ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
НА ТЕМУ ДНЯ — НІ ВИПИТИ, НІ ЗАКУРИТИ?
15.04.2010 / Газета: Одесские известия / № 40(4022) / Тираж: 23655

Депутати Верховної Ради України вважають Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» (набрав чинності 11.02. 2010 р.) широкою соціальною рекламою здорового способу життя.

А на думку працівників міліції, основна мета цього законодавчого акта – підняти культуру споживання пива і загалом алкогольних напоїв. Адже значна частка злочинів відбувається під впливом агресивного ефекту, викликаного цим напоєм. Тому МВС України вважає за необхідне дати роз’яснення окремих положень цього закону, які стосуються компетенції органів внутрішніх справ.

Щодо любителів «розслабухи», то новий закон обмежує їх можливості споживати алкогольні та слабоалкогольні напої і навіть тютюнові вироби. Отже, створюються умови такого життя, де ні випити, ні закурити. Згідно з введеною градацією, до категорії алкогольних напоїв віднесено і пиво. А щоб якось потішити споживачів цього напою, любителям пропонується безалкогольне пиво. Його можна ковтати де завгодно, не боячись правоохоронців.

А от градусні вироби з ячмінного колосу вже не можна споживати у закладах охорони здоров’я, у навчальних та освітньо-виховних закладах та у закладах культури. Закон також проти того, щоб пиво смакували у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення), на зупинках транспорту, у підземних переходах, у ліфтах і таксофонних будках, на дитячих і спортивних майданчиках. Тобто, у всіх місцях, де традиційно пиячили громадяни з атавізмами радянської вуличної ідеології. Такі заходи красномовно вказують на стан сьогоденної культури. Особливу стурбованість викликає справедлива заборона пити пиво і щось міцніше у приміщеннях органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інших державних установ. Отже, і у коридорах влади є спокуса прийняти магарич?

Водночас дивує, що у закритих спортивних спорудах, де вживання пива – явище негативне, існує виняток: коли воно налите в пластикову тару, вживати можна. Як тут не згадати, що майже половина цього хмільного товару надходить у продаж саме в пластикових пляшках?

У цих же вищевказаних місцях, а також просто з рук закон забороняє продаж пива та тютюну особам, які не досягли 18 років. Але нічого не говорить про тих, хто вже сягнув рубежу дорослості. Чи не подадуть вони приклад питного нігілізму молоді? Закон також обійшов ситуацію, коли люди випивають в буфетах за столиками, де пиво подають на розлив.

Працівники органів внутрішніх справ повинні попереджати ці факти. А порушники мусять відповідати за статтями 156, 178 та 179 Кодексу України про адміністративні правопорушення. З деякими додатками вони передбачають неприємності для тих, хто торгує проти правил. Тепер також міліцейські патрулі повинні брати тих, хто дозволить собі вийти в громадські місця п'яним або на роботу нетверезим.

Внесено зміни і до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Автор: Влад СЛАВІН


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту