведення Дня міста – таке завдання поставлено перед владою та городянами на найближчий період.

Як відомо, Білгород-Дністровський, офіційною датою заснування якого вважають 502 р. до н.е., закладений на березі Дністровського лиману вихідцями із грецького міста Мілета. За свою історію мав понад 20 назв, а нинішню одержав 23 серпня 1944 року.

Що стосується дня святкування міста, то для цього по черзі затверджувалися три дати. Перша – 4 червня. Друга дата, яка нині співпадає із Днем незалежності України, пов'язана із визволенням міста від німецько-фашистських загарбників. Третя, котру відзначали у третю неділю вересня з 2003 по 2008 рік, була присвячена святкуванню 2500-річчя міста.

Сьогодні пропонується святкувати День міста у 4-ту неділю червня, на спомин про святого Іоанна Сочавського (Нового) – заступника Бессарабії. Частина мощів цього великомученика зберігається у Свято-Вознесенському соборі Білгорода-Дністровського.

Савранський район

ВШАНУВАТИ ПАМ’ЯТЬ КОБЗАРЯ

Ще торік виникла ідея встановити погруддя Великому Кобзареві у центрі Саврані.

Її підтримала громадськість. Для здійснення задуму потрібно 45 тисяч гривень. Як розповів голова Савранської РДА Микола Базей, значну частину коштів вже зібрано. Відчутний внесок зробили «ХР.Хансен Україна», генеральний директор якого – О. Чагаровський. До доброї справи долучилися приватні підприємці С. Піщанський із Гайворона, П. Лозовський з Котовська, С. Горобець із Одеси, а також ТОВ «Савранський хліб» (директор В. Козлов), ТОВ «Саврань – експрес» (директор М. Стукаленко), ТОВ «Агропромсервіс», яке очолює В. Довбня, ВКФ «Огруд»» (директор І. Бондар), ПП «Чемеринський», багато інших трудових колективів. Встановлення погруддя Тарасу Григоровичу Шевченку стало загальнорайонною справою.

Іванівський район

СТАВ ДЕПУТАТОМ – ПРАЦЮЙ!

Упродовж останнього часу цілком ігнорують засідання пленарних засідань та депутатських комісій райради члени фракції Блоку Юлії Тимошенко.

На цю обставину звернула увагу районного депутатського корпусу на черговій сесії голова райради Наталія Бянова. Від такого ігнорування страждають спільні справи, пов’язані з соціально-економічним розвитком населених пунктів і усього району.

На жаль, законодавство не забезпечує дієвого механізму впливу на пасивність депутатів. Проте, на пропозицію голови райдержадміністрації О. Колесникова, юридичному відділу апарату райради дано доручення вивчити можливості впливу на активізацію діяльності безвідповідальних обранців.

Враховуючи фракційну структуру політичних сил, репрезентованих у районній раді, сесія встановила терміни проведення звітів депутатів про свою роботу за минулий рік перед виборцями упродовж квітня. Потім вони мають подати звіти, зауваження та пропозиції, висловлені громадянами на адресу ради або її органів, а також поінформувати про виконання депутатських доручень у термін до 18 травня поточного року.

Кілія – Болград

ДЕРЖСЛУЖБОВЦІ ПОКАЗАЛИ ПРИКЛАД

У Кілійському районі ухвалено спільне розпорядження райдержадміністрації та районної ради про проведення двомісячника з благоустрою. Одними з перших у суботнику взяли участь держслужбовці.

– Чистота, порядок, екологія – лице населених пунктів, і цьому питанню ми надаємо особливого значення, – відзначив під час суботника заступник голови райдержадміністрації Іван Шидер.

Відмітною рисою нинішнього двомісячника є те, що він провадиться в межах підготовки до святкування 65-річчя Великої Перемоги. Відповідно до плану роботи, суботники відбудуться в усіх населених пунктах району за участю працівників організацій, установ і підприємств.

Аналогічна робота провадиться і у Болградському районі. Багато трудових колективів ще до свят навели лад на прилеглих територіях. У суботниках уже взяли участь понад 1,2 тисячі жителів Болградського району. Посаджено 540 дерев, ліквідовано 9 незаконних сміттєвих звалищ, очищено два кілометри прибережної смуги.

Ізмаїльський район

ВИДАЧА ДЕРЖАКТІВ БЛИЗЬКА ДО ЗАВЕРШЕННЯ

Серед населених пунктів, де організовано і без тяганини проходить видача державних актів на право власності на земельні ділянки – селище Суворове.

Тут із 635 жителів, які підготували та подали відповідну документацію, близько 500 вже стали власниками держактів.

У цьому чимала заслуга землевпорядника М. Ілікчієвої, яка працює тут п'ятнадцять років. Завдяки її відповідальності та скрупульозності, сприянню геодезичній групі, у стислий термін було виконано всю необхідну роботу, документи доставлені до районного відділу Державного комітету земельних ресурсів.

Фрунзівський район

НАЙБІЛЬШЕ НЕПОКОЯТЬ ЗЕМЕЛЬНІ ПРОБЛЕМИ

Як повідомив начальник загального відділу райдержадміністрації О. Миндра, протягом минулого року було розглянуто близько тисячі звертань громадян, що на 500 менше, ніж у 2008 році.

Найактуальнішими з них (близько половини з усіх заяв, скарг и пропозицій) були і на сьогодні лишаються ті, що стосуються аграрного сектору економіки, а конкретніше – виділення земельних паїв, отримання державних актів на право власності на землю, виділення земельної ділянки в оренду. Також далі надходять звертання, у яких порушуються питання соціального захисту: зокрема, матеріальної допомоги на лікування.

Рішенням координаційної ради з питань адресної допомоги малозабезпеченим категоріям її надано 210 жителям району на загальну суму понад 40 тисяч гривень.

Саратський район

ФІТНЕС-КЛУБ – НЕ ПРОБЛЕМА

Цікаву ідею втілено у життя завдяки старанням Сергіївського сільського голови Людмили Тимохіної. У селі діє фітнес-клуб для жінок.

Його створенню сприяло багато чинників. На преміальні, отримані за перше місце у щорічному районному конкурсі щодо розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою території, придбали ноутбук. Паралельно у Будинку культури зробили ремонт, щоб танцювальна зала стало теплою і затишною.

Сьогодні у фітнес-клубі займається понад півтора десятка жінок найрізноманітнішого віку. Він далі поповнюється. Із настанням теплих днів група планує провадити заняття на стадіоні, де є спеціальна зала і душова. Кожне заняття закінчується теплим спілкуванням та чаюванням.

Автор: В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, В. АВЕЛІЧЕВ, Т. ГУРІЧЕВА, Л. ПІВТОРАК, А. БОНДАРЕВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту