ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ДІТИ УКРАЇНИ
15.04.2010 / Газета: Одесские известия / № 40(4022) / Тираж: 23655

ЯК ЖИВЕТЬСЯ СІЛЬСЬКИМ ДОШКІЛЬНЯТАМ?

Відкриттю дитячого садка в Миколаївці раділи і малюки, і їхні батьки. Адже діти тепер не просто доглянуті, а ще й опановують спеціальну освітню програму. Подібні почуття пережили і в Жовтні, де після капітального ремонту старого приміщення відкрито дитячий садочок. Два роки тому пораділи оновленню свого нового дому малюки та працівники дитсадочка із Мар’янівки. Та чи скрізь дошкільнята мають змогу відвідувати дитячі дошкільні заклади?

З цим запитанням звертаюсь до начальника відділу освіти Ширяївської РДА Юлії Станіславівни Шаповалової.

– Останнім часом у нашому районі чимало зроблено для відновлення роботи дошкільних дитячих закладів. Вже в цьому році після капітального ремонту старого приміщення школи відкрито дитячий садочок при Миколаївському НВК. Працюють садкові групи при навчально-виховних комплексах у селах Чогодарівки, Жовтня та Осинівки. Всі вони на балансі відділу освіти. Крім цього, є у нас ще дитсадочки у Ширяєвому, Старих Маяках, Мар’янівці, які перебувають на балансі сільських та селищної рад. В селі Преображенці маємо один приватний дитсадочок, яким опікується місцеве приватне сільгосппідприємство «Маяк».

У цих дошкільних закладах добрі умови, працюють у них кваліфіковані фахівці.

На жаль, сказати так про всі села не можу. На сьогоднішній день є нагальна потреба у відкритті дитсадочків у селах Катерино-Платонівці, Новоандріївці.

Плануємо відкрити садкові групи на базі НВК Ширяївської ЗОШ І-ІІ ступенів № 3, з урахуванням того, що є близько 80 дошкільнят.

– Що потрібно для того, щоб і в цих селах запрацювали дитсадочки?

– Гроші. Справа в тім, що приміщення є всюди. Але вони потребують капітальних ремонтів та облаштування. Наприклад у Миколаївці на цю справу було витрачено 110 тисяч гривень.

– А їх в місцевому бюджеті немає?

– Ситуація ускладнюється тим, що ще й бюджету немає.

– А як же готуються дітки до школи?

– Це питання ми вирішили. Всі дошкільнятка проходять підготовку в місцевих школах, у так званих нульових класах. Витрати на цю підготовку взяв на себе відділ освіти.

Якось проїжджаючи вулицями Новоандріївки, звернула увагу на двох діток, яким було по три – п’ять рочків. Вони грались на вулиці. Дорослих поблизу не було.

І це тоді, коли їхні однолітки в Осинівському дитсадочку розучували пісеньки до свята. А в Мар’янівці навчалися рахувати.

Одного разу у Жовтневому НВК довелося побувати на досить цікавому концерті підготовленому вихователями та малюками садкової групи. Щодня пізнають щось нове і цікаве вихованці із Преображенки. Їм пощастило, що керівник ПСП «Маяк» Микола Йосипович Захар’єв з розумінням ставиться до своїх юних співгромадян. Він піклується про дошкільнят, а їхні батьки сумлінно працюють на підприємстві. А головне, що росте гідна зміна. Як було б добре, якби ще знайшлися такі доброчинці і в інших селах.

Усім хочеться, щоб наші державні мужі нарешті спромоглися затвердити бюджет. Щоб місцеві ради та відділ освіти мали можливість використати хоча б мізерні кошти на облаштування усіх дитсадочків. Тоді б малюки, незалежно від того, в якому селі вони живуть, мали б рівні умови для виховання та розвитку.

Лариса ПІВТОРАК, власкор «Одеських вістей», Ширяївський район

З КОМП'ЮТЕРОМ НА ТИ

В Одесі, в інституті комп'ютерних систем Одеського національного політехнічного університету, пройшов обласний етап конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук (МАН) України. І тепер у Києві протягом усього квітня буде проходити фінальний етап. Старшокласники захищають свої науково-дослідні роботи в п'ятдесяти трьох секціях за дев'ятьма напрямами.

Приємно відзначити, що цього року в Малій академії з'явилися нові секції: журналістики, релігієзнавства та історії релігії, екологічно безпечних технологій ресурсозбереження, альтернативної енергетики, науково-технічної творчості та винахідництва, технологічного устаткування і перспективних технологій, матеріалознавства, ветеринарії та зоотехнії, а також секція фінансів, грошового обігу і кредиту.

Першими до Києва приїхали учні, які цікавляться комп'ютерними науками і посіли на обласних конкурсах призові місця. У складі Одеської делегації чотири старшокласники: Лев Велицький та Ігор Сидоренко (політехнічний ліцей, м. Ізмаїл), Вадим Гидулян і Володимир Мшанецький (ЗОШ № 72, м. Одеса).

Журі складалося з кандидатів і докторів наук провідних вузів країни, де вивчаються комп'ютерні дисципліни: Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Європейського університету, Національного транспортного університету, інституту інформаційних діагностичних систем Національного авіаційного університету, інституту кібернетики НАН України.

Своїми враженнями поділилися учасники конкурсу.

Лев Велицький:

– Я розробив програму для водіїв автотранспорту з пошуку оптимального маршруту руху Ізмаїлом з урахуванням однобічного руху. Охоче, з великим задоволенням і старанністю працював над темою. Я взагалі люблю працювати з комп'ютером, опановую його із семи років. І з тих пір він – мій друг, помічник у навчанні, дозвіллі, спілкуванні, одержанні нової інформації.

Я, на жаль, за підсумками трьох турів не набрав достатньої кількості балів, щоб стати призером. Але буду завзято готуватися, щоб у наступному році гідно представити і себе, і Ізмаїл, і Одеську область.

Володимир Мшанецький, який посів почесне друге місце:

– «VOM Multimedia System – програмне забезпечення для Set Top Box» – так називалася моя робота, яку я захищав на секції «Комп'ютерні системи і мережі». Я розробив програмне забезпечення для спеціальних телевізійних приставок, що дозволяє дивитися IPTV на звичайних телевізорах. IPTV – це цифрове телебачення, що передається по інтернет-мережах. Основні його переваги над звичайним кабельним телебаченням – це вища якість, наявність каналів високої чіткості й додаткових можливостей.

Для того, щоб дивитися IPTV, потрібна спеціальна телевізійна приставка – Set Top Box. Така приставка являє собою маленький комп'ютер, у якому є своя операційна система. Але для того, щоб приставкою можна було користуватися, для неї необхідне спеціальне програмне забезпечення. Його я й розробив. Воно не тільки дозволяє переглядати телеканали, але має низку додаткових можливостей. Можна також на екрані телевізора дивитися фільми з USB-флешок, а також переглядати веб-сайти. Моя програма вже практично використовується: її встановлює своїм клієнтам один невеликий інтернет-провайдер Одеси.

Ігор Сидоренко:

– Темою моєї роботи було «Прогнозування функціонального стану технічної системи». Під керівництвом завідувача кафедри «Судноводіння» Одеської національної морської академії Валентина Івановича Чимшира я розробив програму, за допомогою якої можна визначати оптимальну дату проведення ремонту, заміни того або іншого елемента технічної системи.

Мною було розроблено математичну модель DАЕWOO LANOS для служби таксі.

До сказаного Ігорем залишається додати лише те, що при підбитті підсумків конкурсу було оголошено: одного геніального юного «академіка» із Львова МАН посилає навчатися до США. Тих школярів, хто посів перше місце, журі нагородило «крутими» комп'ютерами і річною президентською стипендією. Одержали комп'ютери й ті хлопці, у яких день народження збігся за часом із проведенням конкурсу.

На закритті конкурсу виступив президент МАН, член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, народний депутат України Станіслав Олексійович Довгий. Він зазначив, що надалі діяльність Малої академії наук буде спрямована на пошук і підтримку обдарованих, здатних до наукової праці учнів, на розкриття і реалізацію особистісного потенціалу талановитої молоді, формування майбутньої наукової еліти нашої країни.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту