![]() |
|
![]() |
![]() |
Озеленення степу – справа дуже копітка, відповідальна і досить тривала. Саме нею десятки років переймається колектив державного підприємства «Ширяївське лісове господарство», яке віднедавна очолив перспективний керівник Василь Якименко. Лісгосп розташований на території Любашівського, Іванівського, Ширяївського районів і планомірно втілює в життя програму по створенню захисних лісових насаджень в степу та залісення земель несільськогосподарського призначення.
– Торік було посаджено 315 гектарів лісів, доглянуто молодняк на площі 713 га, підготовлено 340-гектарну площу під посадку дерев, заготовлено майже десять тонн насіння 25 порід дерев та кущів. Від реалізації продукції лісництва отримали близько півмільйона прибутку, – поділився досягненнями 2009 року директор ДП «Ширяївське лісове господарство» В.В. Якименко. – Цього року також заплановано чимало справ. Правда, наявного машинно-тракторного парку у трьох наших лісництв недостатньо. Вкрай потрібні гусеничні трактори, щоб виконувати роботи на схилах по підготовці ґрунту та посадці лісу. Але жодні труднощі та негаразди не стануть на заваді виконання державної цільової програми «Ліси України 2002 – 2015 років». Стосовно нашого лісгоспу, то ми плануємо домогтися оптимальної лісистості у 10 відсотків при теперішній 4,5. І цьогоріч молодий ліс буде висаджено ще на 360 гектарах.
Нинішнього року, як і торік, лідером посадки лісу стане колектив Троїцького лісництва. Молодий лісничий Андрій Ховхун розповів, що планується засадити саджанцями 160 гектарів. З лісових культур перевага віддається дубу та іншим супутнім породам. Роботи в степу тривають з середини березня, і вже заліснено понад сто гектарів схилів балок та невдоб. Принагідно додати, що на підмогу лісникам підоспів зі своїм трактором Георгій Бутнаров, тож, невдовзі план по посадці лісу буде виконано.
Разом з тим ведеться просапування в розсаднику і копітка робота в теплицях, де підростає 25 тисяч укорінених живців.
Вистачає клопотів і у Володимира Бурдика – лісничого новоствореного Любашівського лісництва. Передбачається, що у його лісовий фонд увійдуть понад три тисячі гектарів колишніх колгоспних лісонасаджень, безгоспних лісків, гайків, посадок, території покинутих сіл, що буйно заросли зеленню. Адже потрібно захищати «зелені легені» Любашівського району від незаконних вирубок та створювати нові лісові масиви. Нині ще триває оформлення території лісництва, а досвідчений керівник та управлінець уже навів лад у Троїцькому саду та переймається озелененням райцентру. Вже посаджено сріблясті клени біля Любашівської РМПМК та залізниці, закладено парк біля пам’ятника жертвам Голодомору, озеленено центральну вулицю селища тощо.
Та найбільше поталанило жителям села Троїцького, де завдяки лісникам щороку з’являються нові парки, алеї та сквери. А цими днями лісники разом з юними членами шкільного лісництва «Пролісок» озеленили територію Свято-Троїцької церкви, яка є пам’яткою архітектури 19 століття. Зараз тут ведуться реставраційно-будівельні роботи, тому настоятель храму отець Ігор і священик Геннадій щиро подякували добровільним помічникам за благородну справу та підмогу.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |