![]() |
|
![]() |
![]() |
В останній день березня нинішнього року відзначили свій дворічний ювілей працівники відділення гемодіалізу Дунайської басейнової лікарні, яка обслуговує жителів Ізмаїла і більшої частини українського Придунав’я.
Нагадаємо: 31 березня 2008 року після придбання і установки в ДБЛ перших двох апаратів «штучна нирка» Ізмаїл фактично став першим містом на Одещині, де було відкрито відділення гемодіалізу. У липні минулого року встановлено третій апарат, що дозволило з 1 січня нинішнього року створити тут центр нефрології і гемодіалізу зі стаціонаром на 10 спеціалізованих нефрологічних ліжок. Це підтверджує, що медицина Ізмаїла вийшла на якісно новий рівень. До речі, з'явилася можливість надавати екстрену допомогу і туристам з-за кордону, які подорожують на судах УДП в міжнародних круїзах по Дунаї. Не секрет, серед відпочивальників чимало людей похилого віку. І поява центру на маршруті сприяла підйому рейтингу Ізмаїла серед туристичних фірм і самих гостей – цю думку доводилося чути неодноразово із різних вуст, зокрема й від працівників ВАТ «УДП».
– Наші зусилля підтримуються керівництвом області, – говорить Олександр Ісакович Верба. – Адже дуже важливий сам факт подальшого розгортання кваліфікованої медичної установи зі статусом обласної у віддаленому від Одеси регіоні. Тому що не кожен пацієнт має можливість лікуватися в Одесі. І найбільш необхідна наближена медична допомога при процедурах очищення крові за допомогою гемодіалізу. Тут, на місці, медики не лише роблять усе для того, щоб допомогти хворим, які страждають на гостру і хронічну ниркову недостатність, але й готують їх при необхідності до пересадження нирок.
– За два минулі роки, – продовжила завідувачка центру Олена Рикова, – проведено понад 2800 процедур, що очищають кров, хронічним хворим і 44 – п'яти хворим з гострою нирковою недостатністю. У перспективі відділення може розмістити шість апаратів і вдвічі збільшити кількість пацієнтів, що обслуговуються.
Крім того, працівники відділення далі здійснюють консультативну і лікувальну допомогу хворим, які потребують застосування методів детоксикації. Ця методика набула великої популярності серед населення, вона доступна і ефективна. За два роки тут пролікувалося близько 1500 чоловік. Багато пацієнтів одержують підтримуючу терапію, приходячи повторно. А група хворих із хронічними захворюваннями перебуває на програмному лікуванні. Успіх забезпечується і завдяки висококваліфікованому медперсоналу. Працюючі тут медичні сестри володіють всіма застосовуваними методиками.
До речі, ця робота ведеться сьогодні не тільки в стаціонарі, але й у оздоровчому пункті Ізмаїльського морського торговельного порту, де відкрито кабінет непрямої фотомодифікації крові, за що медики дякують начальникові порту Валентину Котельному, який незмінно підтримує всі починання працівників ДБЛ.
– А я б побажав, щоб на рівні вищої влади країни було скасовано закон, який обмежує можливості пересадження органів, – підсумував Олександр Верба. – На жаль, дія закону практично ніяк не впливає на «чорний ринок» і не заважає деяким ділкам від медицини заробляти чималі суми на незаконній трансплантації. А от нам значно утруднює роботу щодо фактичного порятунку хворих, хоча у нас сьогодні є всі можливості для надання такої допомоги.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |