ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
АПК: РЕАЛІЇ, РЕЗЕРВИ, ПЕРСПЕКТИВИ — КРЕДИТІВ НЕМАЄ, ДЕРЖАВА ЗАБУЛА
10.04.2010 / Газета: Одесские известия / № 38(4020) / Тираж: 23655

У Фрунзівському районі, як і в багатьох інших, основою сільського господарства є рослинництво. Так, за даними управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, щорічно засівається майже 36,5 тисячі гектарів ріллі, зокрема 17,2 тисячі – озимими культурами. Цієї весни аграріям району необхідно засіяти ранніми зерновими і зернобобовими культурами 8189 гектарів. Під соняшник відвели 5980 га, під кормові культури – 3079 га, під картоплю і баштанні – близько двох тисяч гектарів.

Як повідомив начальник управління Віктор Конніков, до весняно-польових робіт підготовлені трактори, ґрунтообробна і посівна техніка. Спрацювання парку, до речі, перевищило 70 відсотків. Господарства заготували трохи більше 60 відсотків необхідного обсягу дизельного палива. Бензин, як правило, ніхто не закуповує взапас, закуповують його в міру необхідності.

Не вистачає добрив і фунгіцидів. Пояснюється це не стільки надмірною дбайливістю, скільки нестачею оборотних коштів. До кредитних ресурсів були допущені не всі охочі, тільки три великі підприємства. Вони одержали позички майже на 15 мільйонів гривень. Але повернімося до посівів. Обнадіює стан озимих зернових, які після сніжної й холодної зими збереглися на більшості площ. Щоправда, з 641 гектара озимого ріпаку не дорахувалися близько 250. Вільні площі уже пересіяні яриною.

– Усі агроформування району почали весняно-польові роботи, – далі говорить Віктор Петрович. – Щоправда, кожне з них по-різному підготувалося: одні гірше, другі краще. Серед останніх – ТОВ «Правда», «Авангард», ПТФ «Олтіс», фермерські господарства «Журавушка», «Туманово», «Ольга», «Граніт» і «Роксолана». Дрібніші фермери також по можливості виконують основні технологічні операції – закриття вологи, підживлення озимих, підготовка ґрунту і сівба ярини.

А який урожай селяни зберуть без достатньої кількості добрив і засобів захисту рослин, доводитися тільки припускати. Як і прогнозували експерти, село до весни не одержало допомоги ні від держави, ні від фінансово-кредитних установ.

У районі слабко розвинене тваринництво, а отже, і немає необхідної кількості органіки, що з незапам'ятних часів виручала хліборобів. Тому аграрники звернулися до позабутої практики землеробства і стали використовувати в рослинництві різні види парів. Ця технологія, як відомо, дозволяє збагатити поля гумусом. Поточний рік для фрунзівських аграріїв буде не з легких. Згадаємо заяви експортерів сільгосппродукції: неповне і несвоєчасне відшкодування ПДВ цим підприємствам призведе до спаду внутрішніх закупівельних цін, а згодом – і до скорочення експортних можливостей України...

– А відповідати, як завжди, за все доведеться нам, – говорить один з найдосвідченіших фермерів району, керівник ФГ «Роксолана» Микола Петрович Чеховський. – Але я, знаєте, сподіваюся, що після затвердження Верховною Радою України Державного бюджету трейдерам все-таки повернуть ПДВ. І ціни на зерно будуть прийнятними для виробників. У кожному разі, не нижчими, ніж торік. Інакше сподіватися нам більше немає на що...

Автор: Анатолій МИХАЙЛЕНКО, «Одеські вісті», Фрунзівський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту