![]() |
|
![]() |
![]() |
У прес-центрі «Паритет» відбулася прес-конференція: представники органів регіональної влади, громадських організацій та наукових інституцій обговорювали стан та подальші кроки щодо розв’язання проблеми озера Сасик. У роботі прес-конференції взяв участь перший заступник голови обласної ради Микола Тіндюк.
Микола Андрійович поінформував представників ЗМІ про те, що було зроблено останнім часом регіональною владою з цього болючого, особливо для мешканців Татарбурнарського району, екологічного питання. Зокрема нагадав, що у квітні 2009 року відбулося засідання науково-технічної ради, на якому було рекомендовано обласній державній адміністрації за участю Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України підготувати пропозиції стосовно розробки та фінансування проекту з відновлення екосистеми морського лиману Сасик шляхом спорудження з’єднувального каналу та реабілітації прилеглих територій. Спільним розпорядженням обласної ради та облдержадміністрації також було створено відповідну робочу групу з питань реалізації цього проекту, співголовою якої став і Микола Тіндюк.
– Головна пропозиція робочої групи була така – потрібно відновити природне становище озера Сасик, яке було до 1978 року. Маючи достатньо обґрунтованих висновків, зокрема Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем (м. Харків), Одеського інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень, з урахуванням усіх обставин і наявних матеріалів, рішенням обласної ради від 13 жовтня 2009 року були виділені кошти в обсязі 295 тис. грн на розробку техніко-економічного обґрунтування відновлення екосистеми озера. Ми розуміли, що цих коштів буде недостатньо. Але на них можливо було виконати частину роботи, – розповів Микола Андрійович.
За його словами, розпорядником коштів і замовником робіт було визначено Татарбунарську районну державну адміністрацію. Однак через певні обставини, зокрема через те, що місцевій владі не вдалося вчасно знайти організацію, яка б взялася за виконання цієї роботи, кошти залишилися невикористаними.
– Однак ми стоїмо на своїх позиціях, і на пропозицію робочої групи при формуванні проекту обласного бюджету на 2010 рік оформлено бюджетний запит в обсязі близько 1 млн 400 тис. грн на розробку техніко-економічного обґрунтування даного проекту. Це та реальна цифра, яка відображає вартість комплексного документа, що дозволить приступити до розробки конкретного технічного проекту. Наступним може бути звернення до Президента України та уряду стосовно віднайдення коштів на реалізацію цього проекту, – додав Микола Тіндюк.
Проте на рівні Кабінету Міністрів вимальовується ситуація, яка може негативно вплинути на подальший рух у цьому напрямі. Як повідомив Микола Тіндюк, буквально напередодні прес-конференції до обласної ради надійшов проект урядової постанови про створення Міжвідомчої комісії з вирішення питання доцільності та наслідків ліквідації дамби на озері Сасик. Проект відпрацьовано Міністерством охорони навколишнього середовища ще за минулого складу уряду. Очевидно, позиція цього відомства, як, до речі і позиція Держкомітету з водного господарства стосовно відновлення природного стану Сасика, не збігається з позицією місцевих органів влади і громадськості.
– У мене особисто немає претензій до складу цієї комісії – в ній досить витримане представництво місцевих органів влади та громадських організацій. Але в Положенні про комісію зазначено, що її основною організаційною роботою є засідання, які проводяться не рідше одного разу на рік. На мій погляд, такий документ (у вигляді поки що проекту постанови) – очевидна спроба Міністерства охорони навколишнього середовища заговорити проблему, розтягнути її в часі, а не вирішити питання, які ставлять насамперед люди, котрі живуть на цій території (я вже не кажу про органи місцевої влади). Тому, безперечно, обласна рада буде категорично «проти» погодження такого проекту постанови.
У нас є свій варіант вирішення цього питання, суть якого полягає ось у чому. Міжвідомча комісія на рівні держави повинна бути. Але потрібно чітко визначити, що, наприклад, протягом трьох місяців ця комісія вивчає всі наявні документи, зокрема висновки наукових установ, про які я згадував, листи, заяви і обґрунтування громадських організацій. На основі вивчення цих матеріалів необхідно провести засідання комісії, на якому ухвалити остаточне рішення щодо відновлення природного стану озера Сасик і, звісно, подання відповідних рекомендацій Кабміну щодо передбачення коштів на реалізацію проекту з усунення цієї проблеми. Це і буде реальне опікування влади державними проблемами і проблемами людей, які живуть у екологічно небезпечних умовах, – зауважив Микола Тіндюк.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |