![]() |
|
![]() |
![]() |
СЛАВА І ГОРДІСТЬ ОДЕСИ
Святкування 66-ї річниці від дня визволення Одеси від фашистів почалося на Алеї Слави біля пам'ятника Невідомому матросові. Квіти до його підніжжя поклали керівники області та міста, представники Південного оперативного командування, ветерани, члени громадських організацій. Учасники Великої Вітчизняної війни разом з ротою Почесної варти вийшли в море на військових катерах і опустили на воду вінки в місцях загибелі військових кораблів.
Урочистості тривали на площі 10 Квітня покладанням квітів до обеліска місту-героєві. Присутні вшанували пам'ять полеглих хвилиною мовчання.
Потім ветеранів запросили на традиційний «Фронтовий привал» з польовою кухнею і святковим концертом. Їх привітали голова облради Микола Скорик, голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук, мер Одеси Едуард Гурвіц, митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел.
Микола Скорик, зокрема, сказав:
– Наше місто одним з перших стало містом-героєм, і всі одесити можуть цим пишатися. Я – онук ветерана, який пройшов Сталінградську битву, захищав від фашистів Заполяр’я. Ратні подвиги героїв Великої Вітчизняної – це святі речі, на яких я вихований. Нашим ветеранам низький уклін. Ви – слава і гордість Одеси!
Анатолій ВАКУЛЕНКО, «Одеські вісті»
ПАМ'ЯТАЄМО ВАШІ ІМЕНА…
До 66-річчя визволення міста від німецько-фашистських загарбників в Одеському історико-краєзнавчому музеї відкрилася виставка, присвячена заслуженому пілотові СРСР Лідії Столяровій. Лідія Олексіївна була однією зі знаменитих «нічних відьом» – так називали фашисти жінок-льотчиків, які вночі бомбили німецькі війська. А літали вони на унікальних «небесних тихоходах» ПО-2.
Під час знаменитої Сталінградської битви Л. Столярова була тяжко поранена, а після одужання у 1944 році вона стала командиром зв'язку Військової повітряної служби Одеського військового округу. Ця дивовижна жінка за свою біографію налітала два мільйони годин. На виставці репрезентовані її особисті речі, фотографії та документи.
Першими виставку відвідали учні Одеської гімназії № 2. Така традиція існує близько 10 років. До відкриття десятикласники підготували доповіді про події Великої Вітчизняної війни у межах науково-практичної конференції. Як розповіла вчитель-методист гімназії О.В. Тимошенко, діти готувалися самостійно і з великим бажанням.
Молодь з непідробним інтересом поставилася до нової інформації.
Ольга МЕЛЬНИК
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |