![]() |
|
![]() |
![]() |
Така парадоксальна ситуація склалася в Іллічівському міському відділенні обласного Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Він сьогодні повинен видати страхувальникам 406,5 тисячі гривень. Але має тільки 325 тисяч, які зміг «вибити» за весь 1-й квартал у казначействі.
Страхувальники – це прості люди, трудівники, які працюють як на державних підприємствах, так і в приватних структурах. Фонд утворюється за рахунок регулярних щомісячних відрахувань з їхніх зарплат по 1,4% страхових внесків. Ці гроші й формують його фінансовий потенціал.
Додамо, що Фонд – установа державна, а не приватна лихварська крамничка. Виконавчий директор Іллічівського міського відділення, депутат міськради Сергій Биченко вважає, що своєчасність виплат – візитна картка конституційних гарантій держави. Адже Фонд був створений зі шляхетною метою – забезпечити страхувальникам можливість одержувати оплату за лікарняними листками, матеріальні допомоги на санаторно-курортне оздоровлення, кошти на поховання. Є ще такий напрям, як часткове відшкодування вартості дитячих путівок. Виходячи із цього, всі гроші, що надійшли на транзитний рахунок фонду, повинні бути витрачені.
– Коштів, що надходять, не вистачає, і це наша загальна фінансова проблема, – говорить С. Биченко. – Саме із цієї причини Фонд не може задовольнити всіх, хто має на це законне право на одержання виплат.
Страждають і працівники бюджетних організацій, наприклад, таких, як профтехучилище, лікарня. На початку квітня казначейство передало до Фонду 20 тисяч гривень замість належних за заявками від підприємств 200 тисяч. Тобто, обіцяну суму обтяли у 10 разів!
Найскладніше з лікарняними листками. Що робити, коли перед тобою лежать три заяви від жінок, які перебувають у декретних відпустках? Цими днями надійшло ще 4 такі ж заяви. Їм належить оплата лікарняних за допологовим і післяпологовим періодами – 126 днів кожен. Кошти на це номінально відпущено, але коли надійдуть реальні гроші – невідомо.
Нещодавно отримана сума недостатня для фінансового забезпечення всіх заявок. Так, одна «декретниця» чекає на 9 тисяч гривень. І вони їй потрібні зараз, а не в абстрактно-віддаленому майбутньому. Але нічого не залишається, як здійснювати виплати, що називається, у порядку живої черги.
Безглуздість становища саме в тому і полягає, що гроші є – відрахування з кожної зарплати робляться постійно. Платіжні документи давно відправлені до казначейства, але воно не поспішає розподіляти кошти по фондах соціального страхування. Це проблема аж ніяк не лише маленького Іллічівська, але й багатьох інших міст.
Виписується економічна картина олією: через недостатні надходження з держскарбниці гроші фондів на якийсь час запускають у державний обіг. І доки вони прокручуються в загальногосподарській системі, відбувається затримка виплат населенню. Усе, що може зробити С. Биченко, це нагадувати, закликати до порядку, «обривати» телефони.
Хочеться вірити, що страхові суми, штучно відлучені від одержувачів, використовуються з доброю метою. У цій ситуації перевірити, чи так це, за статусом належить службі по боротьбі з економічними злочинами. А доки правоохоронці ведуть «незримий бій», Фонд не може відповісти за своїми обов'язками. Нема чим!
Владислав КІТІК, «Одеські вісті», м. Іллічівськ
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |