ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
13.04.2010 / Газета: Одесские известия / № 39(4021) / Тираж: 23655

Одеса

РОЗПОЧАТО ВЕСНЯНИЙ ПРИЗОВ

Близько 1300 юнаків з області будуть призвані до лав Збройних сил та інших військових формувань України в межах кампанії «Весна-2010».

Про це редакцію поінформували в обласному військовому комісаріаті.

Як зазначив начальник відділу з обліково-призовної роботи – заступник обласного військового комісара (з призову) полковник Ігор Барановський, на базі усіх райвійськкоматів регіону та обласного збірного пункту розпочато заходи, спрямовані на якісний відбір осіб, які підлягають весняному призову.

– Згідно з нарядом на комплектування, ми маємо відрядити на армійську службу найбільш підготовлених призовників, які упродовж року виконуватимуть свій конституційний обов’язок у всіх видових підрозділах нашої армії, а також у складі Внутрішніх військ МВС та частинах Державної спеціальної служби транспорту України, – наголосив офіцер.

Загалом кампанія «Весна– 2010» проходитиме у квітні – травні, а відправлення першої партії молодого поповнення заплановано на 14 квітня.

У МЕДИЦИНІ ПРОХІДНИХ ПИТАНЬ НЕ БУВАЄ

Минуле засідання постійної комісії облради з питань охорони здоров'я її голова Людмила Будяк визнала «затягнутим». «Але натомість ми обговорили багато важливих питань, які стосуються здоров'я населення», – констатувала вона під кінець заходу.

Серед розглянутих тем – доопрацьований проект обласної програми розвитку північних районів Одещини (його пропонується винести на найближчу сесію). Вивчалося також виконання вже чинних регіональних програм: щодо запобігання наркоманії, оздоровлення дітей, інформатизації Одеської області.

Для нас дуже актуальна консультативна допомога фахівців із обласних лікувальних установ для районів області, – сказала Л. Будяк. – Ми першими в Україні впровадили проект щодо надання консультацій із використанням телекомунікацій. Вже проведено близько 2 тисяч таких консультацій. Але проект новий, і проблем дуже багато. Крім обслуговуючого персоналу, у роботі задіяні лікарі-консультанти, але ж у них і так досить суворі нормативи. Тому, на мій погляд, потрібно вводити додаткові ставки і оплачувати цю працю. Ми будемо звертатися до Міністерства охорони здоров’я, щоб вводилися індивідуальні штати для цієї роботи. А вже якщо така програма пошириться по Україні, то це буде закріплено у законодавчому порядку.

Серйозного підходу вимагають і інші проблеми. Особисто я вважаю, що в охороні здоров'я прохідних питань просто не буває.

Татарбунарський район

ПРО ПОЛИВ, ЦІНУ НА ВОДУ ТА ІНШІ ПРОБЛЕМИ

Підготовка до поливного сезону – головне питання порядку денного зональної наради, проведеної на базі Татарбунарського міжрайонного управління водного господарства.

Немало запитань у її учасників викликала інформація начальника міжрайонного управління А. Султана про плюси та мінуси минулого поливного сезону та про організацію нинішнього. Йшлося про проблеми обліку електроенергії та взаєморозрахунків, оплати вартості послуг, надаваних при подачі води тощо. Було внесено пропозиції щодо організації поливу на землях районів, що обслуговуються, та конкретних господарств.

Білгород-Дністровський район

МОЛОДЬ ПРО ВІЙНУ

Відбувся другий фестиваль-конкурс військово-патріотичної пісні «Голос молодості, у якому взяли участь школярі та студентська молодь міста.

Напередодні цього заходу учасників і глядачів потішила виставка картин учнів Білгород-Дністровської художньої школи «Заради життя на землі, організована завідувачкою відділу декоративно-ужиткового мистецтва ЦКІД Г. Грошевою.

Протягом двох годин юні конкурсанти виконували пісні років війни та післявоєнні. І доки журі підбивало підсумки, свою творчість численним глядачам подарували учасники танцювальних народних колективів «Дністер», «Водограй» та багато інших.

А гран-прі фестивалю присуджено учениці ЗОШ № 5 Настасії Хаджи за виконання пісні «Вернись». Визначено інших призерів та лауреатів. Спеціальний приз за авторську пісню «И грянул майский гром» одержав Ігор Кожухаренко.

Ізмаїл

НОВІ КНИЖКИ – ДО ЮВІЛЕЮ

Восени нинішнього року Ізмаїльський державний гуманітарний університет буде відзначати своє 70-річчя. Цій даті було присвячено науково-практичну конференцію, що пройшла минулими днями, на якій говорилося про проблеми викладання іноземних мов у ЗОШ.

В Ізмаїлі є три школи із профільним вивченням англійської, німецької, інших мов. Під час конференції викладачі університету, вчителі шкіл, студенти мали можливість обмінятися думками та поговорити не лише про теорію, але й про практику.

Не менш значним для університету став день історичного факультету, під час якого було проведено презентацію книжок, написаних викладачами ІДГУ Наталею Гончаровою та Лілією Циганенко.

Доцент кафедри всесвітньої історії Наталя Гончарова три роки працювала над створенням навчального посібника «Методика преподавания истории в высшей школе». Як сказала автор праці, основна мета її – надати допомогу магістрантам у викладі міжпредметних зв'язків.

Автор другої книжки, кандидат історичних наук Лілія Циганенко провела унікальні дослідження історії Півдня України, зокрема і нашого Придунав’я. Віддала написанню роботи під назвою «Дворянство Юга Украины. Вторая половина 18 века – 1917 год» п'ять років. При збиранні матеріалів працювала у архівах Санкт-Петербурга, Москви, Кишинева, Одеси.

– Впевнена, ці монографії знайдуть свого масового читача, – сказала проректор ІДГУ з науки Тетяна Савоськіна. – В університеті успішно розробляється колективна тема «Соціально-політичний та етнокультурний розвиток українського Придунав’я».

Болградський район

ПЕДАГОГІЧНИЙ ОЛІМП

Вже другий рік у Болграді провадиться районний фестиваль «Сузір'я педагогічних талантів».

У цьому році героями свята стали 26 педагогів – учасники Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» і конкурсу-огляду «Педагог-організатор».

Конкурс «Вчитель року» у Болградському районі провадився у п'ятьох номінаціях – «Урок – вершина майстерності, «Хранитель знань», «Кращі традиції в освіті, «Невтомний пошук» та «Золотий фонд освіти». Під час фестивалю конкурсанти відзначені подарунками та грамотами. Бурхливі оплески – призерам обласного етапу конкурсу – викладачеві правознавства Болградської гімназії Сніжані Скорич та вчителеві технічної праці Болградської ЗОШ № 3 Іллі Міхову. Також під час урочистості було відзначено кращих педагогів-організаторів району.

Із творчими перемогами вчителів привітали голова районної ради Іван Насипаний, заступник голови райдержадміністрації Іван Акдерлі, начальник відділу освіти Віктор Вікол.

Арциз

ПРИЛУЧЕННЯ ДО МУЗИКИ

Лекторії, присвячені пам’ятним датам у житті видатних композиторів в Арцизькій музичній школі (директор О.С. Митрієва), стали доброю традицією.

Їхніми слухачами є і діти, і дорослі. Дуже популярні лекції-концерти, присвячені творчості Йосипа Гайдна, Фредерика Шопена, Петра Чайковського. Великий резонанс мали тематичні вечори «Природа і музика», «Джаз дітям», «Альбом для юнацтва» Роберта Шумана.

Як правило, проходять вони із демонстрацією відеоматеріалів про життя і творчість видатних композиторів.

Ширяївський район

СКРІЗЬ ПОТРІБЕН ГОСПОДАР

На Ширяївському селищному кладовищі ще донедавна можна було спостерігати безлад.

Але останнім часом тут почали наводити порядок, обрізувати дерева, кущі, впорядковувати могили. Щоб і надалі підтримувати в належному стані місце вічного спочинку людей, у штатному розписі комбінату комунальних підприємств було введено посаду доглядача за кладовищем. Тепер тут постійно панує лад і чистота. Відчувається, що й у цього святого місця є господар.

Автор: В. КОЗЮРА, В. ДІОРДІЄВ, Т. БАРАНОВА, Т. ГУРІЧЕВА,Є. МАСЛОВ, А. БОНДАРЕВА, Л. ПІВТОРАК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту