![]() |
|
![]() |
![]() |
ЛЕГАЛЬНА ПРАЦЯ СЬОГОДНІ – ВПЕВНЕНІСТЬ ЗАВТРА
Кабмін посилить контроль над зарплатами «в конвертах»
Одним із джерел поповнення бюджету району є ефективна робота відповідних служб щодо виведення підприємств, організацій та установ району з роботи «в тіні», що, як правило, призводить до легалізації робочих місць та сприяє стабілізації на локальному ринку праці.
Комісія з легалізації робочих місць створена і в Ананьївському районі, але, на жаль, протягом 2009 року і по сьогодні вона не працює. Одна з причин відсутності з боку районних служб контролю за роботодавцями, які виплачують заробітну платню «в конвертах», полягає в тому, що не існує чітко визначеної законодавчої бази щодо легітимності роботи таких комісій. Не дивлячись на добрі наміри членів комісії щодо виявлення робочих місць та поповнення місцевого бюджету, представники роботодавців можуть оскаржити в суді дії комісії. Саме така ситуація склалася в Ананьївському районі, що призвела до тривалої непрацездатності вищезазначеної комісії. Однак, якщо проаналізувати дані за попередні роки, то можна побачити, що її діяльність в районі давала певні позитивні результати. Фактично після кожної перевірки підприємств офіційно приймалися на роботу на підприємства та особливо фізичними особами-підприємцями три-шість, а іноді й більше громадян.
На сьогодні приємно констатувати, що уряд перевірить всіх роботодавців, які офіційно виплачують заробітну плату, меншу від мінімальної або на її рівні.
Розпорядження Кабінету Міністрів «Про затвердження плану заходів щодо детінізації доходів і відносин у сфері зайнятості населення» від 2 березня 2010 року, можна знайти на сайті Верховної Ради. Відповідно до цього документа, особливо пильній увазі будуть підлягати суб’єкти господарювання, які мають значні валові доходи, але офіційно виплачують заробітну плату, меншу за мінімальну або на її рівні.
Уряд також зобов’язав відповідні міністерства і відомства щоквартально забезпечувати збір та аналіз інформації про фактичні витрати на оплату праці і використовувати ці дані при формуванні планів проведення перевірок суб’єктів господарювання.
Даним Розпорядженням уряду також передбачено проведення відповідними відомствами щомісячного моніторингу розміру заробітної плати, заявленого в оголошенні про прийняття на роботу, і фактичного розміру заробітної плати, з використанням інформації органів державної статистики про фактичний обсяг доходів, зокрема заробітної плати, отриманої з інших джерел.
Програма боротьби з тіньовими зарплатами передбачає також моніторинг середньооблікової чисельності працівників, зокрема тих, які виконують роботи за договорами цивільно-правового характеру, і за яких сплачуються податки і збори (обов’язкові платежі).
У Розпорядженні йдеться про створення регіональних, районних і міських робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. У той же час уряд має намір вивчити питання щодо недопущення взяття органами Державної податкової служби на облік рахунків платників податків, місцезнаходження яких не встановлено. У документі наголошується, що уряд має намір проводити інформаційно-роз’яснювальну кампанію серед населення, зокрема, шляхом розміщення соціальної реклами.
Тож сподіваємося, що рішення уряду щодо легалізації робочих місць відгукнеться і в Ананьївському районі: десятки підприємців, фермерських господарств та деякі промислові підприємства вимушені будуть вийти з тіні та працювати не тільки на власні прибутки, а й на благо району. Тоді реальними та правдивими стануть показники зайнятості в районі.
Іван НЕПОМЯЩИЙ, директор Ананьївського РЦЗ
Успіхи та досягнення
ДОСТОЙНА НАГОРОДА ЗА ДОСТОЙНУ ПРАЦЮ
За досягнуті успіхи, пов’язані з реалізацією державної політики зайнятості, Людмила Петрівна Мельниченко, головний бухгалтер Красноокнянського районного центру зайнятості, отримала нещодавно Свідоцтво про занесення на Дошку пошани Державної служби зайнятості.
Про трудову діяльність у Державній службі зайнятості та про мрії ми поцікавились у нашої героїні.
– Людмило Петрівно, скільки років Ви присвятили роботі в центрі зайнятості?
– У центрі зайнятості я працюю двадцять років, а в службі зайнятості – двадцять два.
– Чому місцем роботи Ви обрали саме службу зайнятості?
– Річ у тім, що за фахом я економіст та організатор сільського господарства. У 1985 році закінчила Уманський сільськогосподарський інститут, і за направленням чоловіка приїхала до смт Красні Окни. У 1987 році тут була відкрита служба зайнятості, тільки тоді це було Бюро з працевлаштування. На той час я шукала роботу. Маючи невеличкий досвід роботи за фахом в Котовську, звернулась до районної державної адміністрації, і мені запропонували піти працювати до бюро з працевлаштування, яке через два роки було реорганізоване у центр зайнятості.
Спочатку я обіймала посаду, прирівняну до директорської. А коли пішла у декретну відпустку, колектив очолила досвідчена та мудра людина. Після того, як вийшла з декретної відпуски, працювала спеціалістом, головним спеціалістом, начальником відділу, заступником директора. І вже останні чотири роки працюю начальником відділу фінансів та бухгалтерського обліку – головним бухгалтером.
– За роки роботи, який епізод з життя центру зайнятості Вам запам’ятався найбільше?
– Напевно, перехід до нового приміщення. Бо раніше ми тулилися у двох маленьких кімнатах, де не було можливості впроваджувати «Єдину технологію обслуговування населення». В одному кабінеті безробітних приймали чотири спеціалісти, а зверталися до нас за допомогою по триста осіб щодня. Потім, коли ми перейшли до нового приміщення, умови для обслуговування клієнтів стали набагато кращими. Ця значна для колективу центру зайнятості подія сталася п’ять років тому.
– Яку роль у Вашому житті зіграла служба зайнятості?
– Складно сказати, яку роль зіграла служба зайнятості в житті, бо це робота. А для жінки головне – дім, сім’я, діти. Однак, можу сказати одне: в службі зайнятості працюю багато років завдяки колективу. Щодня, йдучи на роботу, роблю це з радістю, бо тут дуже сприятлива психологічна обстановка, добра аура, атмосфера в колективі позитивна. Якщо у центрі зайнятості були б якісь інші умови праці, я давно змінила б місце роботи, тим паче, що надходили пропозиції. Проте, саме колектив, який я дуже люблю, мене стримував від цього кроку. До того ж службі зайнятості я віддала багато років, зусиль, часу... Я, навіть, більше хочу сказати. Були такі моменти, коли мені говорили: «Якщо Вам щось не подобається, можете йти». А я завжди відповідала: «Чому я маю йти з того місця, де я все знаю?».
– Як родина ставиться до того, що Ви так багато років працюєте на одному місці?
– У мене дуже гарна родина. Чоловік завжди ставився з розумінням до затримок після закінчення робочого часу. А діти – наша гордість. Вони зараз набувають вищу освіту. Син буде медиком, а ось донька, мабуть, піде моїм шляхом, думаю, що буде працювати у центрі зайнятості.
– Ви пропонуєте доньці працювати у службі зайнятості. А навантаження, які є в центрі зайнятості, і які будуть у неї, Вас не лякають?
– Я багато років працюю і знаю, що таке навантаження. Якщо щодня вчасно робити свою роботу і знати її, як кажуть, від «А» до «Я», то не можна говорити про якесь неймовірне навантаження. Хоч, є такі моменти, що доводиться затримуватися на роботі, особливо взимку – це період, коли на обліку в центрі зайнятості перебуває багато безробітних. Проте, якщо працювати з душею та віддачею, на будь-якій роботі буде навантаження. А оскільки, я досконало знаю роботу в центрі зайнятості, то зможу допомогти і своїй доньці.
– Людмило Петрівно, про що мрієте?
– Про кар’єру я вже не мрію. Усі мої побажання направлені на родину, бо мрію, щоб усі були здорові, щоб я могла ще доглядати онуків, – тобто мої мрії земні. А ще мені б хотілось, щоб наша служба зайнятості процвітала.
Ми, з свого боку, вітаємо Людмилу Петрівну з нагородою і бажаємо, щоб усі її мрії втілилися у життя.
Діана ШУМЕЙКО, заступник начальника оргвідділу Одеського ОЦЗ
Новини з місця подій
«ТИЖДЕНЬ ЗАЙНЯТОСТІ» В БІЛГОРОДІ-ДНІСТРОВСЬКОМУ
«Тиждень зайнятості» для незайнятого населення, молоді та учнів випускних класів села Шабо фахівці Білгород-Дністровського міськрайонного центру зайнятості організували наприкінці березня. Програма «Тижня» містила: виїзну акцію центру зайнятості, ярмарок професій виноробної промисловості та професіографічну екскурсію на підприємство промислово-торговельної компанії «Шабо».
Профорієнтаційні виїзні заходи з використанням мобільного центру зайнятості дають змогу наблизити послуги служби зайнятості до кожної зацікавленої в цьому людини. Такий спосіб інформування населення про можливості служби зайнятості для більшості громадян, особливо, сільських мешканців, зменшує бар’єр пасивності, недооцінювання своїх можливостей. Тому першим заходом «Тижня зайнятості» була обрана саме виїзна акція центру зайнятості. Під час роботи мобільного центру спеціалісти відповідали на запитання жителів, які здебільшого стосувалися наявності вільних робочих місць на підприємствах, в установах та організаціях міста й району. Також відвідувачі дізналися про професії (спеціальності), які користуються попитом на ринку праці, та про перспективи працевлаштування. Не залишилася поза увагою селян і така послуга центру зайнятості, як профнавчання та перенавчання безробітних. Присутні ознайомилися з переліком професій, за якими на сьогоднішній день здійснюється професійне навчання за направленням служби зайнятості, та перспективами подальшого працевлаштування за обраною професією. Також обговорили питання участі у громадських роботах: місця та терміни їх проведення, умови організації та оплати.
Цікавим для молоді заходом «Тижня зайнятості» стала професіографічна екскурсія, на якій побували учні старших класів шкіл №№1 та 2 села Шабо. Школярі відвідали промислово-торговельну компанію «Шабо», яка достатньо відома своєю продукцією споживачам як України, так і за її межами.
Під час екскурсії діти завітали до унікального музею, де ознайомились з експозицією, що висвітлює побут французьких та швейцарських колоністів, які першими почали вирощувати виноградну лозу на землях Бессарабії. А також переглянули фільм про історію виникнення села та становлення виноградарства в даній місцевості, дізналися про деякі факти, які навіть корінним мешканцям були до цього невідомі.
Враховуючи те, що екскурсія проводилась для випускників шкіл, екскурсовод акцентував увагу присутніх на професіях та спеціальностях, які потрібні підприємству, бо висококваліфіковані майстри своєї справи дуже цінуються на виробництві.
Треба зазначити, що підприємства високого рівня організації праці, з гідною зарплатою, висувають високі вимоги до претендентів на вакантні місця. Тому, мріючи про роботу на таких підприємствах, як ПТК «Шабо», слід постійно вдосконалювати власні професійні навички.
Оксана ЧЕБАН, головний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Білгород-Дністровського МРЦЗ
ОСНОВИ КОМП’ЮТЕРНОЇ ГРАМОТНОСТІ
Сьогодні для кожної особи, перед якою виникло питання працевлаштування, важливо володіти інформацією про особливості сучасного ринку праці. Тому одним з основних напрямів діяльності Овідіопольського районного центру зайнятості є проведення змістовної інформаційно-роз’яснювальної роботи. Так, жвавий інтерес у відвідувачів центру зайнятості визивають семінари-тренінги на тему «Основи комп’ютерної грамотності». Чергова така зустріч з безробітними відбулася днями в стінах центру зайнятості. На семінарі розповідалося про «мережу мереж» – інтернет. Бо в сучасному світі вже неможливо уявити ефективний пошук роботи без використання інтернету як одного з джерел банку вакансій.
Рівень цікавості всіх шарів суспільства до глобальної інформаційної мережі інтернет зростає з кожним днем. Кількість її користувачів збільшується. Ніхто і ніщо не може зупинити цей лавиноподібний процес. Користувачів не зупиняють навіть проблеми, пов’язані з забезпеченням захисту даних від несанкціонованого доступу. За цих умов потреба в інформації про мережу, її можливості, функції стає особливо важливою та необхідною.
Учасники семінару мали нагоду оволодіти необхідними навичками щодо користування персональним комп’ютером. Також пошуковці дізналися, як починати роботу в інтернеті, шукати необхідну інформацію та як у процесі пошуку роботи використовувати інтерактивний інтернет-портал «Труд». До речі, основним джерелом поповнення цього порталу є загальнонаціональна база даних Державної служби зайнятості.
Під час тренінгу фахівці розповіли присутнім про те, як здійснювати перегляд актуальних вакансій та про можливості працевлаштування не лише в Овідіопольському районі, а й в Україні. Також ознайомили з перевагами розміщення резюме на порталі «Труд». Неабияку зацікавленість у безробітних визвали такі рубрики порталу, як «Законодавство», «Юридичні консультації», «Пізнай себе». Ознайомилися пошуковці і з матеріалами офіційної веб-сторінки Одеського обласного центру зайнятості – новинами та анонсами подій, розміщених на сайті.
Нові знання та навички, отримані під час семінару, допоможуть кожному пошуковцю впевненіше почувати себе на ринку праці, адаптуватись до ситуації та сформувати дієвий особистий професійний план.
Інтернет – всесвітня мережа дальніх зв’язків, яка з’єднує мільйони користувачів комп’ютерів з різних країн світу. Щоб підкорити її, потрібно небагато: уміння працювати на комп’ютері, наявність доступу до мережі та бажання отримати інформацію, коли вона потрібна.
Світлана ЯЗАДЖИ, провідний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Овідіопольського РЦЗ
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |